Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 20
візитів сьогодні: 5459
візитів всього: 400030
Прогноз погоди
Звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Житомира за 2014 рік, в тому числі здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами міської ради
Упродовж 2014 року головна увага виконавчих органів міської ради була зосереджена на питаннях забезпечення належного функціонування та зниження енергозатратності міської інфраструктури, підвищення якості та комфорту проживання мешканців міста, зменшення впливу негативних чинників в усіх сферах економічної діяльності та життя населення. Незважаючи на непросту ситуацію в Україні вдалося реалізувати більшість запланованих заходів Програми економічного і соціального розвитку міста Житомира на 2014 рік.
 
Розвиток промисловості
Підприємствами міста за січень–листопад 2014 року реалізовано споживачам промислової продукції на 7096,8 млн.грн., що на 13,7% більше, ніж у аналогічному періоді 2013 року. Промислові підприємства забезпечили  43,2% обласного обсягу реалізації промислової продукції. Обсяг реалізованої промислової продукції на одного мешканця міста складає 26,2 тис. грн., що у двічі більше середньообласного показника.
У структурі обсягу реалізації 69,6% припало на переробну промисловість, зокрема 38,0% – на харчові продукти та напої, 8,1% – на металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування, 7,0% – на виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, 6,1% – на текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів. Підприємствам з постачання електроенергії, газу та води належить 30,4% реалізованої промислової продукції.
У 2014 році відносно попереднього року збільшився на 26,5% випуск розчинів бетонних, готових для використання, на 23,6% – меблів для офісів дерев’яних, на 22,7% – ковбасних виробів.
Водночас на 25,4% скоротилося виробництво колготок, панчох, шкарпеток та виробів панчішно-шкарпеткових інших, на 24,1% – елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону або каменю штучного, на 23,6% – приладів для вимірювання електричних та іонізуючих випромінювань, на 13,0% – взуття, на 8,7% – каменю декоративного і будівельного.
Причиною падіння обсягу виробництва по деяких видах промислової продукції стало тимчасово втрачені ринки збуту продукції до Російської Федерації, Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим. Деякі підприємства міста 85% виробленої продукції постачали на ринок Російської Федерації.
 
Будівельна діяльність
Підприємства будівельної галузі у 2014 році виконали 72,6% загальнообласного обсягу робіт на суму 402,3 млн. грн., що на 8,9% більше, ніж за 2013 рік. Найвагоміші обсяги робіт виконано на будівництві інженерних споруд – 56,6% загального обсягу. На будівництві будівель виконано – 43,4% загального обсягу робіт, у тому числі нежитлових – 32,1%, житлових – 11,3%.
За січень-вересень 2014 року введено в експлуатацію 15,2 тис.м2 загальної площі житла, що на 51,6% менше відповідного періоду 2013 року та  складає 19,6% обласного обсягу. Слід зазначити, що 85,9% площі введеного житла припадає на одноквартирні будинки садибного типу та 14,1% - на багатоквартирні будинки.
У виробничій сфері прийнято в експлуатацію цехи з пакування круп на 115 т у рік, з виробництва хлібобулочних виробів по вул. Комерційна 9 потужністю 360 т у рік, а також цехи підприємства "Житомирспецбуд" з виробництва розчину будівельного потужністю 21,1 тис.м3 у рік по вул. Малинська 10.
 
Інвестиційний розвиток
Впродовж січня-вересня 2014 року в економіку міста іноземними інвесторами вкладено 2,4 млн.дол.США. Основною формою залучення капіталу були грошові внески. В той же час відбулося вилучення інвестицій на суму 3,8 млн.дол.США.
Загальний обсяг накопичених прямих іноземних інвестицій з урахуванням курсової різниці на 1 жовтня 2014 року становив 101,5 млн.дол.США, що менше на 15,0% у відношенні до початку року. Зменшення обсягу іноземних інвестицій відбулося у зв’язку із зміною вартості акціонерного капіталу за рахунок курсової різниці на суму 16,5 млн.дол.США
У розрахунку на одного мешканця міста припадало 376,2 дол.США прямих інвестицій проти 244,7дол.США по області.
Інвестиції надходили з 36 країн світу. Найбільші вкладення належали нерезидентам з Кіпру, Швейцарії, Нідерландів, Італії, Російської Федерації та Віргінських островів, на які припадало 84,3% загального обсягу інвестицій у місто, або 85,7 млн.дол.США.
В інвестиційному співробітництві приймали участь 136 підприємств  міста. Суттєва частина інвестиційного капіталу нерезидентів зосереджена в промисловості – 79,0 млн.дол.США, або 77,8% до загального обсягу.
Значну частку інвестицій спрямовано на підприємства з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 37,8 млн.дол.США, або 37,2% загального обсягу, у текстильне виробництво – 13,2 млн.дол.США (13,0 %), виробництво харчових продуктів, напоїв –                 10,0 млн.дол.США (9,8%). Зацікавленість у іноземних інвесторів також викликали підприємства, що займались операціями з нерухомим майном –              9,7  млн.дол.США вкладень.
Розвиток малого і середнього підприємництва
Розвиток малого і середнього підприємництва – це один із основних пріоритетів економічного розвитку міста, що є вагомим джерелом наповнення доходної частини міського бюджету, створення нових робочих місць, надходження інвестицій в економіку.
У місті працює 27550 суб’єктів підприємницької діяльності, з них: 134 – середні підприємства, 2412 – малі підприємства та 25004 фізичних осіб-підприємців.
У Житомирі зосереджено 38,8% економічно-активних малих та 31,2% економічно-активних середніх підприємств області, діяльність яких охоплює всі сфери економіки. На малих і середніх підприємствах міста зайнято 39,6 тис. осіб. Ними реалізовано продукції (робіт, послуг) майже на 11 млрд. грн., або 73,1% загального обсягу по економіці міста.
Забезпечено вільний доступ суб’єктів господарювання до об’єктів нерухомого майна комунальної власності, що пропонується для продажу або передачі в оренду.
У 2014 році суб’єктам підприємницької діяльності передано в оренду 176 земельних ділянок загальною площею 84,1 га, поновлено 112 договорів оренди земельних ділянок загальною площею 23,1 га. Продано 36 земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна заявників, загальною площею 8,6 га.
Вісімнадцяти суб’єктам підприємницької діяльності передано в оренду приміщення комунальної власності загальною площею 1353,18 кв.м., переукладено договори оренди з 56 суб’єктами підприємницької діяльності площею 15265,26 кв.м.
Загальна площа проданих приміщень становила 2040,6 кв.м.
Для активізації підприємницької діяльності та сприяння розвитку конкурентного середовища в місті постійно проводились виставки-продажі товарів українських та іноземних виробників.
З метою спрощення та оптимізації дозвільних процедур працює сектор-дозвільний центр, через який організовано видачу 44 видів документів дозвільного характеру місцевими та регіональними дозвільними органами. Суб’єктам господарювання надано 13000 консультацій з питань отримання документів дозвільного характеру. Видано 4300 відповідних дозволів та зареєстровано 1350 декларації, що дають право на здійснення  господарської  діяльності без отримання документів дозвільного характеру.
 
Розвиток торгівлі
Загальний обсяг роздрібного товарообороту за січень-вересень 2014 року склав 3,4 млрд.грн., що у порівнянні з минулорічним показником за аналогічний період становить 111,7%. Питома вага роздрібного товарообороту міста у обсязі роздрібного товарообороту області становить 50,6 %.
За 9 місяців 2014 року на одного мешканця міста реалізовано товарів на суму 12,4 тис. грн., що на 1,3 тис.грн. більше минулорічного показника за аналогічний період.
За звітний період населенню міста надано послуг на 1,5 млрд.грн., що в порівнянні з минулорічним показником за аналогічний період становить 86,3%.
За 9 місяців 2014 року одним мешканцем міста в середньому отримано послуг на 5,6 тис.грн., при цьому даний показник є вищим                            середньообласного у звітному періоді. Однак, у порівняні з минулорічним показником за аналогічний період, послуг на одного мешканця міста надано на 884,1 грн. менше.
 
Регуляторна політика
Реалізація державної регуляторної політики міською радою та її виконавчими органами здійснюється відповідно до норм Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Для дотримання принципу послідовності та передбачуваності регуляторної політики здійснюється планування діяльності виконавчих органів міської ради з підготовки проектів регуляторних актів.
У 2014 році заплановано підготовку одинадцяти проектів регуляторних актів:
1. Рішення міської ради "Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 03.08.2012 № 429 "Про затвердження Положення про оренду, методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Житомира".
2. Рішення міської ради "Про встановлення податків та зборів на території м. Житомира відповідно до Податкового кодексу України у новій редакції".
3. Рішення міської ради "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Житомира та введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки у м. Житомир".
4. Рішення міської ради "Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Житомирській міській раді збитків, заподіяних внаслідок порушення земельного законодавства".
5. Рішення міської ради "Про затвердження Порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів".
6. Рішення виконавчого комітету міської ради "Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Житомирі".
7. Рішення виконавчого комітету міської ради "Про затвердження комплексної схеми розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Житомира".
8. Рішення виконавчого комітету міської ради "Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 19.12.2012                  № 559 "Про Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Житомира".
9. Рішення виконавчого комітету міської ради "Про внесення змін та доповнень в додаток 1 до рішення міськвиконкому від 03.10.2012 № 416 "Про впорядкування розгляду деяких питань у сфері містобудування та архітектури у місті Житомирі".
10. Рішення виконавчого комітету міської ради "Про організацію забезпечення паркування транспортних засобів на території міста Житомира".
11. Рішення виконавчого комітету міської ради "Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності в утриманні об’єктів благоустрою на території міста Житомира".
Затверджений план та доповнення до нього оприлюднено шляхом розміщення на офіційному сайті Житомирської міської ради та опубліковано в газеті "Місто".
 
Упродовж року розроблено шість  проектів регуляторних актів, а саме:
- рішення міської ради "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Житомира та введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки у м. Житомир";
- рішення міської ради "Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Житомирській міській раді збитків, заподіяних внаслідок порушення земельного законодавства";
- рішення міської ради "Про затвердження Порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів";
- рішення міської ради "Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 30.08.2012 № 429 "Про затвердження Положення про оренду, методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Житомира";
- рішення міськвиконкому "Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 19.12.2012 № 559 "Про Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Житомира";
- рішення міськвиконкому "Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності в утриманні об’єктів благоустрою на території міста Житомира".
У зв’язку із змінами в чинному законодавстві інші проекти регуляторних актів не розроблялися та включені до плану з підготовки проектів на 2015 рік.
До проектів регуляторних актів підготовлені відповідні аналізи регуляторного впливу та базові відстеження результативності.
З метою одержання пропозицій та зауважень від фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань проекти регуляторних актів разом з відповідними аналізами регуляторного впливу були оприлюднені на офіційному сайті Житомирської міської ради.
Для забезпечення відкритості регуляторної діяльності проводились громадські обговорення проектів регуляторних актів. Обговорено три проекти:
1. "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Житомира та введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки у м. Житомир".
2. "Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Житомирській міській раді збитків, заподіяних внаслідок порушення земельного законодавства".
3. "Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 19.12.2012 № 559 "Про Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Житомира".
До громадських обговорень були залучені суб’єкти підприємницької діяльності, представники громадських організацій підприємців, депутати міської ради, працівники виконавчих органів міської ради та всі зацікавлені особи. Обґрунтовані зауваження і пропозиції, що надійшли у ході обговорень були проаналізовані і враховані розробниками регуляторних актів, або мотивовано відхилені. Участь громадськості у таких обговореннях сприяє підвищенню ефективності дії регуляторних актів та враховує інтереси підприємців та міської влади.
 
У 2014 році  прийнято два регуляторні акти:
1. Рішення міської ради від 18.06.2014 № 721 "Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Житомирській міській раді збитків, заподіяних внаслідок порушення земельного законодавства".
2. Рішення виконавчого комітету міської ради від 31.10.2014 № 494 "Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 19.12.2012 № 559 "Про Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Житомира".
Рішення виконавчого комітету міської ради "Про затвердження комплексної схеми розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Житомира" прийнято у 2013 році.
Прийняття інших проектів регуляторних актів заплановано на 2015 рік.
Регуляторні акти оприлюднені на офіційному сайті міської ради та в газеті "Місто".
В місті  діє 22 регуляторні акти Житомирської міської ради та її виконавчого комітету.
Для визначення ефективності та доцільності регуляторних актів проводяться відстеження їх результативності. Проведено 6 базових відстежень, 2 повторних та 6 періодичних.
Аналіз повторних та періодичних відстежень результативності свідчить про те, що п’ятьма регуляторними актами досягнуто визначених цілей та їх реалізація має позитивні результати, а три потребують внесення змін та доповнень.
Інформація щодо здійснення державної регуляторної політики Житомирською міською радою та її виконавчими органами постійно розміщується на її офіційному сайті в розділі "Регуляторна діяльність".
 
Управління об’єктами комунальної власності
У 2014 році тривала робота по вдосконаленню електронної бази даних "Об’єкти комунальної власності", що дасть змогу виготовити правовстановлюючі документи на майнові об’єкти територіальної громади міста.
Передано в оренду 32 об’єкта загальною площею майже 4,0 тис.кв.м. та надано дозвіл на переукладання 64 договорів оренди нежитлових приміщень загальною площею  майже 16,0 тис.кв.м.
На умовах оренди фізичні та юридичні особи станом на 01.01.2015 року використовують 441 нежитлове приміщення загальною площею 41,6 тис.кв.м. Від оренди нерухомого майна до міського бюджету надійшло 11,4 млн.грн.
Проведено чотири аукціони з продажу об’єктів комунальної власності міста за адресами: пров. Мальованський, 15, вул. В. Бердичівська, 24, вул. Київська, 10 та вул. Крошенська, 45 та приватизацію нежитлового приміщення за адресою: вул. В.Бердичівська, 35 шляхом викупу. До міського бюджету від приватизації комунального майна надійшло 3,2 млн.грн. 
Проводилася реєстрація заяв від фізичних та юридичних осіб, які використовують на умовах оренди нежитлові приміщення комунальної власності, про включення до переліку об’єктів, що підлягають приватизації.
 
Управління земельними ресурсами
В 2014 році продовжувалася робота по виготовленню правовстановлюючих документів на право постійного користування земельними ділянками, на яких розміщені об’єкти закладів освіти. Передано шість земельних ділянок в постійне користування закладам освіти та 17 закладам надано дозволи на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
З метою проведення інвентаризації земель завершуються роботи по виготовленню проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки прибережної захисної смуги річки Кам’янка, а також розпочато роботи по виготовленню проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки прибережної захисної смуги річки Тетерів.
Розроблено додатковий модуль до програмного комплексу "Терен кадастр", що дозволяє автоматизувати облік орендарів земельних ділянок. Проводяться роботи по розробці додаткового модуля щодо здійснення контролю надходження коштів до міського бюджету за оренду землі.
Впродовж звітного року укладено 354 договорів оренди. Надходження від справляння орендної плати становлять 30,4 млн.грн.
 
Містобудівна політика
З метою визначення основних напрямків розвитку, планування, забудови та іншого використання територій міста проведено значну роботу по внесенню змін до генерального плану міста, розробці плану зонування території міста, коригуванню плану червоних ліній.
В 2014 році розроблено чотири детальні плани територій кварталів міста, що дало можливість уточнити функціональне зонування, визначити планувальну організацію даних міських територій та надати можливість їх використання під забудову.
Роботи по розробці детальних планів територій кварталів міста будуть проводитись і надалі.
Для створення єдиної інформаційної бази міста придбане програмне забезпечення по веденню містобудівного кадастру.
 
Житлове господарство
В комунальній власності міста нараховується 1348 житлових будинків різної поверховості загальною площею близько 3,0 млн.м2. Із загальної кількості житлових будинків до категорії ветхих віднесено 170 будинків, до категорії аварійних – 22 (в основному будинки до 1917 року забудови), або 14,2% житлового фонду.
Для підтримання в належному технічному стані житлового фонду в поточному році капітально відремонтовано: шиферні дахи 20 будинків, м’які покрівлі 25 будинків, інженерні мережі в 28 будинках.
В сфері капітального ремонту плоских покрівель продовжується впровадження сучасних технологій ремонту, а саме: ремонт покрівлі із застосуванням пінополіуретанового напилення замість звичного наклеювання євро руберойду. З використанням такої технології виконано капітальний ремонт покрівлі за адресою Бульвар Польський 15, пров. 3-й Березівський, пров. Вокзальний,12. 
В звітному році впроваджено сучасну технологію ізоляції мереж теплопостачання, що розташовані в підвальних та горищних приміщеннях житлових будинків, базальтовими напівциліндрами з покриттям фольгоізолом. Даний утеплювач відповідає сучасним вимогам та державним стандартам України у будівництві.
У 2014 році виконано капітальний ремонт 312 ліфтів, в тому числі проведено експертну оцінку технічного стану 91 ліфта.
В 5-ти житлових будинках виконано роботи по капітальному ремонту та заміні силових проводок, приладів обліку, розподільчих щитів.
В місті зареєстровано та діє 57 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі – ОСББ).
З метою активізації створення ОСББ в місті управлінням муніципального розвитку міської ради проведено інформаційну кампанію, що висвітлена в засобах масової інформації та на провідних місцевих інтернет-сайтах, прес-брифінг та прямий ефір на місцевому телебаченні щодо переваг створення ОСББ. На офіційному сайті Житомирської міської ради розроблено розділ "ОСББ", за допомогою якого усі бажаючи мають можливість отримати інформацію щодо створення ОСББ та ознайомитися з  пакетом документів, що необхідний для його створення.
Також проведено більше 50 інформаційних загальних зборів з мешканцями багатоквартирних будинків в різних районах міста, організовано 4 навчальних семінари на тему: "Переваги створення та функціонування ОСББ". В 2014 році капітально відремонтовано житловий фонд в 4-х ОСББ.
Проведено значний обсяг робіт з благоустрою прибудинкових територій житлових будинків:
- відремонтовано асфальтобетонне покриття 21 прибудинкової території біля житлових будинків;
- встановлено тридцять сучасних ігрових спортивних дитячих майданчиків;
- видалено 244 аварійних дерева, що вражені хворобами та шкідниками;
- здійснено озеленення прибудинкових територій житлових будинків, а саме: КП "ВЖРЕПами" придбано та висаджено 359 дерев та                       2370 кущів.
 
Водопостачання та водовідведення
Загальна протяжність водопровідних мереж міста  становить 522 км, з яких 329 км мереж (63%) перебувають в аварійному стані.
Загальна протяжність каналізаційних мереж становить 255 км, з яких 181 км мереж (71%) перебувають в аварійному стані.
Повністю замінено 1253 м.п. водопровідних та 458 м.п. каналізаційних мереж. Проведено реконструкцію водогону Д-600мм протяжністю 417 м.п на вул. Якіра, на вул. Михайлівській методом санації проведено реконструкцію водогону Д-100мм протяжністю 374 м.п., замінено 300 м.п. водогону Д-300мм у промисловій зоні на вул. Баранова.
Основні роботи із перекладання водопровідних мереж виконувалися із застосуванням новітніх технологій шляхом безтраншейного прокладання водопровідної мережі "методом буріння".
На умовах співфінансування за кошти міського бюджету у сумі майже 1,3 млн.грн. та кошти мешканці міста у сумі 325,9 тис.грн. побудовано каналізаційну мережу по вул. Західній, пров. 2-му Гранітному, пров. 1-му Андріївському та по вул. Новій.
Виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення реконструкції головної каналізаційної насосної станції із заміною насосного обладнання на менш енергоємне та модернізацію насосного обладнання на каналізаційних насосних станціях.
Придбано прилад для здійснення контролю за якістю стічних вод, придбано та будуть змонтовані в найближчий час прилади обліку стічних вод на 24-х каналізаційних насосних станціях.
В рамках реалізації проекту з реконструкції очисних споруд каналізації № 1 розпочато реконструкцію блоку ємностей загальною пропускною спроможністю 34 куб.м./добу та майданчиків № 3,4.
Також КП «Житомирводоканал» повністю замінено фільтруючий матеріал (кварцовий пісок) на більш ефективний за абсорбційними властивостями цеоліт на 16-ти швидких фільтрах двоступеневої технології водопідготовки, на двох контактних освітлювачах одноступеневої технології водопідготовки замінено фільтруючий матеріал з новими гранулометричними параметрами 0,8-1,2 мм.
Для додаткової фільтрації води, що надходить з контактних освітлювачів, виконано повну заміну фільтруючого матеріалу на 2-х фільтрах одноступеневої технології водопідготовки.
Придбано та замінено два насоси - дозатори для дозування реагентів, на блоці контактних освітлювачів замінено регулюючу та запірну арматуру. На впровадження заходів з покращення якості питної води КП "Житомирводоканал" спрямовано 3,45 млн.грн.
Виконання зазначених робіт дало змогу зекономити паливно-енергетичні ресурси на суму 2,5 млн. грн. Завдяки усуненню аварійних витоків в водопровідній мережі вдалося зменшити втрати води на 2,5 %.
 
Благоустрій міста
Впродовж звітного року виконано значний обсяг робіт з благоустрою.
Виконано капітальний ремонт асфальтобетонного покриття 28 вулиць     площею 104,2 тис.м2, поточний ремонт - 26 вулиць площею майже 14,0 тис.м2.
В системі зовнішнього освітлення міста проведено капітальний ремонт мереж на 33 вулицях та майдані Соборному, поточний ремонт - на 17 вулицях, на яких замінено 702 ліхтаря, 24,4 тис.м. кабелю електромереж, встановлено 57 нових опор.
Власними силами КП "Міськсвітло" були виготовлені та встановлені металеві опори та ліхтарі у сквері на майдані Соборному.
В рамках реалізації проекту щодо проведення капітального ремонту Старого Бульвару відремонтовано майданчик навколо пам’ятника                            О. С. Пушкіну, встановлено 26 нових світильників та 18 лавочок від вул. Великої Бердичівської до вул. Пушкінської, зовнішній вигляд яких відповідає загальній концепції реконструкції Бульвару.
Відновлено зовнішній вигляд літаку в сквері імені 30-річчя Перемоги.
З метою забезпечення належного естетичного вигляду зелених зон міста висаджено більше 4 тис. дерев та кущів, проведено обрізку та кронування більше 1100 дерев, висаджено близько 135 тисяч квітів, більше 1,5 тис. дерев, 1,2 тис. кущів, зрізано 915 аварійних дерев.
Оновлено парк спеціалізованої техніки комунальних підприємств міста, а саме придбано:
10 газонокосарок, 3 мотокоси, 2 одиниці снігоприбиральної техніки, комплекс для перероблення відходів виробництва (деревини), подрібнювач пнів для КП "Зеленбуд";
22 контейнери для збору, транспортування та складування промислових та побутових відходів виробництва, сміттєвоз, два автокатафалки,                   дві бензопили, високоріз, 5 кущорізів, газонокосарку для КП "Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування";
комбіновану машину "Крот", екскаватор "Борекс", вантажопасажирський автомобіль для КП "Експлуатація штучних споруд";
піскорозкидувальне обладнання, каток тротуарний, установку для розливу бітуму, ручну фрезу для нарізки швів, компресор та пересувну електростанцію для КП "Управління автомобільних шляхів";
автогідропідіймач для КП "Міськсвітло".
 
Санітарний стан міста
У місті щороку накопичується близько 385 тис.куб.м твердих побутових відходів, що захоронюються на єдиному міському полігоні загальною площею 21,56 гектара, що експлуатується з 1957 року. Загальне накопичення твердих побутових відходів на полігоні з моменту його експлуатації складає біля                10 млн.куб.м. Міський полігон по захороненню твердих побутових відходів майже вичерпав свій ресурс.
У 2014 році укладено договір між КП "АТП–0628" та ТОВ "ЛНК" на виконання робіт по дегазації міського полігону ТПВ. На даний час ТОВ "ЛНК" проведено аналіз біогазу, розроблено проект робіт, отримано в користування земельну ділянку для будівництва електростанції, що вироблятиме електричну енергію внаслідок спалювання біогазу та встановлено обладнання.
З метою зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище, створення захисної зеленої зони, вздовж полігону твердих побутових відходів висаджено 650 тополь.
Проведено роботу по прибиранню територій геологічних пам’яток природи місцевого значення – скель "Чотири брати" та "Голова Чацького", прибережних смуг річок Кам’янка, Путятинка, Лісова.
Проблемним питанням в місті залишається наявність стихійних сміттєзвалищ, що утворюються на схилах рік, узбіччях доріг, околицях міста. З 16-ти несанкціонованих сміттєзвалищ КП "АТП–0628" вивезено та захоронено 42,2 тис.куб.м. побутових відходів.
З метою забезпечення екологічно безпечного збирання, транспортування та знешкодження побутових відходів:
- придбано 349 контейнерів для збору та складування побутових відходів та 42 під роздільний збір для КАТП-0628 та КП "ВЖРЕП";
- облаштовано 98 сміттєзбірних майданчиків;
- для КАТП-0628 придбано два сміттєвози, вагову установку, прес для пресування вторинної сировини на полігоні твердих побутових відходів, установку для перероблення відходів виробництва (деревини).
Однією з невирішених проблем залишається перебування на вулицях міста значної кількості безпритульних собак. З метою регулювання чисельності безпритульних тварин стерилізовано 387 тварин, 572 – кастровано, 516 - здійснено евтаназію.
Розвиток транспортної інфраструктури
Транспортна мережа міста складається із 24 автобусних маршрутів, 9 – тролейбусних та 1 – трамвайного. Основним перевізником пасажирів міста є комунальне підприємство "Житомирське трамвайно-тролейбусне управління", послугами якого впродовж 2014 року скористалися 41,0 млн. осіб, або 55,3% загальної кількості пасажирів. Тролейбусами забезпечено 44,8% загальних пасажироперевезень міста, трамваями – 10,5%. Порівняно з 2013 роком обсяги перевезень трамваями збільшилися на 0.9%, тролейбусами - зменшились на 1,8%.
На балансі автопарку КП "Житомирське трамвайно-тролейбусне управління" перебувають 140 тролейбусів та 32 трамваї. Щодня пасажироперевезення здійснюють близько 88 одиниць транспорту, з яких                 76 тролейбусів та 12 трамваїв.
Для збільшення обсягів перевезень пасажирів трамваями і тролейбусами власними силами комунального підприємства "Житомирське трамвайно-тролейбусне управління" проведено поглиблений ремонт 9-ти тролейбусів та 2-х трамваїв. Також за кошти міського та обласного бюджетів придбано                 12 одиниць  тролейбусів чеського виробництва.
Автобусні перевезення пасажирів в місті здійснюють 23 приватні перевізники, у тому числі 6 юридичних осіб. Щоденно на лінію виходить              217 автобусів, якими за 2014 рік перевезено 33,2 млн. пасажирів, що на                  1,9 млн. пасажирів більше ніж у 2013 році.
З метою здійснення контролю за роботою міського пасажирського електро- та автотранспорту та дотриманням режиму руху впроваджено автоматизовану навігаційну систему контролю. Так, всі автобуси та тролейбуси, що курсують на міських маршрутах обладнані GPS-трекерами. Обробку даних здійснює КП "Міський інформаційних центр міської ради".
Впродовж 2014 року замінено сім електричних опор, замінено рейки трамвайної колії на перехресті вулиць Східна - Бориса Тена, розворотньому кільці на майдані Перемоги.  Виділено земельні ділянки для будівництва міні автостанцій в районі Богунії, Корбутівки та вул. Жуйка, що дозволить розвантажити центральні вулиці міста від приміського пасажирського транспорту.
 
Енергозбереження
З метою ефективного управління та посилення контролю за споживанням енергетичних ресурсів у місті в рамках реалізації проекту Німецького товариства технічного співробітництва  "Енергоефективність у громадах" GIZ розпочато впровадження системи електронного енергетичного моніторингу в закладах бюджетної сфери.
Крім цього в рамках співпраці міста та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ розпочато впровадження проекту щодо енергоефективної реновації дошкільного навчального закладу № 63 на основі німецького підходу термомодернізації будівель. Бюджет проекту становить 3,8 млн. грн., з яких власний внесок з боку міста складає 1,4 млн. грн., грант GIZ – 2,4 млн. грн.
В дитячому навчальному закладі №63 проведено заміну 30 вікон, утеплено горище та підвал, прокладено електропостачання вентиляції на загальну суму 360,0 тис. грн. та  за рахунок коштів GIZ закуплено будівельні матеріали на суму 1839,7 тис. грн. Крім цього, в закладі встановлено геліосистему на підігрів гарячої води вартістю 516,1 тис. грн.
Між містом та Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією НЕФКО підписано кредитну, на суму 3,0 млн. євро, та грантову, на суму              1,35 млн. євро, угоди на впровадження проекту "Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Житомира". Крім цього, місто отримало грант на впровадження проекту в розмірі 0,2 тис. євро від Шведського агентства з міжнародного технічного співробітництва Sida. В рамках проекту планується упродовж 2015-2016 років здійснити комплексну термомодернізацію 19 будівель закладів бюджетної сфери.
Компанією First Climate AG на замовлення Швейцарського бюро співробітництва в Україні було підготовлено техніко-економічне обґрунтування проекту "Енергоефективність в місті Житомирі" (Підвищення енергоефективності інфраструктури міста Житомира). В рамках проекту упродовж 2015-2017 років планується реалізувати ряд інвестиційних заходів в системі централізованого теплопостачання міста та здійснити комплексну термомодернізацію 5 дошкільних навчальних закладів. Загальна вартість проекту 18,6 млн. швейцарських франків, з яких 15,1 млн. швейцарських франків – грант Уряду Швейцарської Конфедерації.
Департаментом економічного розвитку міської ради спільно із виконавчими органами міської ради та комунальними підприємствами розроблено "План дій зі сталого енергетичного розвитку міста Житомира на період 2015-2024 років".
Розробка та затвердження даного документу є однією із умов подальшої співпраці міста з  міжнародними фінансовими організаціями. Сам документ визначає стратегічні цілі територіальної громади та політичні зобов’язання щодо подальшого розвитку території міста Житомира на принципах сталого енергетичного розвитку та скорочення викидів СО2 до 2024 року не менше ніж на 20,0%.
КП "Житомиртеплокомуненерго" проведено реконструкцію та модернізацію об’єктів теплового господарства.
Замінено 4,33 км аварійних теплових мереж, капітально відремонтовано котельні по вул. Гоголівська, 3, замінено 4 котли НІІСТУ-5 на сучасні котли з коефіцієнтом корисної дії 93%, що дозволить скоротити споживання природного газу на 172 тис. куб. м. в рік.
Капітально відремонтовано систему теплопостачання Житомирського професійного політехнічного ліцею та загальноосвітньої школи №7, житлового будинку по вул. Перемоги, 73.
Виконано технічне переоснащення котельні по вул. Максютова, 11; системи автоматики котла КВГМ-50, ПТВМ-50 в котельні РК-6 по вул. Жуйко, 12; ХВП на районній котельні  по вул. Максютова, 18; ХВП на квартальній котельні  по вул. Рильського, 5.
У рамках реалізації проекту "Впровадження інноваційних технологій в системі теплопостачання м. Житомира" проведено реконструкцію котельні  вул. Домбровського, 30, що дозволить скоротити обсяги споживання природного газу на 190 тис. куб. м. в рік.
Здійснена реконструкція теплових мереж по вул. Михайлівській, замінено 308,4 м.п. теплової мережі Д - 325 мм в пінополіуретановій ізоляції.
Реконструйовано систему спалювання природного газу в котельні РК-11 по вул. Генерала Потапова, 6.
Виконання даних робіт дало можливість зекономити паливно-енергетичних ресурсів на суму понад 7 млн.грн.
 
Доходи населення та ринок праці
Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника підприємств, установ та організацій міста у січні – вересні 2014 року становила                 2949,0 грн., що більше на 7,5% ніж у відповідному періоді 2013 року. Її розмір у 2,4 рази перевищує законодавчо встановлений мінімальний рівень (01.01.2014 – 1218,0 грн.).
Загальна сума боргу із виплати заробітної плати впродовж 2014 року зросла на 0,6 млн. грн., або 21,7%  та станом на 1 січня 2015 року становила 3,3 млн. грн.
У структурі загальної суми боргу на економічно активні підприємства припадає 43,0%, решта 57,0% - на суб’єкти господарювання щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом.
Загалом в місті нараховується 6 підприємств, що заборгували своїм працівникам заробітну плату, з них  3 -  це  економічно-активні підприємства, сума заборгованості із заробітної плати на яких складає 1,4 млн.грн. (Поліське  державне підприємство геодезії, картографії та кадастру, Житомирська регіональна філія ДП "Укрспецзем", ПАТ "Соколівський кар’єр").
Сума боргу із виплати заробітної плати на підприємствах – банкрутах становить 1,9 млн. грн. (ВАТ "Льонотекс" - 1,2 млн. грн. та ВАТ "Крошенський цегельний завод"-  643,2 тис. грн., ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" – 74,0 тис. грн.).
Впродовж 2014 року в Житомирському міському центрі зайнятості отримали статус безробітного 5208 осіб. Послугами служби зайнятості скористались 6837 осіб, що менше показника минулого року на 3,9%.
В структурі зареєстрованих безробітних жінки становлять 58,3% (3957 осіб), молодь у віці до 35 років – 53,7% (3662 особи).
З початку року знайшли роботу майже 8,2 тис. осіб, в тому числі                   3457 безробітних.
Станом на 01.01.2015 року. на обліку в міському центрі зайнятості перебувало 1815 осіб з числа безробітних, що на 11,4% більше  показника  2013 року (1629 осіб). Середня тривалість пошуку роботи (з моменту реєстрації в службі зайнятості до працевлаштування) становить 72 календарних дні.
Для організації підприємницької діяльності одноразову допомогу по безробіттю отримали 43 безробітні у сумі 898,6 тис. грн. 
Професійне навчання проходили 925 безробітних осіб.
 
Соціальний захист
У 2014 році мешканцям міста, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано адресну соціальну підтримку на загальну суму 2031,5 тис. грн., а саме: матеріальну допомогу при пожежі, на лікування,  допомогу 595 малозабезпеченим громадянам міста, 10 сім’ям військовослужбовців загиблих в зоні проведення антитерористичної операції та їх дітям, 77 пораненим та 303 учасникам АТО. Забезпечено харчуванням 547 громадян, які прибули з тимчасово окупованих територій.
Придбано лікувальне харчування для хворих на фенілкетунорію на суму 300,0 тис. грн.
Міським територіальним центром забезпечено соціальним обслуговуванням та різноманітними послугами понад 5865 громадян, в тому числі одиноких непрацездатних громадян – 1826 осіб, ветеранів війни та членів загиблих – 506 осіб, інвалідів війни – 55 осіб, інвалідів дитинства та загального захворювання – 1390 осіб, інвалідів дитинства – 364 осіб та інші. На базі центру реалізується проект "Університет третього віку", в рамках якого громадяни, що обслуговуються в центрі, мають можливість відвідати лекції, які проводять спеціалісти Краєзнавчого музею, бібліотекарі, косметологи, лікарі загальної практики з різноманітних питань життєдіяльності.
Центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів надано реабілітаційні послуги 80 дітям – інвалідам. Всім дітям надаються послуги соціальної реабілітації, педагогічної, психологічної, логопедичної корекції, фізичної реабілітації.
З метою створення комфортних умов перебування дітей в Центрі облаштовано два фізіотерапевтичних кабінети та два навчальні класи, придбано та встановлено кондиціонер в басейні.
 
Охорона здоров’я
У 2014 році основні заходи у сфері охорони здоров’я були спрямовані на розвиток амбулаторно-поліклінічної допомоги, профілактику інвалідності, материнської і дитячої смертності, інфекційних та соціальних хвороб.
З метою покращення надання медичної допомоги жінкам та дітям, кардіологічної допомоги та проведення клініко-діагностичних досліджень, для зміцнення матеріально-технічної бази міських закладів охорони здоров’я було придбано:
- ліжко функціональне для пологів з електроприводом, гінекологічне кресло з відеокольпоскопом, стіл операційний, мобільна рентгенівська система, артроскопічна помпа з ручним керуванням, сім кардіотокографів на візку для дослідження стану плоду в антенатальному періоді для  ЦМЛ №1;
- гастрофіброскоп, діагностичний апарат Holter ECG-S12, стерилізатори, шприцевий насос, біохімічний аналізатор для  ЦМЛ № 2;
- ультразвукові діагностичні апарати, база зволожувача, лабораторне обладнання для ЦДМЛ.
Крім того, міські лікарні отримали 28 автомобілів для дільничної мережі, 34 ліжка, 11 електрокардіографів.
На дані цілі з міського бюджету спрямовано 4,94 млн. грн.
Проведено реконструкції та капітальні ремонти об’єктів лікувальних установ на загальну суму 4,5 млн. грн., а саме:
капітальний ремонт сантехсистем лікувального корпусу дитячої лікарні по вул. Шевченко, 2; дитячої поліклініки по вул. 1-го Травня, 23; приміщень філії дитячої поліклініки по вул. Черняховського, 102; дитячої стоматологічної поліклініки за адресою: майдан Перемоги, 11;
реконструкція тамбуру-входу поліклініки №1 ЦМЛ №1 з улаштуванням ліфта-підйомника по вул. В. Бердичівська, 32.
Заходи, що впроваджувалися в місті, позитивно вплинули на основні показники, що характеризують якість надання медичної допомоги населенню.
Рівень народжуваності у 2014 році збільшився на 3,7% порівняно з 2013 роком і становить 11,6 на 1000 населення (за рік у місті народилось 3130 немовлят).
Загальний рівень смертності залишився на рівні минулого року. Показник малюкової смертності знизився на 9,8%.
Упродовж 2014 року рівень захворюваності населення у віці 18 років і старше зменшився порівняно з 2013 роком на 4,7%. В структурі захворювань відмічається зниження рівнів захворюваності: розладів психіки та поведінки – на 18,4%; хвороб органів дихання – на 9,1 %; хвороб органів травлення – на 9,1 %; хвороб сечостатевої системи – на 8 %.
Разом з тим, зростають показники вперше виявлених випадків хвороб: нервової системи – на 46,7%, системи кровообігу – на 32,6%, кістково-м’язової системи  - на 10,5%.
Серед хвороб органів дихання вагому епідеміологічну значимість має активний туберкульоз легенів. Упродовж 2014 року рівень захворюваності населення на активний туберкульоз збільшився на 4,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
 
Політика у сфері освіти
Впродовж 2014 року проводилася системна робота по зміцненню матеріально-технічної бази закладів освіти. Кабінети фізики десяти навчальних закладів поповнилися новим лабораторним обладнанням, на загальну суму 457,4 тис. грн.
Придбано комп’ютерну техніку для загальноосвітніх навчальних закладів. 
Оновлено холодильно-технологічне обладнання в їдальнях 43-х закладах освіти на суму 914,3 тис.грн. Придбано 82 одиниці обладнання, а саме: електроплити, електрокотли, електросковороди, електром’ясорубки,  холодильні шафи та холодильники.
Продовжувалася робота по встановленню фільтрів для очистки води в закладах освіти. У звітному періоді встановлено фільтри в 13-ти дошкільних навчальних закладах та НВК № 34, 59.
Для дитячого навчального закладу № 56 придбано апарат для лікування косоокості у дітей. Також придбано павільйони для п’яти дошкільних закладів (ДНЗ № 45, 29, 52, НВК№ 34, 38).
На засадах соціального партнерства продовжено впровадження енергозберігаючих заходів щодо заміни старих віконних та дверних блоків на  металопластикові. На умовах співфінансування за рахунок коштів міського бюджету та батьків у закладах освіти замінено більше 838 віконних та дверних блоків на загальну суму 2,4 млн. грн.
З метою повного охоплення дошкільною освітою дітей молодшого віку відновлено роботу 7-х групових приміщень у ДНЗ № 21, 27, 29, 45, 71,                ЦРД № 68, НВК № 25, що дало змогу частково розвантажити переповнені групи та забезпечило 120 додаткових місць. На це з міського бюджету спрямовано майже 1,5 млн. грн.
Завершено реконструкцію системи опалення з влаштуванням автономного джерела теплопостачання у спеціальному центрі розвитку дитини санаторного типу № 41, проведено капітальний ремонт покрівель   ДНЗ № 29, ЗОШ № 12, 15, ліцею № 25, інженерних мереж та санвузлів у            ДНЗ № 26, 29, 43, НВК № 38, міському колегіумі, ЗОШ № 7, 15, 27, 33, спортивних залів ЗОШ № 17, 21, 26, приміщень та навчальних кабінетів                   ЗОШ № 8, 36, гімназії № 3, вхідних груп ДНЗ № 21, чаши басейну та інженерних комунікацій ЦРД № 68, приміщення, електропроводки та обладнання ДЮСШ № 2 тощо. В цілому на проведення зазначених заходів з міського бюджету спрямовано майже 7,0 млн. грн.
Для забезпечення необхідних та комфортних умов перебування дітей з особливими потребами в загальноосвітній школі № 30 капітально відремонтовано санвузли першого поверху та вхідну групу, на що з міського бюджету спрямовано 429,4 тис. грн.
З метою підтримки та заохочення обдарованих дітей виплачено 175 стипендій міського голови учням та вихованцям загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів міста на загальну суму 125,0 тис. грн., в тому числі: 25 переможцям IV етапу Всеукраїнських олімпіад з базових та спеціальних дисциплін, 100 переможцям ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу дослідних робіт Малої академії наук України, 20 вихованцям школи хореографічного мистецтва "Сонечко", 30 переможцям загальноміського конкурсу "Обдарованість року".
 
Розвиток культури
У 2014 році зміцнена матеріально-технічна база закладів культури, а саме: придбано музичні інструменти для музичних шкіл № 1, 2, 4, 5, десять комп’ютерів для бібліотек-філій КЗ "Централізована бібліотечна система", кондиціонери для глядацької зали КЗ "Палац культури", поповнено книгами бібліотечний фонд тощо.
З метою забезпечення комфортних умов для навчання в школах естетичного виховання та надання культурно-освітніх послуг проведено ряд ремонтних робіт: відремонтовані покрівлі, фасади приміщень із заміною дерев’яних віконних блоків на металопластикові в музичних школах №№ 1, 2, 3, 4 та художній школі, бібліотеках – філіях № 10 та № 12, завершено ремонт котельні музичної школи № 3.
Проведено капітальний ремонт та благоустрій території будівлі пам’ятки-архітектури за адресою: вул. В.Бердичівська, 61/18, замінено віконні блоки, систему теплопостачання, електромережу, гранітно-бетонне покриття центральних сходів будівлі, відремонтовано підлогу та оздоблено стіни.
Повністю завершено роботи по реконструкції та благоустрою території літнього театру "Ракушка" КП "Парк культури та відпочинку ім. Ю. Гагаріна".
 
Молодіжна і сімейна політика
У 2014 році проведено значну роботу по літньому оздоровленню дітей.
Всіма формами оздоровлення та відпочинку в літній період охоплено 15270 дітей, що становить 56,7% від загальної кількості дітей шкільного віку, в тому числі 1169 дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей, 163 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 4929 дітей диспансерної групи, 1225 творчо-обдарованих.
Влітку працювало 27 пришкільних таборів з денним перебуванням 1716 учнів, що більше на 51,0% ніж у 2013 році.
Вчасно було підготовлено до літнього періоду позаміський заклад оздоровлення та відпочинку "Супутник", в якому оздоровлено 825 дітей. Завершено будівництво плавального басейну, проведено капітальний ремонт шостого житлового корпусу та  їдальні.
Підтримано проекти громадських молодіжних організацій, а саме: "Потенціал молоді на користь громаді", "Школа соціального підприємництва", "Університетські студії", "Європейські студії", "Створи для себе безпечний інформаційний простір", "Школа місцевого самоврядування", "Міфи і факти про ВІЛ/СНІД", "Бути здоровим модно", міський позашкільний чемпіонат з інтелект гри "Що? Де? Коли?" та інші.
Проведено заходи,  спрямовані на інтелектуальний розвиток молоді: круглий стіл "Шевченко для дітей", конкурси фоторобіт "Подорож Європою", "Духовність та традиції Європейського Союзу", квести по програмі "Створи для себе безпечний інформаційний простір", загальноміський захід "Молодь за мирну України", відкритий благодійний громадсько-мистецький захід "Молодь за мир і процвітання України" та інші.
В напрямку соціальної підтримки сімей проведено 20 заходів з питань сімейної політики: акція "Плануй життя відповідально", тренінгові заняття з питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї, загальноміські свята "Країна дитинства – країна мрій", "Осяяна любов’ю",  благодійне свято "Параолімпійські ігри" тощо.
 
Розвиток фізичної культури і спорту
В місті працюють дві міські дитячо-юнацькі спортивні школи та 12 спортивних шкіл, спортивні секції на базі загальноосвітніх навчальних закладів міста, до занять в яких залучено понад 3 тисяч дітей шкільного віку. У відділеннях дитячо-юнацьких спортивних шкіл займаються 3733 спортсменів.
У 2014 році спортсмени міста досягли певних результатів з не олімпійських видів спорту, а саме: Володимир Демчук – чемпіон Європи 2014 року з кікбоксингу за версією WAKO та Катерина Хомяк – чемпіонка світу з боротьби самбо.
Для розвитку фізичної культури і спорту та пропаганди здорового способу життя проведено 78 заходів з олімпійських видів спорту, 39 заходів з неолімпійських видів спорту, 7 заходів з нетрадиційних видів спорту, 3 заходи з інвалідного спорту та 12 загальноміських масових заходів з фізичної культури.
Команди міста посіли наступні місця на змаганнях: Чемпіонат України    з футзалу серед юнаків 1998 р.н. – 1 місце, в І лізі Чемпіонату України з баскетболу – 7 місце, дитячо-юнацькій баскетбольній лізі серед дівчат – 3 місце, в Чемпіонаті України «Дитяча ліга» з волейболу серед юнаків – 4 місце.
Підготовлено одного майстра спорту міжнародного класу та 12 майстрів спорту.
Для забезпечення ефективного тренувального процесу та можливості прийняття участі у змаганнях вихованцям міського культурно-спортивного центру придбано 20 комплектів лиж, команді клубу "Ветерани футболу" - 19 комплектів спортивної форми.
Вручено 107 стипендій міського голови спортсменам міста, з них 50 – з олімпійського виду спорту, 50 – з неолімпійського виду спорту,  7 – з інвалідного спорту.
Виконано значний обсяг робіт по капітальному ремонту м'якого покриття даху, ремонту приміщення підліткового клубу "Вікторія", міні футбольного-поля біля підліткового клубу "Вікторія", завершено реконструкцію двох спортивних майданчиків за адресою: вул. Довженка, 39 та провулок Чапаєва, 30.
У звітному році було докладено значних зусиль для реалізації програмних завдань. Заходи Програми економічного і соціального розвитку міста на 2014 рік, що не були виконані з об’єктивних причин, увійшли до проекту відповідної Програми на 2015 рік.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове