Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 31
візитів сьогодні: 5535
візитів всього: 477097
Прогноз погоди
Оповіщення в надзвичайних ситуаціях
Одним з основних завдань цивільного захисту є оперативне оповіщення населення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайних ситуацій, своєчасне і достовірне інформування про обстановку, яка складається, заходи, що вживаються для запобігання надзвичайним ситуаціям, подолання їх наслідків. Як свідчить аналіз техногенних аварій, природних катаклізмів, не тільки в Україні, а і за її межами, саме невиконання або невчасне виконання цього завдання інколи призводить до невиправданих людських втрат та матеріальних збитків. Адже недаремно говорить народна мудрість: «своєчасно попереджений – вже наполовину врятований».

Для оповіщення населення міста Житомира про загрозу або виникнення НС, в місті створена система централізованого оповіщення, головною складовою якої є мережа міського проводового радіомовлення, по якій до населення доводяться сигнали оповіщення, повідомлення, звернення органів влади. Передачі повідомлень передує подача сигналу «Увага всім!» за допомогою 40 електросирен, які розташовані по всій території міста. За цим сигналом мешканці міста повинні ввімкнути радіоприймачі місцевої радіомережі і прослухати відповідне повідомлення. Тексти оповіщення на найбільш вірогідні ситуації відпрацьовані завчасно і знаходяться на робочих місцях, з яких здійснюється оповіщення.

Здається, все просто і надійно. Однак, на сьогодні виникають серйозні сумніви, що ця система спроможна буде в повній мірі виконати те завдання, яке на неї покладається. Протягом останніх років у місті спостерігається скорочення кількості радіоабонентів, як серед населення, так і серед підприємств, організацій та установ. Це говорить проте, що значна кількість житомирян можуть просто не почути повідомлень та звернень. Головним аргументом при відмові від користуванням послугами місцевого радіомовлення називають надто високі тарифи на оплату послуг.

Поряд з цим, управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради з метою покращення ситуації щодо оповіщення населення міста заключено угоду з керівництвом приватного підприємства "Радіопередавальний центр" Телекомпанія "Ефір" щодо здійснення оповіщення цивільного захисту населення міста через мережу 4-х радіостанцій FM- діапазоні. Таким чином, за допомогою радіостанцій: "Ретро - ФМ", "Радіо - Ера", "Наше радіо", "Русское радио" ми маємо змогу своєчасно довести інформацію людям про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій на території міста та порядок їх дій.

Разом з тим, звертаємось до всіх житомирян, керівників підприємств, організацій та установ, особливо навчальних закладів: ні в якому разі не відмовляйтеся від послуг місцевого радіомовлення, відновіть радіоточки в своїх оселях та на підприємствах, якщо ви раніше відмовились від даної послуги. Порівняйте економічний зиск в 70-100 гривень на рік і втрати, яких ви можете зазнати, не почувши вчасно важливого повідомлення чи застороги.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare