Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 78
візитів сьогодні: 5568
візитів всього: 508526
Прогноз погоди
Навчання з питань охорони праці сприяє попередженню нещасних випадків на виробництві

 

 

         Навчання з питань охорони праці сприяє попередженню нещасних випадків на виробництві.

         «Відповідно до вимог статті 18 Закону України «Про охорону праці» працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

         Порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників у процесі трудової діяльності, а також учнів, курсантів, слухачів та студентів навчальних закладів під час трудового і професійного навчання встановлює Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, НПАОП 0.00-4.12-05, яке затверджене наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 №15. Також цим наказом затверджений Перелік робіт з підвищеною небезпекою.

         На підприємствах згідно п.3.2 Типового положення, з урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробляється і затверджується відповідне Положення підприємств про навчання з питань охорони праці.

         Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

         Посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, як правило, у навчальних закладах та установах, які отримали відповідний дозвіл на навчання з питань охорони праці.

         Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці, склад якої затверджується наказом керівника.

         Результат перевірки знань з питань охорони праці оформлюється протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці (додаток 1 до Типового положення).

         Відділенням виконавчої дирекції Фонду у м. Житомирі приділяється питанню навчання значна увага. Так, в цьому році відділенням заплановане навчання з питань охорони праці керівників та інженерів з охорони праці підприємств м. Житомира та Житомирського району за кошти Фонду. Страховими експертами відділення було взято  участь у навчанні і роботі комісій з перевірки знань на 30 підприємствах. Це питання є одним із напрямів опрацювання і впровадження системи управління охороною праці на підприємствах, при проведенні нарад, семінарів, «круглих столів». За І півріччя 2015 року спеціалісти відділення взяли участь у проведенні 4 семінарів, 12 нарад, 1 «круглого столу». На 51 підприємстві міста та  району опрацьована СУОП, надана допомога в розробленні інструкцій з охорони праці. І, як наслідок профілактичної роботи з охорони праці та проведення навчання з питань охорони праці, в Житомирському районі та місті Житомирі не має зростання виробничого травматизму.

         Виконання вимог щодо організації навчання і перевірки знань з питань охорони праці працівників сприяє попередженню нещасних випадків на виробництві!

 

Начальник відділення ВДФССНВ

у м. Житомирі                                                                                 Піхуля В.П.

 

 

 

 

 

 

 Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare