Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 263
візитів сьогодні: 5520
візитів всього: 464651
Прогноз погоди
Пенсійне забезпечення державних службовців з 01.05.2016 року
З 01.05.2016 року набрав чинності Закон України “Про державну службу” (далі – Закон), яким передбачено право на призначення пенсії на спеціальних умовах державним службовцям за наступних умов:
- якщо на дату набрання чинності зазначеного Закону державні службовці займають посади державної служби та мають не менш ніж 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців;
- якщо на дату набрання чинності Закону особи мають не менш ніж 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців (незалежно від факту роботи чи посади за останнім місцем роботи на дату набрання чинності Законом).
Призначення пенсій державним службовцям відбуватиметься за нормою статті 37 Закону № 3723-XII, а саме в розмірі 60 відсотків від заробітної плати державного службовця.
Слід зазначити, що Закон на сьогодні не містить норм щодо його поширення на інші категорії осіб, крім тих, які є безпосередньо державними службовцями. Наприклад, журналістам комунальних та державних засобів масової інформації, посадовим особам місцевого самоврядування, митникам та іншим категоріям, прирівняним до державних службовців, на яких раніше поширювався порядок призначення пенсії державного службовця, пенсію як державним службовцям не назначатимуть.
Тобто визначений Законом порядок пенсійного забезпечення застосовується лише до державних службовців.
Зверніть увагу, що до стажу держслужбовця зараховують і деякі періоди, коли він фактично не працював: період догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, а за медичними показаннями — і до 6 років; час, коли держслужбовець підвищував кваліфікацію; час військової служби тощо.
Пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень (розділ XI) Закону України "Про державну службу" в редакції від 10 грудня 2015 року передбачено право державного службовця на призначення спеціальної пенсії, яку раніше надавали державним службовцям, за умови, що він має не менше 10 років стажу на посадах державних службовців і який на день набрання чинності цього закону (1 травня 2016 року) працює на цих посадах.
1. Якщо державні службовці, які не матимуть стажу служби 10 років і не працюватимуть на посаді державного службовця станом на 1 травня 2016 року, чи призначатимуться пенсії згідно Закону України «Про державну службу»
Такі державні службовці матимуть право на пенсію лише на загальних підставах, а саме призначатимуться згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.    
2. З якого віку призначатимуть пенсію державному службовцю за загальним правилом (жінки - з 60 років, чоловіки - з 62 років), чи призначення пенсії відбуватиметься за віком, встановленим для призначення пенсії на загальних умовах?
Якщо пенсія призначається відповідно до Закону України  "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", то відповідно до цього закону і визначається пенсійний вік.
3. За який період братимуться нарахування заробітної плати для обрахунку пенсії державного службовця, якщо призначення пенсії відбуватиметься, наприклад, в 2018 році (з заробітної плати станом на день набрання чинності Закону "Про державну службу", з дня виходу на пенсію у зв'язку з досягненням пенсійного віку, виходячи з заробітної плати, яку отримуватиме державний службовець)?  
У рамках проведення роботи з розроблення та прийняття нормативно-правових актів, спрямованих на виконання цього закону, будуть визначені всі умови обчислення заробітної плати для призначення пенсії.
4. Якщо працівник на день набрання чинності нової редакції Закону України "Про державну службу" не обіймає посаду державного службовця, але має стаж державної служби більше 10 років, як йому призначатиметься пенсія?
На загальних підставах відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
5. Який буде встановлено порядок призначення пенсії державного службовця для осіб, які не працюватимуть на посадах державних службовців, але які мають стаж державної служби понад 20 років?
Закон України "Про державну службу" № 889-VIII набирає чинності з 1 травня 2016 року. Відповідно до Прикінцевих положень право на призначення пенсії як державному службовцю передбачено особам, які станом на 1 травня 2016-го матимуть не менше 20 років стажу на посадах, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідних категорій посад державної служби, або 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, та займатимуть посади державної служби.  Їм пенсії мають призначатись згідно з нормою Закону України "Про державну службу", яка діяла до 1 травня 2015-го, а це 60 % від заробітної плати державного службовця.  До речі, у багатьох випадках уже було недоцільно призначати пенсію як державному службовцю. Тому призначались трудові пенсії за віком.
6. Чи поширюватиметься право на призначення пенсії в порядку, встановленому для державних службовців, визначеному п. 10 Прикінцевих та перехідних положень (розділ XI) Закону України "Про державну службу" в редакції від 10 грудня 2015 року на осіб, які за чинними законодавчими актами мають право на призначення пенсії за спеціальним порядком, наприклад, журналісти комунальних та державних засобів масової інформації? Як здійснюватимуть нарахування такої пенсії?
Закон на сьогодні не містить норм щодо його поширення на інші категорії осіб, крім тих, які є безпосередньо державними службовцями. Тобто визначений Прикінцевими положеннями порядок пенсійного забезпечення застосовується до державних службовців.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове