Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 17
візитів сьогодні: 5568
візитів всього: 508528
Прогноз погоди
До відома громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!

До  відома громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!

 

         Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради надає інформацію щодо вирішення питання видачі дублікату посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 4 та посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1.

         Відповідно до пункту 4 статті 11 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон) до потерпілих від Чорнобильської катастрофи категорії 4 належать особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 01 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьої років.

         Відповідно до прийнятих норм Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII (набрав чинностіз 01.01.2015) у статті 2 Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» абзац п’ятий частини другої, у якому надаєтьсявизначення зони посиленого радіоекологічного контролю, виключено.

         Згідно із Порядком видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 № 51, посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 проводиться на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов’язаної з наслідками Чорнобильської катастрофи.

         Враховуючи вищевикладене, зазначені громадяни мають правові підстави для отримання посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 у разі видачі медико-соціальною експертною комісією довідки про встановлення причинного зв’язку інвалідності з Чорнобильською катастрофоюдо набрання чинності Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII.

         Наразі Міністерством соціальної політики опрацьовуються зміни до Закону, якими передбачається, врегулювати питання видачі дублікатів посвідчень потерпілим від Чорнобильської катастрофи категорії 4 та видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 з числа, що проживали на території зони посиленого радіоекологічного контролю.

 

 

Начальник відділу з питань

соціального захисту населення,

що постраждало внаслідок

Чорнобильської катастрофи                                                 О.М. Пилипенко       

         Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare