Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 28
візитів сьогодні: 5570
візитів всього: 508569
Прогноз погоди
Компенсаційні виплати та допомоги громадянам постраждалим в наслідок аварії на ЧАЕС

 

 

 

Інформація, щодо розмірів виплат громадянам відповідно до  Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

 

 

 

 

ВИД ВИПЛАТИ

Розмір

(грн.)

1

2

Виплата компенсації в розмірі 50% вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановленими МОЗ України категорії 1 (Стаття 20, п.14)

283,00

Виплата компенсації у розмірі 25% вартості продуктів харчування за фізіологічними нормами, встановленими МОЗ України категорії 2 (Стаття 21, п.6)

141,50

Компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та сім'ям за втрату годувальника  (Стаття 48, пост. КМУ № 836, пост. КМУ № 649 від 20.04.07))

 

- одноразова компенсація:

 

інвалідам 1 групи

379,30

інвалідам 2 групи

284,40

інвалідам 3 групи

189,60

дітям-інвалідам

1264,00

сім'ям, які втратили годувальника

7586,00

батькам померлого

3792,00

-щорічна допомога на оздоровлення:

 

інвалідам 1 і 2 групи

120,00

інвалідам 3 групи

90,00

дітям-інвалідам

90,00

учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС:

 

2 категорія

100,00

3 категорії

75,00

кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків

75,00

евакуйованим із зони відчуження у 1996 р.

75,00

Компенсація сім'ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

 

щомісячна грошова допомога, розмір якої визначається постановою КМУ № 649 від 20.04.07  (ст.30)  

 

а) діти від 0 до 3 років:

 

 -які тимчасово не відвідують дитячі дошкільні заклади

49,00

 - відвідують дитячі дошкільні заклади

13,50

б) діти від 3 до 8 років:

 

 - які тимчасово не відвідують дитячі дошкільні заклади

72,50

 - відвідують дитячі дошкільні заклади

26,50

щомісячна виплата 50% мінімальної зарплати незалежно від інших виплат на кожну дитину шкільного віку, яка евакуйована із зони відчуження або народилася після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері має підстави належати до категорій 1 або 2, та матері, яка на час настання вагітності або під час вагітності має підстави належати до категорій 1 або 2 - 16,50 грн. щомісячно (Стаття 30, ч.1, п.6 постанови КМУ № 649)

16,50

щомісячна виплата мінімальної зарплати сім'ям на кожну дитину шкільного віку, яка стала інвалідом або перебуває на диспансерному обліку по захворюванню внаслідок ЧК, а також дітям шкільного віку, батьки яких стали інвалідами 1 або 2 групи чи померлих внаслідок Чорнобильської катастрофи,  - 32,00 грн. щомісячно (Стаття 30, ч.1, п. 8 -постанова КМУ № 649)

32,00

Грошова компенсація батькам потерпілих дітей шкільного віку, які є інвалідами внаслідок ЧК і не знаходяться в обліковому складі шкіл, пропорційно навчальним дням, до досягнення повноліття у порядку, що визначається постановою КМУ від 25.05.11 № 533:

 

від 6 до 10 років

180,00

від 11 до 14 років

185,00

від 15 до 18 років

190,00

забезпечення продуктами харчування потерпілих дітей, які не відвідують дитячі дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади (у тому числі і тих, які не знаходяться в обліковому складі шкіл), на суму середньої вартості харчування в цих закладах, що встановлюється місцевими Радами народних депутатів, або виплата грошової компенсації батькам за їх бажанням, якщо діти не перебувають на повному державному забезпеченні –  щомісячно (ст.30, ч.1, п.12)

Розмір відповідно до

рішення виконавчого

комітету міськради  № 111 від 21.03.12

(від 0 до 3-х років -153,21 грн.;

від 3-х до 8-ми років – 196,27 грн.)

 

                                                                    

 

 

Начальник відділу з питань

соціального захисту населення,

що постраждало внаслідок

Чорнобильської катастрофи                                                         О.М.Пилипенко

 

 


 

 

ІНФОРМАЦІЯ

батькам, які направляють дітей на оздоровлення та відпочинок

залізничним транспортом

 

Законодавство України передбачає особливий підхід до оздоровлення дітей пільгових категорій, тому в літку кожного року  спрямована робота на реалізацію одного із найважливіших завдань у забезпеченні соціального захисту дитинства - реалізацію права дитини на оздоровлення та відпочинок.

