Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 51
візитів сьогодні: 5736
візитів всього: 777713
Прогноз погоди
Медоглядам працюючих особливу увагу!

Медоглядам працюючих особливу увагу!

 

Насамперед варто зазначити, що в нашій державі існують два основні види медичних оглядів: профілактичний і трудовий.

Профілактичний медогляд стосується всього населення України і покликаний попередити інфекційну безпеку населення.

Трудовий – це медогляд, пов'язаний з охороною праці, який спрямований на конкретну особу, збереження її здоров'я в процесі трудової діяльності. Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України 21.05.2007р. № 246 (далі Порядок). Даний Порядок набрав чинності 03.08.2007 і стосується працівників, зайнятих на важких роботах, на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці і на роботах, де потрібен професійний добір. Перелік робіт, для виконання яких є обов'язковим попередній та періодичні медичні огляди працівників можна знайти в додатку 5 до Порядку.

До таких робіт належать:

1. Усі види підземних робіт.

2. Робота в кесонах, барокамерах, замкнутих просторах.

3. Водолазні роботи.

4. Роботи на висоті, верхолазні роботи, роботи пов'язані з підйомом на висоту;

5. Роботи по обслуговуванню діючої електроустановки напругою до і вище 1000 В та виконання в них оперативних переключень, налагоджувальних, монтажних робіт та високовольтних випробувань, роботи під напругою в електроустановках до і вище 1000 В, роботи, пов'язані з діючим енергетичним обладнанням.

6. Роботи, пов'язані з застосуванням вибухових матеріалів, роботи у вибухо- та вогненебезпечних виробництвах;

7. Роботи, виконання яких передбачає носіння вогнепальної зброї.

8. Аварійно-рятувальні роботи та роботи по гасінню пожеж.

9. Роботи, пов'язані з управлінням наземним, підземним, повітряним та водним транспортом.

10. Роботи, пов'язані з нервово-емоційним напруженням (авіадиспетчери, диспетчери по управлінню рухом залізничного транспорту, оператори енергетичних систем).

11. Роботи по технічному обслуговуванню і експлуатації компресорних нафтонасосних та газорегуляторних станцій, лінійних систем магістральних нафто- і газопроводів.

12. Роботи, пов'язані з бурінням, видобутком та переробкою нафти, газу, конденсату та підготовкою їх до транспортування та зберігання.

13. Роботи, які безпосередньо пов'язані з виробництвом чорних та кольорових металів.

Крім того, щорічний медичний огляд проходять усі працівники віком до 21 року, незалежно від професії та виду робіт.

Щороку, роботодавець звертається із заявкою до районної санітарно – епідеміологічної служби про визначення категорії працівників, які підлягають (попередньому) періодичному медичному огляду. Її представник (лікар з гігієни праці) разом з представниками роботодавця та профспілки, або уповноважена особа від трудового колективу, визначають категорію працівників, які підлягають (попередньому) періодичному медичному огляду, та до 1 грудня поточного року фіксують в акті встановленої форми (додаток 1 до Порядку). На підставі акта визначення категорії працівників, які підлягають (попередньому) періодичному медичному огляду, роботодавець протягом місяця складає у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, які підлягають періодичному медогляду за встановленою формою, узгоджує їх в санітарно – епідеміологічній станції. Один примірник списків надсилається до регіонального відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Необхідно наголосити, що за цим Порядком ті, хто працює за комп'ютером, а зараз багато хто має з ним справу, також щороку повинні проходити медогляд. При цьому, робітник в обов'язковому порядку повинен відвідати таких лікарів, як: невропатолог, офтальмолог та оториноларинголог, та пройти необхідні обстеження.

Одночасно, слід мати на увазі, що роботодавець повинен мати договір із лікувальним закладом на проведення медичних оглядів, бо саме він оплачує попередній і періодичний медичні огляди своїх працівників. Він несе й витрати на поглиблене медичне обстеження працівника з підозрою на професійні та виробничо-зумовлені захворювання.

При прийнятті на роботу, переведенні на іншу важку роботу або роботу із шкідливими чи небезпечними умовами праці, роботодавець повинен видати направлення на обов'язковий попередній медичний огляд працівника за встановленою формою (додаток № 3 Порядку).

Періодичність медоглядів у лікувальних закладах може змінювати санепідслужба, виходячи з конкретної санітарно-гігієнічної та епідемічної ситуації, але вони мають бути не рідше одного разу на два роки.

На час трудового медичного огляду за працівником зберігається місце роботи та його середній заробіток.

За результатами періодичних медичних оглядів, комісія оформляє заключний акт, один екземпляр якого надсилається до регіонального відділення виконавчої дирекції Фонду. Термін зберігання заключного акта - 5 років.

 

Начальник відділення ВДФССНВ

у м. Житомирі                                                                                                          Піхуля В.П.

вик. Гапонюк О.Б.

 

29.03.16

 



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare