Управління житлового господарства міської ради повідомляє, що з метою якісної організації збору, сортування (первинного), транспортування, складування, можливої переробки (в подальшому), зменшення обсягів захоронення, а також, підвищення якості життя і впливу на здоров’я людей, продуктів життєдіяльності населення, розроблена міська Програма роздільного збору побутових відходів на 2012-2016 роки.
На даний час однією людиною в рік у середньому викидається 300-350 кг твердих побутових відходів, а щорічний приріст становить близько 5%, що приводить до швидкого росту сміттєзвалищ, як дозволених (зареєстрованих), так і стихійних (незареєстрованих).
Варто зазначити, що розкладання окремих видів побутових відходів у природному середовищі надзвичайно різниться, так наприклад:
- папір – розкладається впродовж 3-х років;
- жувальна гумка – за 5-ть років;
- поліетиленовий пакет – за 200 років;
- пластикова (полімерна) пляшка – за 500 років;
- скло – 1000 років.
Причому з вищеперерахованих складових та виробів за весь період розпаду, лише скло є безпечним для навколишнього природного середовища (виготовлене з органічних складових).
Саме тому міська Програма спрямована на зменшення долі відходів, що підлягають захороненню на полігоні, заощадження енергоресурсів, запровадження сучасних ефективних технології з перероблення та утилізації, а також зменшення шкідливого впливу побутових відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я городян.
На даний час за спонсорські кошти (підприємств-перевізників ТПВ) в 2012 році облаштовано 9 майданчиків для збору побутових відходів.
На сміттєзбірних майданчиках міста вже встановлено спеціалізовані контейнери для роздільного збирання твердих побутових відходів. Робота у даному напрямку продовжується і після забезпечення усіх майданчиків для збору ТПВ контейнерами для відокремлення полімерів (жовтого кольору) підприємствами-перевізниками будуть встановлюватись спеціалізовані контейнери для збору скла (зеленого кольору), а також в подальшому (червоного кольору) для більш небезпечних відходів (ртутні термометри, батарейки живлення, люмінесцентні лампи тощо).
Однак без розуміння та допомоги населення міста, підвищення рівня екологічної освіти, виховання та свідомості, а також збільшення рівня участі громадськості у сфері поводження з відходами, досягти поставленої мети буде надзвичайно складно. Тому міська рада та зокрема управління житлового господарства, як структурний підрозділ, що безпосередньо займається проблемою побутових відходів, закликає небайдуже населення міста, приймати участь у громадських заходах з прибирання території міста (суботники, місячники з благоустрою тощо), формувати у молодого покоління культуру поводження з відходами, показуючи на власному прикладі, як правильно поводитись із побутовими відходами. Лише спільне розуміння і підтримка вказаних заходів дозволить городянам пишатися не тільки нашим містом але й самими собою.
І пам’ятайте: «Чисто не там де прибирають, а там де не смітять!»