Давно закінчилась війна, більшість з нас знає про неї з книг, кінофільмів та спогадів її учасників. Позаростали чагарником та травою місця минулих боїв, а на інших виросли нові будівлі, прокладені дороги, квітнуть сади. Але час від часу війна нагадує про себе, бо залишила в землі свої “подарунки”, які знаходять під час проведення земляних робіт. В житомирській землі їх особливо багато, бо саме тут проходили важкі бої, як в 1941 році так і наприкінці 1943 та на початку 1944 років.
Найнебезпечніший період року у цьому відношенні – весняно-осінній. В цей час люди починають займатись городництвом, ґрунти розмиваються потоками води під час сніготанення, паводку, дощів, більш інтенсивно ведуться будівельні та земляні роботи, діти більше часу проводять у лісах та ярах.
Слід нагадати, що за останні роки на території області знайдено і знешкоджено тисячі одиниць різних вибухонебезпечних предметів.
Кожного року на території міста трапляються випадки коли вибухонебезпечні предмети.
Порушення правил поводження з вибухонебезпечними предметами призводить до трагічних наслідків. Часто від цього страждають діти. Так, в період останніх років на території області внаслідок порушення правил безпеки поводження з вибухонебезпечними предметами постраждало 4 чоловіки, 3 з яких загинуло.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради звертає увагу про необхідність дотримуватись правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Особливо звертаємось до батьків, вчителів, бо, як показує сумна статистика, частіше всього страждають діти, на неприпустимість легковажного поводження з вибухонебезпечними предметами.
Ні в якому разі не слід торкатись до вибухонебезпечних чи інших підозрілих предметів.
Про знахідку необхідно терміново повідомити за одним із телефонів 101, 102, 15-80, 37-29-32.
Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети можуть тільки спеціальні команди.
Заступник начальника управління
з питань надзвичайних ситуацій та
цивільного захисту населення міської ради О. А. Куліковський