Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 20
візитів сьогодні: 5531
візитів всього: 463589
Прогноз погоди
Небезпечні наслідки «тихого полювання»

НЕБЕЗПЕЧНІ НАСЛІДКИ «ТИХОГО ПОЛЮВАННЯ»



   Наприкінці липня – на початку серпня в навколишніх лісах почали з’являтися гриби. Багато хто із житомирян у вихідні також прямує до лісу щоб насолодитися трофеями «тихого полювання». Все частіше продавців цього поживного та калорійного продукту можна бачити на організованих та стихійних ринках, вздовж автомобільних шляхів.
     Однак ми хотіли б привернути увагу читачів не до харчової цінності грибів, а до прихованої небезпеки, яку вони в собі несуть. Щороку на території області трапляються випадки з отруєнням людей під час вживання грибів. 
     В природі налічується близько 80 видів отруйних грибів, з них особливо небезпечних – 20-25 видів. Майже всі вони ростуть і в наших краях. Слід пам’ятати, що гриби дуже інтенсивно піддаються мутації. Навіть добре знайомі вам їстівні гриби можуть набувати незвичного вигляду і навпаки: небезпечні, отруйні можуть стати дуже схожими на їстівні. Найчастіше люди отруюються блідою поганкою, яка часом може бути дуже схожа на сироїжку. Небезпечними, отруйними грибами є також два види печериці: темно-луската отруйна та рудіюча отруйна. Їх легко відрізнити від їстівних за жовтим кольором м’якуша та неприємним запахом, що нагадує запах карболової кислоти. Отрута цих грибів особливо сильно вражає печінку, нирки, серце і мозок. 
     Отже, вкотре хочемо звернути вашу увагу на правила, яких необхідно дотримуватись, щоб уникнути біди.
Перше і головне: не збирайте та не вживайте в їжу гриби, якщо ви погано знаєтесь на них. Не давайте їх їсти дітям, особливо стежте за дітьми під час прогулянок в лісі та парку, коли вони можуть скористатись неувагою батьків і з’їсти отруйний гриб. Не пробуйте сирі гриби на смак. Не вживайте гриби, зібрані в екологічно небезпечних місцях (уздовж автошляхів, залізничних колій, лісопосадок у промислових зонах тощо).
Памятайте, що перші ознаки з’являються через 5-48 годин: відчуття жару, сильне потовиділення, слино- і сльозовитікання, біль у шлунку, нудота, блювота, здуття живота, мимовільне сечовиділення і дефекація. Пульс стає рідким, тиск знижується, спостерігається задишка, кашель з виділенням мокроти, набряк легенів, посиніння губ.
Якщо ви вживали гриби і з’явились ці симптоми – негайно промийте шлунок, приготувавши слабо сольовий розчин кип’яченої води та викликавши штучну блювоту і терміново зверніться до лікарні. Навіть якщо відчули полегшення після промивання шлунку – не заспокоюйтесь, воно може бути тимчасовим.

В народі існує сумний жарт: гриби можна їсти всі, але деякі з них – тільки один раз…
Тож чи варто наражатись на небезпеку та піддавати небезпеці своїх близьких?


 



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове