Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів:
візитів сьогодні: 5546
візитів всього: 477269
Прогноз погоди
ПАМ'ЯТКА для населення, що робити при загрозі теракту?
ПАМЯТКА
для населення, що робити при загрозі теракту?
 
Що таке терористичний акт, сьогодні знає, на жаль, ледь не школяр. Протидіяти тероризму сьогодні повинен кожен. І робити це слід усім разом. Тому кожен з нас може і повинен знати, як розпізнати загрозу вибуху та що потрібно робити у цьому випадку.

Про можливу загрозу вибуху можуть свідчити наступні ознаки:
- дріт чи шнур, натягнуті у неочікуваному місці;
- нічийний згорток чи предмет на зупинці громадського транспорту, в автобусі чи поблизу входу до будівлі, у місцях масового скупчення людей;
- дріт чи шматки ізоляції, що звисають з-під кузова автівки;
- свіжозасипана яма на узбіччі дороги, особливо поблизу трас із значним рухом транспорту;
- посилка чи бандероль, які надійшли поштою від невідомої Вам особи чи із незрозумілою зворотною адресою (такі послання самостійно краще не відкривати, а передавати спеціалістам – навіть звичайний лист може стати вмістилищем для отруйних речовин).
 
Що робити, якщо якісь із перерахованих вище тривожних «прикмет»
привернули до себе Вашу увагу?
 
Найголовніше: в жодному випадку не намагайтеся з’ясувати, що та як, самостійно!
Про підозрілі предмети негайно повідомте у правоохоронні органи!
Пам’ятайте: пильність перехожих допомогла попередити не один теракт та врятувати сотні життів!
Якщо Вас захопили в заручники?
Може так статися, що Ви були в приміщенні чи автобусі (вагоні, літаку тощо), який захопили терористи, а всіх людей у ньому оголосили терористами. Як себе поводити у такій ситуації?
Не привертайте до себе увагу терористів, не дивіться їм прямо в очі (як у випадку із агресивною собакою). Не переміщайтесь по салону, не відповідайте на провокації.
Спробуйте заспокоїтися. Огляньте салон та виберіть для себе місце, де Ви могли б заховатися у випадку стрілянини.
Намагайтесь запам’ятати прикмети злочинців (шрам, татуювання тощо), одяг, імена, «клички», особливості мови, манеру поведінки, теми розмов.
Якщо розпочалася операція спецслужб зі звільнення заручників, ляжте на підлогу подалі від вікон та дверей обличчям донизу та прикрийте голову руками. У жодному випадку не біжіть назустріч співробітникам спецслужб або від них – Вас можуть прийняти за злочинця.
Якщо чути постріли?
Постріли на вулицях нині – не дивина.
Що робити, якщо стрілянина застала Вас на вулицях міста?
Спробуйте дістатися до найближчого укриття (будівлі, пам’ятника, канави, підземного переходу тощо). При цьому рухайтеся зигзагами – не піднімайтеся на повний зріст. Якщо бігти нікуди, лягайте на землю.
За першої можливості повідомте про перестрілку правоохоронцям (наприклад, по мобільному телефону).
Якщо стрілянина застала Вас вдома, але палять прямо під Вашими вікнами?
У жодному випадку не виглядайте у вікно, виявляючи цікавість – це небезпечно! Спробуйте заховатися у ванній кімнаті чи туалеті (там, де Вас не дістане випадкова куля) або ляжте на підлогу.
 
І пам’ятайте найперше правило – якнайшвидше повідомте про подію до правоохоронних органів:
телефон УСБУ в Житомирській області (0412) 37-21-52
телефон УМВС України в Житомирській області  102
 
ЩО СЛІД РОБИТИ ГРОМАДЯНАМ, ЯКЩО…
… тебе захопили терористи, а у тебе є газовий балончик чи електрошокер (або будь-який інший засіб індивідуального захисту)?
Не потрібно їх застосовувати! Ти – не спецагент! Не завжди навіть людина зі спеціальною підготовкою може успішно чинити опір терористам.
в приміщення, де знаходяться заручники, потрапила газова шашка?
Негайно лягай на підлогу. Якщо під рукою є якась волога тканина, накрий нею обличчя, щоб було легше дихати. У крайньому випадку – застосуй власну сечу (у таких випадках слід використовувати будь-що задля спасіння свого життя).
… терорист, намагаючись врятуватися, наставив пістолет до твоєї голови?
Виконувати ВСІ вимоги терориста та чекати, коли спецпризначенці виконають свою роботу. Твоя головна мета – врятувати СВОЄ життя.
терористи причепили до тебе вибухівку чи бомбу? Які сигнали подавати правоохоронцям?
Спеціальних сигналів немає, але у будь-якому випадку, якщо на тобі – вибухівка, потрібно без паніки голосом чи рухом дати зрозуміти про це співробітникам спецслужб. Можеш просто постійно тихо повторювати «На мені бомба, на мені бомба…» - ті, кому потрібно, тебе обов’язково почують та допоможуть.
… спецоперація зі звільнення заручників вже відбулася? Що робити після звільнення?
Обов’язково звернися до співробітників спецслужби, які проводили спецоперацію. Вони передадуть за призначенням всю інформацію, якою ти можеш поділитися із правоохоронцями (не забувай: ти – важливий свідок), та нададуть необхідну медичну чи психологічну допомогу.
 
ЯК РОЗПІЗНАТИ ТЕРОРИСТА
ПАМ’ЯТАЙТЕ: як правило, терористи – чужаки, прийшлі люди, сторонні у твоєму місті (місцеві рідко будуть висаджувати у повітря будинки, у яких, можливо, живуть їхні родичі). Вони діють потай, намагаючись не потрапляти зайвий раз на очі не те що правоохоронцям, а й простим мешканцям.
Звертайте увагу на:
- підозрілих осіб, ніби то й непримітних, але щось у них чи їхній поведінці тебе насторожує;
- невеликі агресивно налаштовані групки людей;
- людей, одягнутих не за погодою чи не за сезоном (влітку – у довгому плащі чи у товстій куртці) – під таким одягом легко заховати бомбу;
- людей з великими сумками, баулами чи валізами у незвичних для цього місцях (приміром, у кіно, в театрі чи на багатолюдному святі);
- квартири, підвали, підсобні приміщення, склади, у яких та навколо яких активність розвивається переважно у темну частину доби;
- підозрілі телефонні розмови, свідком яких ти став.
Якщо цьому немає природного пояснення, спробуй непомітно запам’ятати прикмети цих людей (їх відмінні риси, одяг, імена, прізвиська, шрами чи татуювання, манеру поведінки й теми їх розмов) та негайно повідом правоохоронцям.
 
СІМЕЙНИЙ ПЛАН
Родина має розробити план евакуації та зустрічі на випадок надзвичайної ситуації чи стихійного лиха. Треба, щоб кожен член сім’ї знав, що йому робити та де зустрічатися з родичами. Цей план треба складати усією сім’єю, щоб обговорити усі можливі варіанти.
Задача кожного члена сім’ї – вивчити напам’ять номери телефонів (не тільки мобільних, а й стаціонарних) та адреси проживання своїх найближчих родичів (тітки, дядька чи дідуся з бабусею). Особливо для дітей необхідно знати дорогу до їхнього будинку.
Документи і гроші, предмети першої необхідності повинні бути заховані у доступному всім відомому місці, щоб не витрачати часу на їх пошуки.
ВИ ПОВИННІ ЗАЗДАЛЕГІДЬ ЗНАТИ, ЩО РОБИТИ ТА КУДИ БІГТИ У КРИТИЧНІЙ СИТУАЦІЇ!
 


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare