Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 20
візитів сьогодні: 5570
візитів всього: 508549
Прогноз погоди
До відома громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!

 

До  відома громадян,

які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!

 

            У зв’язку з прийняттям Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» розпочато реформування системи пільг та компенсаційних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

            Одним із основних завдань Міністерства соціальної політики є формування та реалізація державної політики у сфері соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

            Міністерство у межах компетенції надало роз’яснення від 13.02.2015 № 1832/0/14-15/20 щодо змін у законодавстві та повідомило наступне.

            На виконання пункту 16 розділу III «Прикінцеві положення» Закону Мінсоцполітики наразі забезпечує приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом, зокрема: внесені зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон) та до постанов Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 836, від 20.09.2005 № 936, від 20.04.2007 № 649, які надіслані на погодження до центральних органів виконавчої влади.

            Відповідно до статті 60 Закону визначається право вибору пільг та компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

            Тобто, пільговик з числа осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який має право на пільги та компенсації згідно з декількома законами України, може користуватися пільгами та компенсаціями відповідно до одного із вибраних ним законів України.

            У разі відмови  щодо підтвердження громадянином вибору одного із законів України, вважається за доцільне здійснювати компенсаційні виплати та надавати пільги згідно із Законом України, який був першочерговим у визначенні статусу і надавав право на певні пільги і компенсації.

            До основних пільг та компенсацій у разі вибору пільговиком Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», належать такі:

            - 50% знижка плати за користування житлом, комунальними послугами у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном;

            -  грошова компенсація вартості продуктів харчування;

            - позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками;

             - щорічна допомога на оздоровлення.

 

            Водночас ацентуємо увагу на те, що норми Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» не передбачають вилучення посвідчень у пільгових категорій населення.

           

Додаткову інформацію можна одержати в управлінні праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира (вул. Перемоги, 55, кім. 217, 218, 219), або за телефонами 42-50-10 та 42-50-34.

 

 

Начальник відділу з питань соціального

захисту   населення,   що  постраждало

внаслідок  Чорнобильської  катастрофи                                     О.М. Пилипенко 

 

 

 Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare