Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 1611
візитів сьогодні: 5655
візитів всього: 657940
Прогноз погоди
Генеральний план міста Житомира
Зі зміною економічних відносин в державі за часів її незалежності, створенням різних форм власності на нерухомість, скороченням демографіч-ної ситуації, закриттям великих промислових підприємств в м. Житомирі, виникла нагальна необхідність в коригуванні містобудівної документації.
 
Діючий генеральний план міста, затверджений рішенням міської ради від 26.12.01 № 266 розробляли з використанням розрахунків комплексного економічного містобудівного обґрунтування концепції довгострокового розвитку м. Житомира, які виконувались в 1991 році. Також були застосовані матеріали обстеження міста, виконані інститутом "НДПІ містобудування" в 1996-97 р.р., і головним напрямком розвитку міста на той час був директивний галузевий принцип збільшення промислового потенціалу та надмірного зростання міста. У зв'язку з зазначеним, до Українського Державного науково-дослідного інституту проектування міст "ДІПРОМІСТО" направлено звернення про коригування існуючого генерального плану міста. Після проведення попередніх розрахунків спеціалістами проектного інституту, було прийнято рішення про розробку нового генерального плану м. Житомира.

Існуючий генеральний план м. Житомира розроблений "НДПІ містобудування" в 1997р. на розрахунковий період до 2016 року, але у зв'язку з переглядом зміни напрямку територіального розвитку міста (замість північного-південний напрямок, у бік с. Зарічани) та природними умовами міста (заболоченість та підтоплені території потребують великих інженерних рішень та фінансових затрат), переглядом дорожньо-транспортної мережі та змінами в економічній, законодавчій і нормативній базі держави, виникла необхідність розробки нового генерального плану м. Житомира.

Генеральний план міста є основним планувальним документом, який встановлює в інтересах населення та з урахуванням державних завдань напрямки і межі територіального розвитку населеного пункту, функціональне призначення і будівельне зонування території, містить принципові рішення щодо розміщення об'єктів загальноміського значення, організації вулично-дорожньої мережі і дорожнього руху, інженерного обладнання, інженерної підготовки і благоустрою, захисту території від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони природних ресурсів та історико-культурної спадщини.

За обсягом та змістом проектні рішення генерального плану відпові-дають діючому законодавству України у галузі містобудування та вимогам Державних будівельних норм ДБН Б. 1-3-97 "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження генеральних планів міських населених пунктів" та ДБН 360-92** "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень".

В основу проекту покладені матеріали, надані Головним управлінням статистики у Житомирській області, Житомирською міською радою, а також обстеження в натурі.

У генеральному плані визначена стратегія у використанні території міста на розрахунковий період до 2031р.
 
Графічне зображення генерального плану м.Житомира (основне креслення ЗАВАНТАЖИТИ
 
Нині діючий генеральний план, розроблений НДПІ містобудування, затверджений рішенням сесії Житомирської міської ради

План “червоних” ліній м. Житомира (схематично).
Точні координати поворотних точок “червоних” ліній існують лише
в управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища міської ради
(м. Житомир, вул. Щорса, 6).


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare