Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: [email protected]
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 26
візитів сьогодні: 5204
візитів всього: 132151
Прогноз погоди
17.10.2014 - Про виділення відомчого житла в м. Житомирі начальнику військового інституту ім. С.П. Корольова
УКРАЇНА
 ЖИТОМИРСЬКА  МІСЬКА  РАДА
 РІШЕННЯ

    
від _________________ № ________
             м. Житомир 
 
Про виділення відомчого житла
в м. Житомирі начальнику військового
інституту ім. С.П. Корольова

У зв’язку з необхідністю створення позитивного іміджу Збройних Сил України, з метою залучення висококваліфікованих, професійних кадрів до міста Житомира,  міська рада

ВИРІШИЛА:
 
1. Виділити квартиру з міського житлового фонду для забезпечення відомчим житлом начальника військового інституту ім. С.П. Корольова.
2. Контроль  за виконанням даного  рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради відповідно до розподілу обов’язків.
   
Секретар міської ради                                                        Л.В.Цимбалюк
 
 
Суб’єкт внесення проекту рішення
Депутат міської ради                                                              І.М. Янчук
 

 

УКРАЇНА
ЖИТОМИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВІДДІЛ ПО ОБЛІКУ ТА РОЗПОДІЛУ ЖИЛОЇ ПЛОЩІ
10014 м. Житомир,  майдан С.П. Корольова, 4/2, тел. 48-11-88
 
__________________№ ________                                                                       
на № 362/дм від 02.10.2014 року
 
 Зауваження до проекту рішення
 Житомирської міської ради
«Про виділення відомчого житла в місті Житомирі для начальника
військового інституту ім. С.П. Корольова»
 
Розглянувши представлений проект рішення Житомирської міської ради відділ по обліку та розподілу жилої площі міської ради повідомляє, що проект суперечить нормам чинного житлового законодавства.
По - перше, надання житла та видача ордерів є виключною компетенцією виконавчого комітету міської ради, а не повноваженням Житомирської міської ради.
Так, відповідно до ч.2 ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до власних повноважень виконавчого комітету   міської ради належить облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов; розподіл та надання відповідно до законодавства житла, що належить до комунальної власності; вирішення питань щодо використання нежилих приміщень, будинків і споруд, що належать до комунальної власності.
По - друге, нормами Житлового кодексу не передбачено право  виконавчого комітету  ради виділення відомчого житла,  так як ст.16 Житлового кодексу передбачає, що компетенцією виконавчих комітетів міських рад є прийняття рішення щодо надання жилих приміщень лише у будинках житлового фонду Ради.
Статтею 5 Житлового кодексу передбачено, що відомчий житловий фонд-це фонд, що перебуває у віданні міністерств, державних комітетів і відомств.
Відповідно до ст.52 Житлового кодексу Української РСР жилі приміщення в будинках відомчого житлового фонду надаються громадянам за спільним рішенням адміністрації і профспілкового комітету підприємства, установи, організації, затвердженим виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів, а у випадках, передбачених Радою Міністрів СРСР, - за спільним рішенням адміністрації і профспілкового комітету з наступним повідомленням виконавчому комітетові відповідної Ради народних депутатів про надання жилих приміщень для заселення.
Таким чином, відповідно до норм чинного законодавства, компетенція виконавчих органів шодо управління відомчим фондом полягає лише у затвердженні спільних рішень адміністрації і профспілкового комітету підприємства, установи, організації про надання жилих приміщень у будинках відомчого жилого фонду.
По - третє, важливою умовою при прийнятті рішення щодо надання житла є необхідність перебування громадян на обліку потребуючих поліпшення житлових умов та обов’язкове дотримання порядку черговості при наданні жилих приміщень (ст. 40, 42, 43, 45 Житлового кодексу Української РСР).
Даник Ю. Г., на квартирному обліку при міськвиконкомі не перебуває, тому немає законних  підстав для розгляду питання забезпечення житлом його сім’ї за рахунок територіальної громади міста.
Питання забезпечення житлом його сім’ї повинно вирішуватись за місцем перебування на квартирному обліку, або службовим житлом за місцем проходження служби, за рахунок Міністерства оборони України.
По - четверте, відповідно до  Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Українській РСР, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 04.02.1988 № 37 та Інструкції про організацію забезпечення військово - службовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністра оборони України від 30.11.2011 № 737, службові жилі приміщення, розподіляються житловою комісією інституту  за погодженням комісією з контролю за розподілом житла в гарнізонах Збройних Сил України.
За інформацією наданою КЕВ м. Житомира, військовий інститут ім. С.П. Корольова Державного університету телекомунікацій має в розпорядженні не розподілені службові жилі приміщення.
 
 
 
В.о. начальника відділу                                                                  Н.М.Дідківська
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове