Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 21
візитів сьогодні: 5568
візитів всього: 512388
Прогноз погоди
Звіт про здійснення державної регуляторної політики Житомирською міською радою та її виконавчими органами за 2014 рік
11 березня 2015 року на сесії міської ради депутати заслухали звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за 2014 рік, в тому числі і звіт про здійснення державної регуляторної політики міською радою та її виконавчими органами за 2014 рік.
 
Реалізація державної регуляторної політики міською радою та її виконавчими органами здійснюється відповідно до норм Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
 
Для дотримання принципу послідовності та передбачуваності регуляторної політики здійснюється планування діяльності виконавчих органів міської ради з підготовки проектів регуляторних актів.
 
У 2014 році заплановано підготовку одинадцяти проектів регуляторних актів:
1. Рішення міської ради «Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 03.08.2012 № 429 «Про затвердження Положення про оренду, методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Житомира».
2. Рішення міської ради «Про встановлення податків та зборів на території м. Житомира відповідно до Податкового кодексу України у новій редакції».
3. Рішення міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Житомира та введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки у м. Житомир».
4. Рішення міської ради «Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Житомирській міській раді збитків, заподіяних внаслідок порушення земельного законодавства».
5. Рішення міської ради «Про затвердження Порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів».
6. Рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Житомирі».
7. Рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження комплексної схеми розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Житомира».
8. Рішення виконавчого комітету міської ради «Про внесення змін та доповнень  до рішення виконавчого  комітету  міської  ради  від  19.12.2012 № 559 «Про Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Житомира».
9. Рішення виконавчого комітету міської ради «Про внесення змін та доповнень в додаток 1 до рішення міськвиконкому від 03.10.2012 № 416 «Про впорядкування розгляду деяких питань у сфері містобудування та архітектури у місті Житомирі».
10. Рішення виконавчого комітету міської ради «Про організацію забезпечення паркування транспортних засобів на території міста Житомира».
11. Рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності в утриманні об’єктів благоустрою на території міста Житомира».
 
Затверджений план та доповнення до нього оприлюднено шляхом розміщення на офіційному сайті Житомирської міської ради та опубліковано в газеті “Місто”.

Упродовж року розроблено шість  проектів регуляторних актів, а саме:
- рішення міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Житомира та введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки у м. Житомир»;
- рішення міської ради «Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Житомирській міській раді збитків, заподіяних внаслідок порушення земельного законодавства»;
- рішення міської ради «Про затвердження Порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів»;
- рішення міської ради «Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 30.08.2012 № 429 «Про затвердження Положення про оренду, методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Житомира»;
- рішення міськвиконкому «Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 19.12.2012 № 559 «Про Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Житомира»;
- рішення міськвиконкому «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності в утриманні об’єктів благоустрою на території міста Житомира».

У зв’язку із змінами в чинному законодавстві інші проекти регуляторних актів не розроблялися та включені до плану з підготовки проектів на 2015 рік.
До проектів регуляторних актів підготовлені відповідні аналізи регуляторного впливу та базові відстеження результативності.
 
З метою одержання пропозицій та зауважень від фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань проекти регуляторних актів разом з відповідними аналізами регуляторного впливу були оприлюднені на офіційному сайті Житомирської міської ради.

Для забезпечення відкритості регуляторної діяльності проводились громадські обговорення проектів регуляторних актів. Обговорено три проекти:
1. «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Житомира та введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки у м. Житомир».
2. «Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Житомирській міській раді збитків, заподіяних внаслідок порушення земельного законодавства».
3. «Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 19.12.2012 № 559 «Про Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Житомира».

До громадських обговорень були залучені суб’єкти підприємницької діяльності, представники громадських організацій підприємців, депутати міської ради, працівники виконавчих органів міської ради та всі зацікавлені особи. Обґрунтовані зауваження і пропозиції, що надійшли у ході обговорень були проаналізовані і враховані розробниками регуляторних актів або мотивовано відхилені. Участь громадськості у таких обговореннях сприяє підвищенню ефективності дії регуляторних актів та враховує інтереси підприємців та міської влади.

У 2014 році  прийнято два регуляторні акти:
1. Рішення міської ради від 18.06.2014 № 721 «Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Житомирській міській раді збитків, заподіяних внаслідок порушення земельного законодавства».
2. Рішення виконавчого комітету міської ради від 31.10.2014 № 494 «Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 19.12.2012 № 559 «Про Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Житомира».

Рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження комплексної схеми розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Житомира» прийнято у 2013 році.

Прийняття інших проектів регуляторних актів заплановано на 2015 рік.

Регуляторні акти оприлюдненні на офіційному сайті міської ради та в газеті «Місто».

В місті  діє 22 регуляторні акти Житомирської міської ради та її виконавчого комітету.

Для визначення ефективності та доцільності регуляторних актів проводяться відстеження їх результативності. Проведено 6 базових відстежень, 2 повторних та 6 періодичних.

Аналіз повторних та періодичних відстежень результативності свідчить про те, що п’ятьма регуляторними актами досягнуто визначених цілей та їх реалізація має позитивні результати, а три потребують внесення змін та доповнень.

Інформація щодо здійснення державної регуляторної політики Житомирською міською радою та її виконавчими органами постійно розміщується на її офіційному сайті в розділі «Регуляторна діяльність».


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare