Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 45
візитів сьогодні: 5519
візитів всього: 464638
Прогноз погоди
30.12.2015 - Про діяльність Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
УКРАЇНА
ЖИТОМИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Проект РІШЕННЯ
 
від ___________ № ___________
                 м. Житомир
 
Про  діяльність  Житомирського
міського центру соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді
 
Заслухавши та обговоривши інформацію про діяльність Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр), виконавчий комітет міської ради зазначає, що у місті організовано роботу, спрямовану  на виконання повноважень щодо реалізації молодіжної та сімейної політики,  надання комплексної соціальної допомоги найуразливішим верствам населення та виконання функцій соціального інспекторату з метою контролю цільового використання державної допомоги при народженні дитини та одиноким матерям.
З цією метою Центром забезпечується ведення обліку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, виявлення сімей та осіб, які мають ризик потрапляння або опинилися у складних життєвих обставинах,  надання їм своєчасної допомоги шляхом взаємодії із структурними підрозділами місцевого самоврядування, медичними установами, органами внутрішніх справ, закладами освіти, громадськими об’єднаннями, фондами тощо. Спеціалісти та фахівці із соціальної роботи Центру здійснюють соціальний супровід сімей, забезпечують координацію щодо взаємодії сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, кожного з її членів із суб’єктами соціальної роботи до повного вирішення їх проблем, надання послуг з інформування та консультування.
Відповідно до повноважень Центр здійснює соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з метою створення належних умов для забезпечення індивідуальних потреб кожної прийомної дитини та дитини-вихованця у розвитку та вихованні. На даний час у місті функціонує 14 прийомних сімей, в них перебуває на вихованні 24 прийомних дітей та 6 дитячих будинків сімейного типу, у яких проживає 38 дітей-вихованців.
При Центрі працюють спеціалізовані формування, діяльність яких регламентується відповідними положеннями та спрямована на забезпечення соціальних потреб найуразливіших груп населення, це:
 -   служба соціальної підтримки сімей;
 -   служба соціального супроводу неповнолітніх та молоді, які перебувають у місцях позбавлення волі та повертаються з них;
 -   служба соціально-профілактичної роботи;
 -  Центр соціальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, який розпочав свою роботу у квітні 2015 року.
Протягом 2015 року соціальною роботою охоплено  12 040 сімей, яким було надано комплексну допомогу у подоланні життєвих проблем.
З 01 січня 2015 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України     від 30.10.2014 №623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора», Центром здійснюється контроль за цільовим використанням соціальної державної  допомоги при народженні дитини та допомоги на дітей одиноким матерям. За рік проведено 1683 обстеження таких сімей.
Центр – організатор групової роботи та загальноміських соціальних акцій, заходів, спрямованих на утвердження загальнолюдських цінностей. У 2015 році  було проведено 172 лекційно-тренінгових заняття, бесіди, зустрічі-консультації, відеолекторії для цільових груп дітей, батьків, молоді.
Центр є учасником міжнародних соціальних  проектів, зокрема міжнародного проекту «Соціальна інклюзія неповнолітніх  в Італії, Україні, Молдові щодо сенсибілізації та відповідальності дітей у зоні ризику та їх родин»,  проекту  від Міжнародної організації «Право на здоров’я» та  Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з Міністерством соціальної політики України під назвою «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні».
Працівники Центру є постійними учасниками всеукраїнських семінарів  та конференцій із соціальної роботи, 9 працівників  мають сертифікати тренерів із соціальної роботи регіонального та всеукраїнського рівня.   
Проаналізувавши вищезазначене, з метою підвищення ефективності здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, відповідно до законів України «Про соціальні послуги», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», «Про попередження насильства в сім’ї», ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради
 
ВИРІШИВ:
1. Інформацію про діяльність Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяти до відома.
2. Доручити Житомирському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:
2.1. Продовжити роботу щодо:                       
2.1.1 організації заходів щодо виявлення сімей, дітей та молоді, які мають ризик потрапляння  у складні життєві обставини;
2.1.2 ведення обліку сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціальної підтримки та соціальної допомоги;
2.1.3 охоплення соціальним супроводом сімей, дітей та молоді  з метою надання комплексної соціальної допомоги для вирішення їх життєвих проблем;
2.1.4 організації надання комплексної соціальної допомоги учасникам АТО та їх сім’ям;
2.1.5 організації своєчасної допомоги соціально незахищеним групам населення шляхом взаємодії із структурними підрозділами міської ради, навчальними та дошкільними закладами, медичними установами, органами внутрішніх справ, громадськими об’єднаннями, фондами тощо;
2.1.6 проведення у сім’ях, серед дітей та молоді інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом проведення індивідуального та групового консультування і розповсюдження соціальної реклами;
2.1.7 здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, щорічного моніторингу розвитку дітей-вихованців;
2.1.8 проведення обстеження сімей з дітьми з метою здійснення  контролю за цільовим використанням державних соціальних виплат сім’ям при народженні дитини та одиноким матерям.
2.2. Проводити соціальну роботу з сім’ями, де існує ризик вилучення дитини з родини спільно зі службою у справах дітей, управліннями освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, охорони здоров’я Житомирської міської ради, управліннями праці та соціального захисту населення Корольовської та Богунської районної ради, міським відділом  УМВС України в Житомирській області.
2.3. Виготовити та розповсюдити зовнішню соціальну рекламу у рамках інформаційної кампанії «Візьміть дитину у родину» з метою популяризації сімейних форм виховання спільно з управлінням по зв’язках з громадськістю та КП «Реклама» міської ради .
3. Управлінню по зв’язках з громадськістю міської ради висвітлювати в засобах масової інформації діяльність Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
4. Про хід  виконання даного рішення проінформувати виконавчий комітет міської ради у грудні 2016 року.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради згідно з розподілом обов’язків.
 
Міський голова                                                                                   С.І. Сухомлин
 
Довідка
про організацію соціальної роботи  із  сім’ями  та  особами, які знаходяться  у складних життєвих обставинах  та  потребують сторонньої допомоги
 
Головне завдання Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - створення необхідних умов для надання комплексної соціальної допомоги сім’ям, дітям та молоді, які знаходяться у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, розвитку молодого покоління, розкриття його здібностей і творчого потенціалу, створення умов для вибору позитивних життєвих орієнтирів.
Центр працює, використовуючи дані міського банку даних сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах, соціальних паспортів мікрорайонів, що ведуться фахівцями із соціальної роботи, за сигнальними повідомленнями від суб’єктів соціальної роботи, фізичних осіб, анонімними повідомленнями та самовиявленням сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Співпраця  із  соціальними  партнерами
Від суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, до Центру надійшло 1713 повідомлень, з них:
- служба у справах дітей міської ради – 97;
- управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради –16;
- заклади освіти та науки – 210 (ЗОШ, ДНЗ) - 54 (ПТНЗ)- 189;
- установи виконання покарань – 32;
- органи внутрішніх справ – 93;
- управління праці і соціального захисту населення Богунської та Корольовської районних рад  – 43;
- заклади охорони здоров’я –107;
- за рішеннями виконавчого комітету міської ради про встановлення опіки – 25;
- відділ звернень громадян  міської ради -347;
- інші суб’єкти -317;
- самовиявлення – 183.
 
Соціальний супровід сімей , які перебувають у складних життєвих обставинах
Перебувало під супроводом – 121 сім’я і 10 осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Допомогу  надано  у вирішенні таких питань:
- покращення умов утримання та рівня виховання дітей в сім’ях;
- підвищення виховного потенціалу батьків;
- припинення чи запобігання  насильству, жорстокому поводженню з дітьми;
- організація психологічної підтримки для осіб, стосовно яких відбулося насильство, та членів їх сімей; підвищення самооцінки жертв насильства;
- допомога в оформленні реструктуризації боргів, оформленні статутних документів (малозабезпеченість, інвалідність, багатодітність), документів при проведенні приватизації, народженні дитини, відновленні  паспортів, тимчасової реєстрації тощо;
- сприяння у наданні гуманітарної допомоги шляхом залучення громадських та благодійних організацій та залучення до соціальних акцій Центру;
- налагодження міжособистісних стосунків;
- повернення дітей до навчання, залучення їх до гурткової роботи,  припинення бродяжництва, влаштування в дошкільні навчальні заклади;
- сприяння працевлаштуванню батьків; осіб з числа випускників пільгової категорії;
- юридична допомога у вирішенні спірних питань, пов’язаних з майном, житлом (правом власності), насильством, розлученнями, незаконного звільнення з роботи тощо.
Для вирішення зазначених питань організовано надання 4456 соціальних послуг, а саме: інформаційних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-медичних, психологічних, соціально-економічних тощо.
 
Контроль за цільовим використанням соціальних виплат
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» контроль за цільовим використанням допомоги при народженні дитини і створенням належних умов для повноцінного утримання  та виховання дітей та допомоги на дітей одиноким матерям покладено на центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
За рік проведено 1683 обстеження сімей, за їх результатами  припинено зазначені виплати 18  сім’ям, після проведення відповідної соціальної роботи поновлено виплати 6 сім’ям.
 
Супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу
Відповідно до повноважень Центр здійснює соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з метою створення належних умов для забезпечення індивідуальних потреб кожної прийомної дитини та дитини-вихованця у розвитку та вихованні.
У місті функціонує 14 прийомних сімей, в них перебуває на вихованні 24 прийомних дітей, та 6 дитячих будинків сімейного типу, в яких проживає 38 дітей-вихованців.
Всього у 2015 році під соціальним супроводженням перебувало 7 дитячих будинків сімейного типу та 16 прийомних сімей, у яких виховувалося 77 дітей з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Упродовж року 2 прийомні дитини та 4 вихованці дитячих будинків сімейного типу вийшли з родин у зв’язку з набуттям повноліття та успішним вступом у коледжі та університети. Для всіх прийомних дітей та вихованців, прийомних батьків та батьків-вихователів Центром систематично організовувалася індивідуальна робота та групові заходи у вигляді психологічних тренінгів, зустрічей, круглих столів, екскурсій, спрямованих на соціалізацію, самоусвідомлення, формування позитивних життєвих та духовних цінностей. 
За звітний період прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу надано 3217 соціальних послуг з метою допомоги у вирішенні проблемних питань з виховання, навчання дітей, сімейних стосунків, побуту тощо.
 
Діяльність спеціалізованого формування Центр соціальної допомоги учасникам АТО та їх сім’ям   
Соціальною роботою охоплено 806 сімей, члени яких на даний час беруть участь в антитерористичній операції та які повернулися із  зони проведення антитерористичної операції, та 230 осіб, серед них: 26 сімей загиблих учасників  АТО, 94 сім’ї поранених. Зазначеним сім’ям надано 6652 соціальні послуги.  За результатами особистих звернень учасників АТО та відвідування за  місцем їх проживання з метою визначення потреб складено 630 соціальних паспортів.
За сприянням Центру учасники АТО та члени їх  сімей отримали:
- 151 – психологічну підтримку;
- 26 –  матеріальну допомогу;
-1149 – допомогу щодо відновлення, оформлення документів для отримання допомог, пільг, субсидій, соціальних виплат;
- 107 – гуманітарну допомогу;
- 5 – допомогу у працевлаштуванні;
-142 особи – у постановці на облік у міському центрі зайнятості;
- 11 – допомогу щодо постановки на квартирний облік;
- 6 –  допомогу у влаштуванні дітей до дитячих навчальних закладів;
- 2 –  допомогу у влаштуванні на навчання до закладів освіти.
 
Узагальнені статистичні дані щодо соціальних категорій сімей та осіб, охоплених  роботою  Центру:
 
Всього соціальними послугами у 2015 році охоплено 12 040 сімей (в них 19 637 дітей) та окремих осіб, з них:
- сім’ї, яким призначена державна допомога при народженні дитини та одиноким матерям -1683;
-  сім’ї військовослужбовців -1233 сім’ї та 230 осіб, з них:
 - учасники АТО, які перебувають у зоні проведення АТО та які повернулися із зони   проведення АТО - 292;
- сім’ї загиблих учасників  АТО - 26;
- сім’ї поранених учасників АТО - 91;
- учасники АТО, які територіально не належать до м. Житомира - 138;
-  внутрішньо переміщені сім’ї та особи - 91;
- сім’ї, члени яких перебувають/перебували у конфлікті з законом -121;
- сім’ї опікунів/піклувальників - 218;
- прийомні сім’ї - 17;
- дитячі будинки сімейного типу - 7;
- кандидати у прийомні батьки, батьки-вихователі -11;
- особи з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування - 238;
- сім’ї, де є члени сімей / дітей з інвалідністю - 226;
- сім’ї, яких торкнулася проблема соціально-небезпечних хвороб (ВІЛ/СНІД, алкоголізм, наркоманія, туберкульоз) - 23;
- сім’ї, де є постраждалі від жорстокого поводження та насильства в сім’ї -  39;
- сім’ї, у яких діти перебувають у інтернатних закладах за заявою батьків -15;
- сім’ї, у яких є ризик передачі дитини до інтернатних закладів - 46;
- сім’ї, у яких діти відібрані без позбавлення батьківських прав - 20;
- інші (багатодітні сім’ї, вагітні жінки, батьки у стані розлучення, сім’ї, які бажають поновитися у батьківських правах, сім’ї, де є складні міжособистісні стосунки, сім’ї усиновлювачів, тощо) - 1153.
Всього під час здійснення соціальної роботи Центром надано 30 948 соціальних послуг.
 
Організація групової соціальної роботи
З метою формування позитивно орієнтованих цінностей, впровадження здорового способу життя та профілактики негативних явищ, підвищення самооцінки, формування негативного ставлення до злочинів та правопорушень проведено 172 групових заходи, з них загальноміських - 10,  охоплено близько 19 тисяч осіб.
У цьому році  міський фестиваль «Повір у себе, і в тебе повірять інші», який вже 10 років поспіль організовує Центр з метою розкриття та розвитку здібностей та талантів дітей та молоді з особливими потребами, вийшов за рамки міста: до участі у ньому долучилися представники спеціалізованих навчальних закладів не лише з міста, а і нашої області.
Також звітний рік відзначився проведенням у місті Житомирі п’ятиденного міжнародного семінару у рамках упровадження в Україні   міжнародного проекту «Соціальна інклюзія неповнолітніх  в Італії, Україні, Молдові щодо сенсибілізації та відповідальності дітей у зоні ризику та їх родин», проведенням  обласного семінару для директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області з питання впровадження інноваційних форм здійснення соціальної роботи.
Діяльність Центру презентувалася на міжнародному рівні: Центр було запрошено до участі у міжнародній конференції з питань соціальних проблем в Україні (м. Київ)  та у міжнародному семінарі (м.Чернівці).
 
Висвітлення роботи Центру у засобах масової інформації
Офіційний сайт міської ради - 34; сайт «News» - 2; сайт «Новини Житомира» - 2; сайт «Житомир репортер» - 2; сайт «Всі новини» - 2; сайт «Житомир. Tuday» - 2.
Міське радіо -19;  Національне радіо - 1; «Житомирська хвиля» - 6; «Крок Радіо» - 3; обласне радіо - 1.
Газети: «Місто» - 1; «20 хвилин» - 5; «Ехо» - 2; «Пульс-норма»  - 1.
Телебачення: канал «Союз- TV» - 12; обласне телебачення - 9 (прямі ефіри,  діалоги в студії); канал «СК» - 4; канал «1+1» - 2.
 
 
Директор Центру                                                                                 О.І. Юрченко


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове