Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 29
візитів сьогодні: 5736
візитів всього: 777696
Прогноз погоди
Змінено порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Змінено порядок призначення і виплати державної

допомоги сім’ям з дітьми

 

На виконання Законів України „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” від 27.03.2014 №1166 -VII та „Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини” від 10.10.2013        № 644-VII.    

Урядом 25      червня 2014 року схвалено постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми”.

Зазначеними нормативно-правовими актами з 1 липня 2014 року передбачається:

1) об’єднання допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги - це допомогу при народженні дитини;

 

2) збільшення розміру допомоги при народженні першої дитини на 10 320 грн. (по відношенню до діючого законодавства, яка призначається на першу народжену дитину);

 

3) встановлення фіксованого розміру допомоги при народженні дитини у сумі 41 280 грн., не залежно від кількості народжених дітей в сім'ї.

 

4) здійснення одноразової виплати при народженні дитини у сумі 10 320 грн. та щомісячної виплати протягом 36 місяців у сумі 860 грн. При цьому у випадку, якщо особа якій призначено допомогу при народженні дитини виявила бажання працювати, допомога буде виплачуватися до закінчення терміну її призначення, тобто протягом 36 місяців.

Встановлення нового переліку документів, необхідних для призначення допомоги при народженні дитини та реєстрації її місця проживання:

- Допомога призначатиметься на підставі пред’явлення паспорта заявника, свідоцтва про народження дитини та подання заяви і копії даного свідоцтва.

- Для необхідності реєстрації місця проживання дитини: заявники, в заяві зазначатимуть дані про місце реєстрації дитини та подаватимуть квитанцію про сплату мита або документ про звільнення від його сплати.

Територіальні підрозділи Державної міграційної служби у термін до п’яти календарних днів після отримання документів надаватимуть органу соціального захисту населення інформацію щодо реєстрації місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомлятиме про це орган соціального захисту населення, який в свою чергу інформуватиме особу про неможливість зареєструвати місце проживання його дитину.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано; осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини прийматиме орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім'ї;

 призупинення виплати допомоги по догляду .за дитиною до досягнення нею трирічного віку для всіх отримувачів допомоги;

 встановлення виплати допомоги у розмірі 130 грн. (на наступних 1-2 місяців) для осіб, у яких закінчилась виплата допомоги при народженні першої дитини, яка виплачувалася 24 місяці.

Наприклад: Жінка народила першу дитину у грудні 2013 року. На дитину отримує щомісячну допомогу при народженні дитини з січня 2014 року по грудень 2015 року у розмірі 860 гривень та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у розмірі що перевищує мінімальний.

З І липня 2014 року допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється. Здійснюється щомісячна виплата допомоги при народженні дитини (860 грн.). Допомога до досягнення дитиною трирічного віку буде виплачуватися починаючи з січня 2016 року у розмірі 130 грн. (протягом 12 місяців до досягнення дитиною трирічного віку.).

У разі працевлаштування отримувача (або виходу на роботу) виплата допомоги у розмірі 130 гривень припиняється.

 Наприклад: Працююча жінка народила першу дитину у червні 2014 року, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформила на підприємстві з серпня 2014 року. За призначення допомоги звернулася до управління соціального захисту населення у вересні 2014 року.

Заявниці призначається допомога при народженні дитини у сумі 30 960 грн. Виплата здійснюється одноразово у розмірі 10 320 грн., а щомісячна виплата допомоги проводитиметься протягом 24 місяців (з липня 2014 року по червень 2016 року) у розмірі 860 грн. З липня 2016 року призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 грн.

Що стосується відрахування до Пенсійного фонду за отримувачів допомоги при народженні дитини та до досягнення дитиною трирічного віку.

Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" відповідно внесені зміни до Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", де до платників єдиного внеску включені особи, які отримують допомогу при народженні дитини.

З метою збереження права громадянам на зарахування їм часу догляду за дитиною До досягнення нею трирічного віку до трудового стажу, органи соціального захисту населення будуть здійснювати відрахування до управлінь Пенсійного фонду за отримувачів допомоги при народженні дитини та за осіб, яким буде здійснюватися виплата допомоги до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 грн.

У разі працевлаштування отримувачів (або виходу на роботу) в період отримання допомоги при народженні дитини та допомоги до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 грн., орган соціального захисту населення не провадить відрахування до Пенсійного фонду за таких отримувачів.



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare