Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 45
візитів сьогодні: 5741
візитів всього: 777397
Прогноз погоди
Інформація щодо надання компенсаційних виплат батькам потерпілих від Чорнобильської катастрофи дітей, які відвідують групи дошкільних навчальних закладів з режимом короткотривалого перебування (без організації харчування).

 

Департамент соціального захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи та інших категорій Міністерства соціальної політики України розглянув листа щодо надання компенсаційних виплат батькам потерпілих від Чорнобильської катастрофи дітей, які відвідують групи дошкільних навчальних закладів з режимом короткотривалого перебування (без організації харчування), та повідомляє.

Пунктом 1 частини першої статті 30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон) передбачено повне державне забезпечення потерпілих від Чорнобильської катастрофи дітей до вступу їх до школи (не старше 8 років) шляхом безплатного виховання (утримання) їх у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах, і надання щомісячної грошової допомоги, розмір якої визначено постановою Кабінету Міністрів України.

Якщо потерпілі діти перебувають в дошкільному навчальному закладі (отже в його обліковому складі), на них поширюється дія пункту 1 частини першої статті 30 Закону, тобто батьки за таких дітей не вносять плату за виховання (утримання) їх у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах. Одночасно батьки отримують щомісячну грошову допомогу на дітей у порядку та розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2007       № 649 «Про встановлення розмірів виплат деяким категоріям громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (розміри становлять від 13,50 грн. до 72,5 грн., в залежності від віку дитини за дні відвідування  та тимчасового невідвідування дитиною дошкільного навчального закладу).

Частиною п’ятою статті 35 Закону України „Про дошкільну освіту" визначено, що батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та  комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що не перевищує 50 відсотків (у міській місцевості) та 30 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день. Батьки потерпілих дітей звільняються від плати за харчування (наказ МОН України від 21.11.2002 № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах».

Відшкодування зазначеної плати провадиться за рахунок коштів державного бюджету для виконання програм з соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян (бюджетна програма КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», напрям «Компенсація сім'ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

Підпунктом 21 пункту 4 Порядку використання коштів державного Бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 № 936 (далі - Порядок), визначено, що відшкодування витрат, пов'язаних з вихованням (утриманням) дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, відділам освіти районних, районних  у містах  Києві та Севастополі держадміністрацій, структурним підрозділам з питань освіти виконавчих органів міських, районних у містах рад провадиться управліннями праці та соціального захисту населення, районних (міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад. Для цього відділи освіти районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, структурні підрозділи з питань освіти виконавчих органів міських, районних у містах рад до 25 числа кожного місяця подають регіональним управлінням праці та соціального захисту населення відомості-розрахунки відповідно до пункту 1 частини першої статті 30 Закону та частини п'ятої статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту».

Отже, виходячи з норм законодавства, за рахунок бюджетних коштів регіональним відділам освіти відшкодовується плата за виховання (утримання) потерпілих дітей, що не перевищус 50 відсотків (у міській місцевості)  та 30 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування дитини на день.

Пунктом 12 частини першої статті 30 Закону передбачено виплату щомісячної грошової компенсації батькам потерпілих дітей, які не відвідують дитячі дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади (у тому числі і тих, які не знаходяться в обліковому складі шкіл), якщо діти не перебувають на повному державному забезпеченні,  у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Підпунктом 19 пункту 4 Порядку передбачено проведення виплати вищевказаної грошової компенсації на суму середньої вартості харчування в цих закладах, що встановлюється органами місцевого самоврядування.

Тобто, коли дитина  не влаштована у дошкільний навчальний заклад, щомісячна грошова допомога, передбачена пунктом 1 частини першої статті 30 Закону, та розмір якої визначено постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2007 № 649, їй не надасться, а виплачується щомісячна грошова компенсація, передбачена пунктом 12 частини першої статті 30 Закону, на суму середньої вартості харчування в цих закладах, що встановлюється органами місцевого самоврядування. Після влаштування потерпілої  дитини у дошкільний навчальний заклад (або у групу дошкільного навчального закладу з  режимом  короткотривалого перебування (без організації харчування) виплата щомісячної грошової компенсації, передбачена пунктом 12 частини 1 статтті 30 Закону, припиняється.

 

 

Заступник начальника відділу                                            В.П. Войтко

з питань соціального захисту

населення, що постраждало

внаслідок Чорнобильської катастрофи                                                                                                                                           

 



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare