Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: [email protected]
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 20
візитів сьогодні: 5182
візитів всього: 134091
Прогноз погоди
13.01.2016 - Про виконання службою у справах дітей міської ради повноважень, визначених Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”
УКРАЇНА
ЖИТОМИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ
Проект РІШЕННЯ
 
від ____________ № _________
                             м. Житомир
 
Про виконання службою у справах дітей
міської ради повноважень, визначених
Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”
 
Заслухавши та обговоривши інформацію про виконання повноважень, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчий комітет міської ради зазначає, що службою у справах дітей міської ради проводиться робота, спрямована на соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на профілактику негативних явищ в дитячому середовищі, захист прав та інтересів дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, та дітей, які прибули із населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або із населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення чи  тимчасово окупованій території.
 
Станом на 01 січня 2016 року на обліку в службі перебуває 473 дитини: в секторі опіки – 359 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких  82,73% дітей влаштовано до сімейних форм виховання, та  в секторі профілактики – 114 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.
 
Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання є пріоритетним у роботі служби у справах дітей.
За звітний період 50 дітей набули статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з яких 34 було влаштовано до сімейних форм виховання, 2 дітей було усиновлено, 4 дітей набули статусу навчаючись в професійно-технічних навчальних закладах міста, в зв’язку з чим їх було переведено на повне державне утримання в навчальних закладах, 10 дітей було направлено до державних дитячих закладів.
  Упродовж 2015 року службою у справах дітей було повернуто із державних дитячих закладів до сімейних форм виховання 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
За звітний період із державних дитячих закладів, розташованих у           м. Житомирі, було усиновлено 34 дитини, 5 з яких перебували на первинному обліку міської служби у справах дітей.
  Упродовж 2015 року  з первинного обліку служби було знято 72 дітей, а саме: 64 дітей – у зв’язку з досягненням повноліття, 3 – повернуто на виховання у родину, 5 – усиновлено.
 Станом на 01 січня 2016 року в місті Житомирі функціонують 6 дитячих будинків сімейного типу, в які влаштовано 38 дітей та 14  прийомних сімей, в які влаштовано 24 дитини.
За звітний період на обліку служби перебувало   114 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, із них  96 дітей, які живуть у 53 сім’ях, де батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 2 дітей, які систематично самовільно залишають постійне місце проживання, 8 дітей, які зазнали насильства в сім’ї, та 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули до міста із зони проведення АТО.
З метою запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, службою проведено 25 профілактичних рейдів “Діти вулиці”, “Канікули”, “Вокзал”, “Підліток”.
 Службою у справах дітей здійснюється організаційне забезпечення діяльності комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті міської ради.
На виконання Законів України  “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, постанови Кабінету Міністрів України 24.09.08 №866   „Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини”, (зі змінами, внесеними відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.10.2014 №624), відповідно до статей 32, 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради
 
 
ВИРІШИВ:
1. Інформацію про виконання службою у справах дітей міської ради повноважень, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", взяти до відома.
2. Службі у справах дітей міської ради продовжити роботу щодо:
2.1. Забезпечення першочергового влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейні форми виховання: усиновлення, під опіку або піклування, у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.
2.2. Здійснення контролю за станом навчання, виховання та розвитку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які утримуються в сім’ях опікунів, піклувальників, в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.
2.3. Забезпечення захисту прав та інтересів дітей, які були переміщені з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції.
2.4. Проведення профілактичної роботи з попередження дитячої бездоглядності та забезпечення координації заходів зі всіма суб’єктами соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю щодо захисту дітей від жорстокого поводження з ними або загрози його вчинення.
3. Управлінню по зв’язках з громадськістю міської ради  висвітлювати в засобах масової інформації питання щодо захисту законних прав та інтересів дітей.
4. Контроль   за   виконанням   цього   рішення   покласти  на   заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради згідно з розподілом обов’язків.
 
Міський голова                                                                        С.І.Сухомлин
 
Довідка
про виконання службою у справах дітей Житомирської міської ради
 в 2015 році повноважень, визначених Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”
 
Робота служби у справах дітей міської ради спрямована на виконання Законів України  від 24.01.1995 №20 “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”” (зі змінами, внесеними згідно із Законом України N 609-V від 07.02.2007), від 13.01.2005 №2342-IV “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”,  постанов Кабінету Міністрів України від 24.09.08 №866   „Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини”, (зі змінами, внесеними відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.10.2014 №624),  від 08.10.2008 №905 „Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей”, Указів Президента України від 16.12.2011 №1163/2011 „Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні” та від 22.10.2012р. № 609  „Про Національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року” а також на виконання делегованих повноважень визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Одним із найважливіших завдань служби у справах дітей міської ради є захист прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які проживають в сім'ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов'язків.
Станом на 01 січня 2016 року на обліку в службі перебуває 473 дитини: в секторі опіки – 359 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких  82,73% дітей влаштовано до сімейних форм виховання, та  в секторі профілактики – 114 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.
Із  359 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей, 253 дітей влаштовано під опіку, 44 дитини виховується в дитячих будинках сімейного типу  та прийомних сім’ях, 62 дитини перебуває в державних дитячих закладах. З інших регіонів до м. Житомира прибуло 87 дітей, із них 62 виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, а 25 – у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, які розташовані в м.Житомирі.
Аналізуючи стан влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відзначаємо, що 82,73%, дітей зазначеної категорії влаштовано до сімейних форм виховання, в той час як у 2011 році цей показник становив 76,6%, приріст становить 6,13% .
Упродовж 2015 року  50 дітей набули статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з яких 36 було влаштовано до сімейних форм виховання.
За звітний період  з обліку було знято 72 дітей, з яких 64 досягли повноліття, 3 дітей було повернуто на виховання в біологічну сім’ю, 5 дітей було усиновлено.
У місті Житомирі функціонують 6 дитячих будинків сімейного типу, в які влаштовано 38 дітей та 14 прийомних сімей, в які влаштовано 24 дитини. За звітний період створено 1 дитячий будинок сімейного типу, до якого влаштовано 2 дітей; існуючі дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї було поповнено 5 вихованцями, в той же час із складу вихованців вибуло 15 осіб.
 Станом на 01.01.2016 року в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях м.Житомира виховується 62 дитини.
У 2015 році було проведено зустріч керівництва міста із 20 випускниками-сиротами  11 класів загальноосвітніх  навчальних закладів міста.
Станом на 01.01.2016 року  на обліку служби перебуває 114 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, із них  96 дітей, які живуть у 53 сім’ях, де батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 2 дітей, які систематично самовільно залишають постійне місце проживання, 8 дітей, які зазнали насильства в сім’ї, та 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули до міста із зони проведення АТО.
За звітний період в службу надійшло 286 повідомлень щодо неналежного виконання батьками обов’язків по вихованню утриманню своїх дітей, в тому числі 84 сигнальних повідомлення медичних установ. За результатами здійснених перевірок 35 дітей з 24 сімей поставлено на профілактичний облік в службі.
 Особливе значення має проведення Всеукраїнського профілактичного заходу “Урок”, спрямованого на залучення до навчання дітей шкільного віку. У результаті проведеної роботи спільно з управлінням освіти міської ради, адміністраціями шкіл  до навчання всі діти приступили вчасно.
З метою запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, скоєння злочинів неповнолітніми працівниками служби у справах дітей спільно з працівниками управління освіти, сектору кримінальної міліції у справах дітей Житомирського МВ УМВС України в Житомирській області за звітний період проведено 25 профілактичних рейдів під умовними назвами "Діти вулиці", "Канікули", "Підліток". Під час проведення рейдів затримано з різних причин 35 дітей. Після з’ясування причин бездоглядності та профілактичної роботи з сім’ями дітей було повернуто в родину.
Службою у справах дітей міської ради щоквартально здійснювалась звірка списків дітей, які перебували на профілактичному обліку  у СКМСД Житомирського МВ УМВС України в Житомирській області, для проведення профілактичної роботи із дітьми цієї категорії.
З метою запобігання негативних явищ у підлітковому середовищі за звітний період працівниками служби у справах дітей проведено 45 інформаційно-консультативних лекцій, бесід з учнями навчальних закладів міста на антиалкогольну, антинаркотичну тематику, проводилась робота, спрямована на пропаганду здорового способу життя, формування у неповнолітніх негативного ставлення до вживання наркотичних засобів та психотропних речовин.
Упродовж 2015 року  за клопотаннями служби, направленими до органів внутрішніх справ, 26 батьків було притягнуто до адмінвідповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. За позовом органу опіки та піклування міської ради 6 батьків із 5 сімей було позбавлено батьківських прав відносно 11 дітей.
Службою у справах дітей здійснюється організаційне забезпечення діяльності комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті міської ради, зокрема щодо розгляду спірних питань про участь у вихованні дітей батьків, які проживають окремо, визначення місця проживання дітей із одним із батьків, питання доцільності чи недоцільності позбавлення громадян батьківських прав. Впродовж 2015 року відбулось 24 засідання комісії, на яких розглянуто 285 питань.
Упродовж 2015 року з метою захисту інтересів дітей, їх майнових та житлових прав представники служби брали участь в 873 судових засіданнях.
 За звітний період службою було підготовлено 455 проектів рішень виконавчого комітету міської ради з питань діяльності служби.
У зв’язку з тим, що постановою Кабінету Міністрів України від 22.10.2014 №624 було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.08 №866   „Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини”, зокрема введено новий розділ „Особливості провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, переміщеної з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції ” важливим напрямком роботи служби у справах дітей міської ради є  надання допомоги дітям цієї категорії.
Станом на 01.01.2016 року загальна кількість дітей, які навчаються в загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах міста та прибули до м.Житомира з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, становила 336 дітей, з яких із АРК Крим прибуло 38 дітей, з Донецької області -166 дитини, з Луганської області -132 дитини.
Службою було з’ясовано, що  15 дітей цієї категорії, проживають в м.Житомирі без супроводу батьків, а 8 дітей мають статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, та приїхали до м.Житомира разом з опікунами та батьками-вихователями.
Відповідно до п.4 Закону України „ Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” службою проводиться робота по забезпеченню права дітей, які прибули до м.Житомира без супроводу батьків, або осіб які їх замінюють, на отримання в управліннях праці та соціального захисту населення Корольовської та Богунської районних рад м.Житомира довідки про взяття на облік як особи, що переміщується з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції, та оформлення інших необхідних документів для отримання гарантованих державою пільг.
 
 
Начальник служби                                                                       Н.Г.Косяк


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове