Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 643
візитів сьогодні: 5749
візитів всього: 784354
Прогноз погоди
Забезпечення інвалідів путівками на санаторно-курортне лікування

 

Забезпечення інвалідів путівками на санаторно-курортне лікування

Одним з етапів процесу соціального обслуговування інвалідів є санаторно-курортне лікування.

Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами. Саме санаторно-курортне лікування є видом допомоги, яка пов'язана з використанням природних лікувальних факторів  - мінеральні води, лікувальні грязі, сприятливий клімат тощо.

Відповідно до цього Закону, інваліди за наявності медичних показань мають право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками. Порядок та умови забезпечення інвалідів санаторно-курортними путівками визначає Кабінет Міністрів України.

Так, постановою Кабінетом Міністрів України від 22 лютого 2006 р. N 187 затверджено Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення. Даним порядком передбачено, що органи праці та соціального захисту населення забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками до санаторно-курортних закладів:

Інвалідів війни позачергово щороку;

Учасників бойових дій щороку;

Учасників війни один раз на два роки;

Інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства в порядку черговості в міру надходження путівок;

Інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку до санаторіїв спинального профілю (відповідно до медичних рекомендацій) з лікуванням строком на 45 днів у порядку черговості в міру надходження путівок.

Для взяття на облік на отримання санаторно-курортної путівки потрібно звернутися за місцем реєстрації до органів праці та соціального захисту населення з медичною довідкою (форма № 070/о) – і написати заяву про забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Путівки видаються органами праці та соціального захисту населення інвалідам відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості у міру надходження путівок. Оздоровлення ветеранів війни та інвалідів здійснюється у підвідомчих санаторіях Міністерства соціальної політики України та у санаторіях, які перемагають у щорічних тендерах при Міністерстві.

Інваліди першої групи мають право на супровід.

Супровідники ветеранів війни, які мають 1-у групу, забезпечуються путівками у санаторії Міністерства соціальної політики у повну вартість, тобто вони лікуються, проживають та харчуються за рахунок державного бюджету. Супровідники інвалідів загального захворювання забезпечується путівкою за рахунок державного бюджету і мають право на проживання і харчування у санаторії інших підвідомств. На безкоштовне лікування вони не мають права. Якщо інвалід 1-ї групи здатний обслуговувати себе самостійно, видається довідка про це лікувально-профілактичного закладу.

Особам, які супроводжують інвалідів 1-ї та 2-ї групи до санаторіїв спинального профілю, путівки не видаються, лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотньому напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У випадку проїзду залізничним транспортом відшкодовують вартість квитка у плацкардному вагоні.

Інваліда 1-ї групи не можуть супроводжувати інваліди 1-ї групи та особи, які не досягли 18-річного віку.

 

Інвалід, що перебуває на обліку для забезпечення путівкою в органах праці та соціального захисту населення, але в поточному році одержав безплатну путівку в іншій організації, знімається з обліку.

Повторне взяття на облік здійснюється відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб.

Осіб, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, забезпечує путівками Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань  на підставі висновку МСЕК (медико-соціальна експертна комісія) про необхідність лікування за прямими наслідками виробничої травми чи професійного захворювання. Органи праці та соціального захисту населення можуть забезпечувати  їх путівками на загальних підставах у порядку черговості в міру надходження путівок, якщо ці особи, відповідно до медичних рекомендацій, потребують лікування супутніх захворювань.

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням «дітей війни», ветеранів праці, пенсіонерів не передбачено.

Що стосується забезпечення путівками інвалідів з числа осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", таке забезпечення має здійснюватися за окремим порядком, як це передбачено Порядком забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. N 187. Проте, на сьогоднішній день такого порядку не затверджено.

Постановами Кабінету Міністрів України від 17.06.04 р. №785 та від 07.02.07 р. № 150 “Про порядок виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування” передбачено грошову компенсацію інвалідам, які перебувають на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення для забезпечення путівкою та не отримували безкоштовного санаторно-курортного лікування або самостійно оздоровлювалися у санаторії.

Грошова компенсація за невикористану путівку або за самостійне санаторно-курортне лікування  виплачується:  

інвалідам війни один раз на два роки;

учасникам бойових дій, учасникам війни, які мають групу інвалідності;

інвалідам загального захворювання компенсація передбачена, якщо вони перебувають на обліку для забезпечення путівкою та не отримували безкоштовного санаторно-курортного лікування протягом трьох років, не рахуючи рік, коли звернулися на нею.

Після виплати зазначеної компенсації за путівку або за самостійне санаторно-курортне лікування у санаторії (терміном не менше 18 днів) особи знімаються з обліку та мають право  на повторне звернення до управління.

З кожним роком збільшується кількість інвалідів, які потребують санаторно-курортного лікування, але фактичне забезпечення їх санаторно-курортними путівками досить незначне, що гальмує процес їх реабілітації та інтеграції до суспільства.

 

Л.Л. Лесик –провідний спеціаліст відділу з питань по справах інвалідів та побутовому обслуговуванню пенсіонерів управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare