Алімов Віталій Миколайович
Народився 10.08.1945 року у м. Котельниково Волгоградської області. Після закінчення школи працював на тракторному заводі, служив в армії, після демобілізації працював на Волгоградському заводі синтетичного волокна апаратником хімічних волокон.
З 1973 року – помічник майстра, начальник зміни Житомирського заводу хімічного волокна. На даний час – начальник транспортного цеху.
Нагороджений знаком “Відмінник хімічної промисловості СРСР”, медаллю “Ветеран праці”.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 1992 році.
|
Базикіна Людмила Олексіївна
Народилася 28.11.1943 року. Відпрацювала 37 років на панчішній фабриці в’язальницею. Заслужений працівник легкої промисловості України. Нагороджена орденами Трудової Слави ІІ та ІІ ступенів.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 1988 році.
|
Бондаренко Емма Захарівна
Народилась 13.02.1937 року. У Житомирі проживає з 1961 року після закінчення Воронезького державного медичного інституту. Працювала дільничним лікарем-терапевтом міської лікарні № 2, з 1970 року – заступником головного лікаря, з 1995 року очолює терапевтично-ревматологічне відділення лікарні.
Відмінник охорони здоров’я, заслужений лікар України. Нагороджена орденом Леніна, орденом “Знак пошани”, медалями.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 1992 році.
|
Гузун Михайло Семенович
Народився 13.10.1949 року у с.Трифауци Сорокського району республіки Молдови. Закінчив Краснодарський інститут культури. З 1973 року проживає в Житомирі, художній керівник хореографічного ансамблю “Сонечко”, з 1993 року – школи хореографічного мистецтва “Сонечко”.
Народний артист України, заслужений працівник культури України, відмінник народної освіти. Нагороджений грамотою Президії Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, орденом “За заслуги” ІІІ ступеня, почесною відзнакою “Медаль Павла Вірського”.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 1995 році.
|
Гузун Тетяна Іванівна
Народилась 30.04.1951 року у місті Житомирі. Після закінчення Краснодарського інституту культури з 1973 року - художній керівник хореографічного ансамблю “Сонечко”, з 1993 року – школи хореографічного мистецтва “Сонечко”.
Народна артистка України, заслужений працівник культури України, відмінник народної освіти. Нагороджена грамотою Президії Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, почесними відзнаками “За багаторічну плідну працю в галузі культури” та “Медаль Павла Вірського”.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 1995 році.
|
Добринін Григорій Філімонович
Народився 20 лютого 1928 року у Житомирі. Трудову діяльність розпочав у Житомирській дільниці оздоблювальних робіт. Майже 35 років працював маляром, бригадиром мулярів тресту “Житомиржитлобуд”.
Нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора, Жовтневої революції, медалями “За доблесний труд”, “Ветеран праці”.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 1984 році.
|
Ємельянов Анатолій Єгорович
Народився 15.04.1917 року. В 1940 році закінчив Ленінградське артилерійське училище. Під час війни – командир батареї, дивізіону, начальник штабу артилерійської бригади. Після війни навчався у військовій академії, служив командиром полку, бригади, заступником командира дивізії, начальником ракетних військ і артилерії 8-ї танкової армії у м.Житомирі.
Генерал-майор. Учасник звільнення м.Житомира. Нагороджений двома орденами Червоного Прапора, двома орденами Червоної Зірки, орденом Вітчизняної війни І та ІІ ступенів, орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 1993 році.
|
Кавун Василь Михайлович
Народився 14.08.1928 року в с.Кобриново Тальнівського району на Черкащині. Працював головою колгоспу у селах Вінницокої області. В 1970 році обирається головою виконкому Вінницької обласної ради народних депутатів. З 1978 року – перший секретар Житомирського обкому Компартії України. Кілька скликань підряд обирався депутатом Верховної Ради СРСР, Верховної Ради УРСР.
Кандидат сільськогосподарських наук. Герой Соціалістичної Праці, відзначений багатьма державними нагородами.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 2003 році.
Помер у серпні 2009 року.
|
Концевич Євген Васильович
Народився 5 червня 1935 року.
Член Спілки письменників України з 1964 року. Лауреат премії імені Івана Огієнка. Один із активних "шістдесятників", борець за суверенітет, незалежність та національну культуру України. Член Всеукраїнського товариства політв'язнів і репресованих.
Звання "Почесний громадянин міста Житомира" присвоєне в 2005 році.
Помер у липні 2010 року.
|
Лашкул Федір Григорович
Народився 7.09.1926 року на Кіровоградщині. Після закінчення Київського політехнічного інституту з 1960 року працює головним інженером Соколівського кар”єроуправління, керуючим виробничим об’єднання “Житомирнерудпром”, з 1982 року і понині – директор, голова правління ВАТ “Соколівський кар”єр”. 17 років підряд був членом виконкому Житомирської міської ради.
Заслужений працівник промисловості України. Нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 2001 році.
|
Малиновський Антон Станіславович
Народився 2 серпня 1940 року. Свою трудову діяльність розпочав у 1958 році на Вінничині. Після служби в армії та навчання в Житомирському сільськогосподарському інституті працював головним агрономом, заступником голови колгоспу в Житомирському районі. З 1973 року - на відповідальних керівних посадах у районах Житомирської області. З 1979 року - перший заступник голови облвиконкому, голова ради обласного агропромислового об'єднання. З 1992 по 1998 роки - представник Президента України в Житомирській області, голова облради та облдержадміністрації. З січня 1999 року очолює Державний агроекологічний університет.
У 2004 році нагороджений орденом "За заслуги перед містом" III ступеню.
Звання "Почесний громадянин міста Житомира" присвоєне в 2005 році.
|
Острожинський Валентин Євгенович
Народився 29.01.1935 року в с.Вовчинці Козятинського району Вінницької області. Понад три з половиною десятиліття його трудової діяльності пов’язані з містом Житомиром та областю. З 1987 до 1999 по 1996 рік працював на керівних посадах у м.Тернополі та м.Києві. З 1999 року – представник громадської організації “Земляцтво житомирян” у м. Житомирі..
Кандидат філософських наук. Нагороджений орденом Дружби Народів, двома орденами Трудового Червоного Прапора, орденом “Знак Пошани”, багатьма медалями.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 2003 році.
|
Пилипчук Валентин Леонідович
Народився 1.05.1940 року. На Україні проживає з 1987 року після звільнення з Радянської Армії. Працював старшим викладачем Житомирського сільськогосподарського інституту. В 1991 році призначений на посаду заступника начальника військової освіти Міністерства оборони.
Головний координатор «Всеукраїнської координаційної ради громадських організацій», член Президії «Земляцтва житомирян» у Києві. Учасник бойових дій.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 1992 році.
|
Слівінський Едуард Домінікович
Народився 8.03.1930 року в с.Комарівка Володар-Волинського району на Житомирщині. З 1960 року працює у Житомирі: директором заводу залізобетонних виробів, головним інженером, керуючим трестом “Житомирсільбуд”, директором комбінату силікатних виробів.
Заслужений будівельник України. Нагороджений орденом Дружби Народів, двома орденами Трудового Червоного Прапора.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 1993 році.
|
Хомчук Леонід Михайлович
Народився 1.03.1944 року в м.Житомирі. Розпочав трудову діяльність на заводі “Автозапчастина”. Після армії працював у системі житлово-комунального господарства міста, керуючим ремонтно-будівельним трестом. У 1986 році обраний головою виконавчого комітету міської ради. Працював начальником обласного управління “Облпаливо”. Нині – генеральний директор ВАТ “Житомирголовпостач”.
Заслужений працівник промисловості України. Нагороджений орденом “Знак Пошани”, Почесною грамотою Президії Верховної Ради України.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 2003 році.
|
Яременко Василь Михайлович
Народився 24.02.1921 року. З першого дня війни воював на фронті. Після війни закінчив Харківський театральний інститут і приїхав на роботу в м.Житомир. За 56 років творчого шляху створив понад 400 ролей у п’єсах української та світової драматургії.
Народний артист України. Нагороджений орденами Великої Вітчизняної війни, Трудового Червоного Прапора, “Знак Пошани”.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 1988 році.
|
Нікулін Володимир Федорович – генеральний директор науково-виробничої асоціації «Житомирський моноліт». 28 років на різних керівних посадах займався питаннями планування, проектування та будівництва міста Житомира. Під його керівництвом в місті побудовані музично-драматичний театр, естрада в міському парку, гідропарк, музей космонавтики, обласна бібліотека, 2 дитячі спортивні школи, готель «Житомир», готель «Спортивний», учбовий корпус з гуртожитками технологічного університету, медичне та фармацевтичне училища та багато інших об’єктів. Був депутатом міської ради десяти скликань, членом міськвиконкому протягом 12 років.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 2011 році. |
Шинкарук Володимир Федорович – професор Житомирського державного університету ім.І.Франка, Заслужений працівник культури України, автор навчальних посібників, численних наукових статей, збірок поезії, прози та пісень. Поєднує науково-педагогічну діяльність з концертними виступами. Як автор і виконавець є лауреатом багатьох Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів. Член Національної спілки письменників України, лауреат Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка, лауреат Національної програми «Мистецький олімп України». Ім’я Шинкарука Володимира Федоровича відоме далеко за межами міста Житомира.
Звання “Почесний громадянин міста Житомира” присвоєне в 2011 році. |
Рудь Петро Володимирович – президент компанії «Рудь», радник за спеціальністю «Технологія харчової промисловості» в Інженерній академії України, дійсний член Української академії кібернетики. Народився на Житомирщині 25 квітня 1956 року. Закінчив Врублівську середню школу, Іванопільське професійно-технічне училище, став робітником. Після служби в армії працював оператором Коростенської нафтобази, заступником директора, директором Коростенського міськмолзаводу (1987—1992 рр.). Одружений. Має доньку. В 1990 році Петро Володимирович отримав диплом про закінчення Української сільськогосподарської академії (нині – Національного агроекологічного університету). З 1992 р. Петро Рудь директор Житомирського маслозаводу. У 1995 р. відбулась державна реєстрація відкритого акціонерного товариства «Житомирський маслозавод», а у 1998 р. на загальних зборах колективу торговій марці підприємства було присвоєно назву «Рудь». З того часу вона стала ознакою високої якості продукції. Сьогодні Петро Володимирович Рудь – радник за спеціальністю «Технологія харчової промисловості» в Інженерній академії України, дійсний член Української академії кібернетики, депутат Житомирської обласної ради, член комісії з соціально-економічного розвитку.
Звання «Почесний громадянин міста Житомира» присвоєне в 2012 році. |