Відповідно до Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачено щорічне безплатне забезпечення потерпілих дітей путівками на оздоровлення строком до двох місяців.

При відправленні дітей пільгових категорій  на оздоровлення  за межі Житомирської області залізничним транспортом до  дитячих закладів вартість постільної білизни не враховується в вартість проїзду - це різні послуги, тобто користування комплектом постільної білизни не відноситься до послуги з перевезення.  

Звертаємо увагу батьків, що за рахунок державних коштів неможливо проводити відшкодування за послугу  користуванням комплектом постільної білизни, тому питання  щодо забезпечення  комплектом постільної білизни при перевезенні дітей, яких відправляєте  на оздоровлення  залізничним потягом до місця оздоровлення та у зворотному напрямку необхідно вирішувати самостійно.

 

 

 

Начальник відділу з питань

соціального захисту населення,

що постраждало внаслідок

Чорнобильської катастрофи                                                         О.М. Пилипенко

 

 

02.04.12

 

До відома громадян,

які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!

 

Міністерство соціальної політики України на виконання доручення Прем'єр-міністра України М.Азарова № 7569/1/1-12 від 24.02.2012 розглянуло листа від Богунської районної ради м. Житомира до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці щодо соціального захисту населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи та повідомляє наступне.

Фінансування компенсаційних виплат, доплат та різних видів допомоги, передбачених Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі-Закон), здійснюється відповідно до обсягів, затверджених законами України про Державний бюджет України на відповідний рік, тобто виконання Закону повністю залежить від фінансових ресурсів доходної частини державного бюджету.

Частиною другою статті 95 Конституції України визначено, що виключно державним бюджетом на відповідний рік визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Діяльність Мінсоцполітики у частині забезпечення функцій Головного розпорядника бюджетних коштів за програмами соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, регламентується Бюджетним кодексом України.

Відповідно до статті 87 цього Кодексу видатки на державні програми з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюються у встановленому порядку за рахунок наявних надходжень до загального фонду державного бюджету в межах обсягів призначень, передбачених у державному бюджеті.

Пунктом 3 розділу „Прикінцеві положення" Закону України „Про Державний бюджет України на 2012 рік" передбачено, що положення статей 20, 21, 22, 23, ЗО, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.

Конституційний Суд України 25.01.2012 оприлюднив Рішення у справі за конституційним поданням правління Пенсійного фонду України, де, виходячи з того, що Верховною Радою України надано право Кабінету Міністрів України встановлювати у випадках, передбачених законом, порядок та розміри соціальних виплат, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, пов'язується з його функціями, визначеними в пунктах 2,3 статті 116 Конституції України, Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, відповідно до Конституції та законів України.

Тобто, проведення виплат різних видів допомоги, компенсацій та доплат, передбачених Законом, здійснюються у розмірах, встановлених постановами Кабінету Міністрів України.

30 вересня 2011 року було підписано Меморандуми про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Всеукраїнською громадською організацією інвалідів „Союз Чорнобиль України" та Українською спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

На виконання вимог Меморандуму Кабінет Міністрів України взяв зобов'язання забезпечити виплату пенсій, заробітної плати та інших соціальних виплат, надання пільг, гарантій та компенсацій у розмірах, не менше ніж ті, що фактично виплачувалися (надавалися) на дату його підписання. Проте, Уряд не брав зобов'язання щодо забезпечення виплат за судовими рішеннями.

Фінансування компенсаційних виплат, доплат та різних видів допомоги, передбачених Законом, у 2012 році здійснюється відповідно до обсягів, затверджених Законом України „Про Державний бюджет України на 2012 рік", де, як і у минулі роки, не передбачено бюджетних призначень для взяття зобов'язань за судовими рішеннями щодо перерахунків компенсацій та доплат для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У Законі України „Про Державний бюджет України на 2012 рік" видатки на соціальний захист та пенсійне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, враховані у загальному обсязі 11,8 млрд. грн., що на 43,8 відсотка більше ніж у 2011 році, зокрема, за бюджетною програмою КПКВК 2501200 „Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", головним розпорядником коштів за якою є Мінсоцполітики, - 2 592,7 млн. гривень.

Враховуючи, що виконання державного бюджету проводиться в умовах надзвичайно складного наповнення дохідної частини державного бюджету, спричиненого кризовими явищами в економіці, підвищення розмірів компенсаційних виплат громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи можливе лише за умови суттєвого збільшення фінансування з Державного бюджету.

Начальник відділу з питань соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

 

                                            О.М. Пилипенко

 Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare