Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: [email protected]
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 15
візитів сьогодні: 5187
візитів всього: 133023
Прогноз погоди
31.01.2015 - Про виконання службою у справах дітей міської ради повноважень, визначених Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”
УКРАЇНА
ЖИТОМИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
 
від ____________ № _________
                             м. Житомир
 
Про виконання службою у справах дітей міської ради
повноважень, визначених Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”

Заслухавши та обговоривши інформацію про виконання повноважень, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчий комітет міської ради зазначає, що службою у справах дітей міської ради проводиться робота, спрямована на соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на профілактику негативних явищ в дитячому середовищі.
Станом на 01 січня 2015 року на обліку в службі перебуває 488 дітей: в секторі опіки – 381 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, з яких  82,93% дітей влаштовано до сімейних форм виховання, та  в секторі профілактики – 107 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.
Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання є пріоритетним у роботі служби у справах дітей. У порівнянні з  2013 роком відсоток дітей, влаштованих під опіку, піклування, до прийомних сімей чи дитячих будинків сімейного типу, збільшився із 81,75% до 82,93%, приріст становить 1,18% .
За звітний період 54 дитини набули статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з яких 39 було влаштовано до сімейних форм виховання.
Станом на 01 січня 2015 року в місті Житомирі створено та функціонують 5 дитячих будинків сімейного типу, в які влаштовано 40 дітей та 16  прийомних сімей, в які влаштовано 27 дітей. За звітний період створено 1 прийомну сім’ю, до якої влаштовано 1 дитину; існуючі дитячі будинки сімейного типу було поповнено 8 вихованцями.
За звітний період із державних дитячих закладів, розташованих у         м. Житомирі, було усиновлено  47 дітей, 7 з яких перебували на первинному обліку міської служби у справах дітей.
Упродовж 2014 року службою у справах дітей було повернуто із державних дитячих закладів до сімейних форм виховання 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У рамках проведення Загальноукраїнського профілактичного заходу „Урок” службою у справах дітей спільно з управлінням освіти міської ради, адміністраціями шкіл до навчання було повернуто 3 учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста, які станом на 15 вересня 2014 року не приступили до занять без поважних причин.
З метою запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, службою проведено 28 профілактичних рейдів “Діти вулиці”, “Канікули”, “Вокзал”, “Підліток”.
Службою у справах дітей здійснюється організаційне забезпечення діяльності комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті міської ради.
На виконання Законів України  “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, постанови Кабінету Міністрів України 24.09.08 №866   „Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини”, (зі змінами, внесеними відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.10.2014 №624), відповідно до статей 32, 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1. Інформацію про виконання службою у справах дітей міської ради повноважень, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", взяти до відома.
2. Службі у справах дітей міської ради продовжити роботу щодо:
2.1. Забезпечення першочергового влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейні форми виховання: усиновлення, під опіку або піклування, у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.
2.2. Здійснення контролю за станом навчання, виховання та розвитку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які утримуються в сім’ях опікунів, піклувальників, в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.
2.3. Забезпечення захисту прав та інтересів дітей, які були переміщені з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції.
2.4. Проведення профілактичної роботи з попередження дитячої бездоглядності та забезпечення координації заходів зі всіма суб’єктами соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю щодо захисту дітей від жорстокого поводження з ними або загрози його вчинення.
2.5. Проведення заходів в рамках місячника охорони дитинства, спрямованих на захист інтересів дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, виховуються в дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім'ях спільно із управліннями освіти, охорони здоров’я міської ради  та Житомирським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
3. Управлінню по зв’язках з громадськістю міської ради  висвітлювати в засобах масової інформації питання щодо захисту законних прав та інтересів дітей.
4. Контроль   за   виконанням   цього   рішення   покласти  на   заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бочковського  О.М.
 
Секретар міської ради       Л.В. Цимбалюк

 Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове