Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 56
візитів сьогодні: 5622
візитів всього: 547062
Прогноз погоди
Підвищення енергоефективності об’єктів комунальної та бюджетної сфери міста Житомира
І. Резюме
Однією з найбільш гострих проблем України на сучасному етапі її розвитку є проблема стабільного енергозабезпечення і ефективного використання енергоресурсів.
 
Вирішення даної проблеми вимагає структурно-технологічної перебудови економіки країни в цілому, її окремих галузей, підприємств та технологічних процесів. Структурно-технологічна перебудова  передбачає виведення з роботи морально застарілого та фізично зношеного устаткування, впровадження новітніх технологій, обладнання тощо.
 
Проект «Підвищення енергоефективності об’єктів комунальної та  бюджетної сфери міста Житомира», надалі – «Проект», відповідає загальнодержавним пріоритетам регіонального розвитку, Регіональній програмі підвищення енергоефективності на 2010-2014 роки, Стратегічному плану розвитку міста Житомира на 2008-2017 роки, Програмі соціально-економічного розвитку міста Житомира на 2012 рік.
 
В рамках Проекту планується здійснити:
- на коммунальному підприємстві «Експлуатації мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло»» міської ради, надалі – «КП «ЕМЗО «Міськсвітло»», заміну 1665 ламп розжарювання (вольфрам) на світлодіодні ліхтарі (рис.1);
Рис. 1. Ліхтарі, що використовуються сьогодні (зліва). Світлодіодні ліхтарі встановлення яких планується за Проектом (справа).
 
- ряд заходів з підвищення енергоефективності будівлі дошкільного навчального закладу №21, надалі – «ДНЗ №21». Заходи включатимуть: проведення робіт з утеплення фасаду та даху будівлі, заміну старих віконних рам на енергозберігаючі металопластикрві вікна, встановлення теплового лічильника та встановлення системи автоматичного регулювання подачі теплоносія, заміна теплообмінника (рис.2).
 
Зовнішні стіни дошкільного навчального закладу №21 мають товщину 500 мм і зроблені з цегли. Пропонований проект включає в себе ізоляцію фасаду загальною площею 2600 м² мінеральною ватою товщиною 100 мм і покриттям шару штукатурки.
Рис. 2. Фасад ДНЗ №21
 
Вартість інвестицій оцінюється в 3,6 млн. грн. При цьому частка власних коштів становить 16,1% (0,6 млн. грн.). Потреба в кредитних ресурсах становить 3,0 млн. грн. Залучення кредитних ресурсів планується під 3% річних терміном на 5 років.
 
В результаті реалізації Проекту планується досягти:
  • щорічної економії електроенергії – 561,2 МВт;
  • щорічної економії теплової енергії – 316,64 МВт;
  • скорочення викидів CO2 – 483,9 тонн/рік
  • щорічної економії бюджетних коштів – 721,33 тис. грн.
Пропонований бізнес-план розроблений на основі розрахунків, рекомендацій та висновків експрес-енергоаудиту, проведеного шведською компанією «Pöyry SwedPower AB» та науково-технічного центру «Біомасса».
 
ІІ. Графік реалізації Проекту
Діяльність
Місяць
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Дизайн і планування
Х
Х
Х
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Управління проектом
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Оголошення та проведення
тендерів
 
Х
Х
Х
 
 
 
 
 
 
 
 
Поставка обладнання, матеріалів:
 
 
 
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
- світлодіодні ліхтарі;
 
 
 
 
 
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
- мінеральна вата;
 
 
 
Х
Х
Х
 
 
 
 
 
 
- металопластикові вікна;
 
 
 
Х
Х
Х
 
 
 
 
 
 
- лічильник та САРТ;
 
 
 
 
 
 
Х
 
 
 
 
 
- теплообмінник
 
 
 
 
 
 
Х
 
 
 
 
 
Будівництво та монтаж:
 
 
 
 
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
- заміна ліхтарів мереж зовнішнього освітлення
 
 
 
 
 
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
- заміна віконних рам
 
 
 
Х
Х
Х
 
 
 
 
 
 
- утеплення фасадів, даху
 
 
 
Х
Х
Х
 
 
 
 
 
 
- встановлення лічильника САРТу, теплообмінника
 
 
 
 
 
 
Х
 
 
 
 
 
Запуск і налагодження
 
 
 
 
 
 
Х
 
 
 

					

 

 Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare