Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 41
візитів сьогодні: 5741
візитів всього: 777398
Прогноз погоди
Інформація про заходи щодо відзначення в районі Міжнародного дня інвалідів

 

ІНФОРМАЦІЯ

про заходи щодо відзначення в районі Міжнародного дня інвалідів  

 

На виконання рішення виконавчого комітету районної ради від 16.10.12 № 96 „Про затвердження заходів щодо відзначення в районі                      Міжнародного дня  інвалідів” та з метою забезпечення належного соціального захисту інвалідів, що перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги керівництвом районної ради і управлінням праці та соціального захисту населення в межах делегованих повноважень проводиться відповідна робота.

Станом на 01.11.12 на обліку в управлінні перебуває 10781 інвалід різних категорій, із них 959 інвалідів війни, 545 дітей-інвалідів, 1201 інвалід з дитинства, 7016 інвалідів загального захворювання, 303 інваліда по зору та 582 особи, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

З метою своєчасного оновлення електронної бази даних інвалідів району та підтримання в актуальному стані Централізованого банку даних з проблем інвалідності, Єдиного державного автоматизованого реєстру отримувачів пільг продовжується співпраця із лікувально-профілактичними закладами, обласною, міськими та районними МСЕК.

Протягом звітного періоду пільги для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримали 946 сімей інвалідів війни, за користування послугами зв’язку пільги отримали 1357 сімей інвалідів війни, видано довідок та зроблено відмітки в пенсійному посвідченні на пільговий проїзд в загальноміському транспорті 730 інвалідам загального захворювання, 194 інваліда війни отримали проїзні листи-талони на пільговий проїзд згідно чинного законодавства.

 З початку року проведено близько 900 обстежень матеріально-побутових умов інвалідів із числа маломобільної категорії з метою вирішення питання забезпечення їх спецавтотранспортом, технічними та іншими засобами реабілітації, санаторно-курортними путівками, надання матеріальної допомоги, працевлаштування тощо.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.12 року   № 321 “Про затвердження порядку забезпечення технічними та іншими засобами реібілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення “ проведена кропітка робота, а саме – в короткий термін проведено анкетування інвалідів для забезпечення їх кріслами колісними та іншими технічними засобами реабілітації, до Централізованого банку даних з проблем інвалідності внесено 895 інформаційних блоків з вищезазначених питань.

Продовжується співпраця з Житомирським міським центром зайнятості щодо працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Управління сприяє в працевлаштуванні інвалідів на вільні або пристосовані для них робочі місця з урахуванням рекомендацій МСЕК та індивідуальної програми реабілітації, здобутті ними освіти та кваліфікації на рівні, який відповідає їхнім здібностям і можливостям та подає заявки на професійне навчання зазначеної категорії громадян.

В районі проводиться робота по контролю за створенням нових робочих місць, особливо для осіб з обмеженими фізичними можливостями, дотриманням роботодавцями законодавства про охорону праці та створення безпечних і нешкідливих умов праці.  

Упродовж звітного періоду обстежено 60 суб’єктів підприємницької діяльності різних форм власності. Керівництву рекомендовано забезпечити працевлаштування незайнятого населення, передусім із числа інвалідів та осіб з обмеженими фізичними можливостями, які за станом здоров’я не здатні конкурувати на ринку праці, підвищити конкурентоспроможність зазначеної категорії населення шляхом організації їх професійного навчання відповідно до потреб виробництва зі стажуванням на підприємствах та організаціях.

Протягом 10 місяців 2012 року працевлаштовано 28 інвалідів. За результатами професійного відбору 8 дітей-інвалідів направлено до Житомирського вищого професійного училища-інтернату, до Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів направлено 6 інвалідів, які виявили бажання пройти курс професійної реабілітації.

Управління сприяє одиноким інвалідам похилого віку, які потрапили в скрутне соціальне становище, у влаштуванні до будинків-інтернатів. За поточний період оформлено документи та направлено до інтернатних установ 23 громадян.

Проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання та підготовлено документи для надання грошової допомоги через обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат 62 інвалідам, 80 інвалідів забезпечено інвалідними кріслами-колясками (потреба складає 111 колясок), 514 - технічними та іншими засобами реабілітації (на обліку перебуває 462 інваліда, які потребують забезпечення декількома засобами реабілітації, загальна потреба в ТЗР складає 654 одиниці, в т.ч. на ходунки- 25 шт., на крісла з саноснащенням – 23 шт., милиці – 96 шт., палиці - 58 шт., рами для туалету – 42 шт., палиці для інвалідів УТОС – 73 шт., сидіння для ванни – 72 шт., меблі – 13 шт., спеціальні засоби для спілкування, орієнтування, обміну інформацією – 73 шт.). Управлінням праці та соціального захисту населення районної ради  придбано 30  путівок до лікувально-санаторного центру „Дениші”: 20 - для інвалідів  війни та 10 для їх супровідників. На даний час до лікувально-санаторного центру «Дениші» направлено 19 інвалідів війни. Поставлено на облік для отримання санаторно-курортних путівок 197 інвалідів, підготовлено документи та надано списки на виплату компенсацій в 2012 році за невикористане (самостійне) санаторно-курортне лікування 179 інвалідам, виплачено компенсацію на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобіля 434 особам, 6 інвалідів району забезпечені автомобілями.  

  5 квітня 2012 року та 27 листопада 2012 року в приміщенні Богунської районної ради були проведені “круглі столи” з питань створення безперешкодного доступу до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста та питання працевлаштування людей з інвалідністю за  участю керівництва міської, районної ради та ії виконавчих органів, представників громадських організацій, які піклуються проблемами соціального захисту інвалідів різних категорій та інших соціально-вразливих верств населення району, завдання яких полягало у посиленні уваги до проблем людей з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя.  У змістовній та конструктивній дискусії учасники круглого столу виробили низку пропозицій, прийняли рішення направити листи відповідальним посадовим особам з метою вирішення порушених учасниками круглого столу актуальних питань. 

Організовано відбір кращих зразків творів та виробів прикладного мистецтва інвалідів району та направлено до головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для участі у Всеукраїнській виставці художньо-прикладного мистецтва інвалідів.

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань соціального захисту громадян з інвалідністю продовжуються зустрічі та запроваджено практику виїзних прийомів керівництвом районної ради та її виконавчого комітету, депутатів районної ради, представників громадських організацій, які піклуються проблемами зазначеної категорії населення, проводиться щоденний прийом у приміщенні адмінбудинку районної ради, де відвідувачам надаються консультації, запроваджено та працює телефон “гарячої лінії” (42-50-25, 42-49-87) з питань діяльності районної ради та її виконавчих органів.

 

 

 

 

Заступник начальника управління,

начальник відділу з питань обслуговування

інвалідів, ветеранів війни та праці                                      С.О.Малахова                                      



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare