Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 21
візитів сьогодні: 5569
візитів всього: 508539
Прогноз погоди
Сторінки історії школи.
      Житомирська музична школа №1 імені Б.М.Лятошинського має славну, більш ніж столітню історію.
В 1905 році в м. Житомирі були відкриті музичні класи відділення Імператорського Російського Музичного товариства (ІРМТ). В історичних документах відзначається, що музична школа м. Житомира в 1919 році була реорганізована з музичної школи РМТ. В 1921 р. школа була передана в відомство Волинського губернського відділу професійної освіти. Із пояснювальної записки до навчального плану музичної профшколи від 22.12.1924 р. видно, що в школі організоване ”особое отделение, где преподавались муз. дисциплины и сообщались муз. навыки особо одарённым детям возраста школы-семилетки”.
В 1930 році навчальний заклад отримав назву ”Волинський музичний технікум”, при якому був дитячий відділ. І лише, 1 вересня 1933 року, керуючись постановою Наради директорів Музичних вишів і технікумів, було відкрито при Волинському музичному технікумі музичну школу з класами фортепіано, скрипки, народних інструментів та танку.
      За роки свого існування школа змінила багато адрес: переїзждала з приміщення майстерень Волинського Індустріального технікуму в приміщення бувшого 2-го Держтеатру (нині приміщення міської ради), на вулицю Гімназіальну,12 (нині вулиця Івана Франка)… З 1957 року школа переїхала на вулицю Михайлівську, на жаль історичний будинок не зберігся, а побудова-відновлення історичної памятки вже триває 13 років і поки невідомо, коли місто зможе знайти потрібні кошти.
Рішенням виконкому Житомирської міської ради народних депутатів 15 жовтня 1968 року школі було присвоєно ім’я Б.М.Лятошинського.
     В зв’язку з відкриттям ще однієї музичної школи в м. Житомирі, з 1971 року назва школи змінилася на Житомирська музична школа №1 імені Б.М.Лятошинського.
    Рішенням сесії Житомирської міської ради №381 від 03.06.2004 року назву закладу змінено на комунальний початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад музична школа №1 ім. Б.М.Лятошинського Житомирської міської ради. 
      Школа дала путівку в життя відомим виконавцям, диригентам, композиторам, педагогам. Сьогодні в школі навчаються 6ільше 600 учнів на різних музичних інструментах. Навчальний процес вдосконалюється, проводиться на професійному рівні. Багато учнів та колективів школи кожного року стають переможцями, Міжнародних, Міжрегіональних, обласних оглядів-конкурсів професійної майстерності. Колектив школи проводить велику просвітницьку роботу, виступає з концертами перед жителями міста, проводить лекції та бесіди про мистецтво.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare