Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 28
візитів сьогодні: 5592
візитів всього: 546301
Прогноз погоди
Роз‘яснення щодо видачі довідки ДПС про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів

 

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Житомирській області надає роз‘яснення щодо видачі довідки ДПС про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) у разі внесення змін до додатку ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Основні засади державної політики щодо регулювання роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон України № 481).

Статтею 15 Закону України N 481 визначено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання, до якої додається виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами).

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначається перелік електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також адреса місця торгівлі.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єктом господарювання зазначаються адреса місця торгівлі і перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Таким чином, кожний суб'єкт підприємницької діяльності, який здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями, повинен у порядку, визначеному чинним законодавством, та на підставі необхідних документів отримати додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, у якому зазначаються всі діючі електронні контрольно-касові апарати, через які здійснюється реалізація алкогольної продукції.

У випадку встановлення додаткових чи заміни попередньо встановлених електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) суб'єкту підприємницької діяльності необхідно до введення в експлуатацію нових електронних контрольно-касових апаратів подати до органу, що видав ліцензію, заяву, довідку податкової служби про реєстрацію нових електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) та додаток до діючої ліцензії, в який потрібно внести зміни. На підставі поданих документів орган, який видав ліцензію, вносить зміни у додаток до відповідної ліцензії.

У разі заміни електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) суб’єкти господарювання подають до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Житомирській області Заяву про внесення змін та/або доповнень до виданих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями переліку електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) згідно з додатком № 2 до наказу Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України від 10.05.11 № 245 «Про затвердження форм заяв».

До заяви суб’єктами господарювання додається довідка податкової служби про реєстрацію нових електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі. Подання довідки про скасування попередніх електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахунково-касових операцій), що знаходяться у місці торгівлі, законодавством не передбачено.

Суб’єкти господарювання через електронні контрольно-касові апарати (книги обліку розрахункових операцій), що не внесені до додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, можуть здійснювати реалізацію будь-якої продукції, крім алкогольних напоїв.

У разі закінчення терміну експлуатації електронних контрольно-касових апаратів, суб’єкти господарювання повинні завчасно зареєструвати новий електронний контрольно-касовий апарат та подати відповідну заяву до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Житомирській області.

Разом з тим, повідомляємо, що відповідно до статті 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare