Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 27
візитів сьогодні: 5545
візитів всього: 464521
Прогноз погоди
Профілактика виробничого травматизму – основа турботи про людину праці.

 

                                                                                                                                                        

Профілактика виробничого травматизму – основа турботи про людину праці.

 

         Про основні напрямки і завдання профілактики виробничого травматизму на підприємствах і організація розповідає начальник відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Житомирі Володимир Піхуля.

         28 квітня 2015 року працівники відділення Фонду, як і працівники підприємств, організацій м. Житомира та Житомирського району відзначили Всесвітній день охорони праці, що проходить під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці.»

         Цій даті, протягом місяця, передувала напружена робота працівників відділення Фонду по виконанню плану заходів у якій були задіяні працівники усіх відділів, що виконують статутні напрямки діяльності.

         У реєстрі страхувальників, станом на 01.04.15р., у відділенні зареєстровано 14100 юридичних та фізичних осіб з найманою працею на яких працює 109,3 тис. найманих працівників. Саме на захист, упередження можливих негараздів, виникнення нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань, аварій спрямована діяльність з профілактики виробничого травматизму.

         З січня цього року вступив у дію закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з введенням у дію якого внесені зміни до Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Ці законодавчі акти встановили профілактику виробничого травматизму пріоритетним напрямком діяльності робочих органів Фонду, адже не може бути мети вище ніж життя та здоров’я працюючих, як основи суспільної організації.

         Серед проведених на підприємствах, організаціях, установах Богунського, Корольовського та Житомирського районів заходів з пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці за чотири місяці цього року слід зазначити проведення круглого столу з керівниками підприємств, керівниками служб з охорони праці місто утворюючих підприємств за участю провідних науковців та викладачів з охорони праці 4 вищих учбових закладів та представників обласної федерації профспілок на якому розглянуті питання покращення умов праці, можливостей переоснащення, економічного розвитку міста в сучасних умовах економічної кризи, проведення АТО та можливостей працевлаштування, створення нових робочих місць для осіб тимчасово переміщених з окупованих територій.

         Також проведено 3 семінари на базі Житомирського обласного центру науки, інновацій та інформації. Два з цих семінарів проведені у рамках підготовки до Всесвітнього дня охорони праці. До їх проведення залучені представники понад 300 підприємств, організацій і установ обласного центру. У ході цих семінарів розповсюджений узагальнений досвід роботи двох із шести базових підприємств відділення Фонду у м. Житомирі у створенні та дії системи управління охороною праці це ПАТ «Житомирський маслозавод» (понад 1050 працюючих) та ПАТ ЕК «Житомиробленерго» (3600 працюючих).

         На 9 підприємствах страхові експерти з охорони праці приймали участь у роботі комісій з охорони праці, на 40 підприємствах спільно з Фондом опрацьована та впроваджена система управління охороною праці, на 16 підприємствах опрацьовані та переглянуті нормативні акти з охорони праці, за чотири місяці на 52 підприємствах навчання та атестація працівників, що виконують роботи з підвищеною небезпекою, пройшли за прямою участю працівників відділення Фонду. Проведено 7 публікацій та 21 виступ на телебаченні та радіо. Це далеко неповний перелік заходів, що здійснюється працівниками відділу профілактики виробничого травматизму на чолі з головним страховим експертом з охорони праці Галиною Володимирівною Діброва.

 

 

 

Відділення ВВДФССНВ у м. Житомирі

           

 

29.04.2015 року



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове