Про реабілітацію дітей-інвалідів
Турбота про інвалідів, ступінь їх соціальної захищеності та адаптації в суспільстві є одним з показників загального та етнокультурного розвитку держави.
Опікуючись дітьми-інвалідами, держава створює соціумне середовище толерантності та сприйняття громадян з фізичними вадами до загальнонаціонального розвитку країни.
З цією метою в Україні створюються центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Завданням таких центрів є реалізація головних завдань, визначеними Законами України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, “Про реабілітацію інвалідів в Україні”, “Про соціальні послуги” щодо забезпечення права дітей-інвалідів на соціальну реабілітацію та адаптацію з метою їх наступної інтеграції в дитячі колективи дошкільних установ та загальноосвітніх шкіл. Метою діяльності центрів є здійснення заходів, спрямованих на розвиток та корегування порушень розвитку дитини-інваліда , навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції в суспільстві.
В м.Житомирі рішенням обласної ради від 15 грудня 2011 року №336 створено обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської обласної ради (м.Житомир, вул. Корабельна, 10). Також в місті функціонує центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської міської ради (м.Житомир, вул. 1 Травня, 23). Подібні центри є на території всіх обласних центрів України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року №80 “Про затвердження Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг” для отримання реабілітаційних послуг в реабілітаційній установі державної або комунальної форми власності отримувачу, що мешкає на території Корольовського району, або його законному представнику необхідно письмово звернутись до управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира, кім. 106 (пл. Польова, 8) та подати такі документи:
заяву про надання реабілітаційних послуг;
довідку медико-соціальної експертної комісії, лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей-інвалідів) про встановлення інвалідності;
індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією, лікувально-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (для дітей-інвалідів);
паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
документ, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (паспорт - для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) (крім дітей-інвалідів);
Додаткова інформація за телефоном 33-69-01.
Проходження реабілітації в центрі допоможе вихованцям не лише відчути, що вони потрібні суспільству, а й визначити, знайти своє місце, затвердитися в житті, стати щасливими в ньому.
Заступник начальника управління –
начальник відділу з питань
по справах інвалідів і побутового
обслуговування пенсіонерів М. В. Ніколаюк