Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 31
візитів сьогодні: 5530
візитів всього: 481520
Прогноз погоди
Оповіщення та дії населення під час надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру
Всеобуч населення.
 
 

 

 

 

 

 

 

Оповіщення та дії населення
під час надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

 

 Нормативно-законодавчими актами України у сфері цивільного захисту визначено, що інформування та оповіщення у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (далі НС) є основним принципом та головним і невід’ємним елементом усієї системи заходів такого захисту. Інформацію у сфері захисту населення і територій від НС становлять відомості про НС, що про прогнозуються або виникли з визначенням їх класифікації, меж поширення і наслідків, а також способи та методи реагування на них.

Для того, щоб своєчасно реагувати на НС, яка може виникнути внаслідок аварії, катастрофи, стихійного лиха, або екологічної біди, епідемії, епізоотії та із інших причин, необхідно знати, як діяти в тій чи іншій ситуації.

При перевірці системи оповіщення, яка щоквартально проводиться на території міста, ми поцікавились що знають мешканці нашого міста про сигнал «Увага всім!». Усього було опитано 54 респонденти, із них 18 - учні та студенти, 18 - ті , кому за віком від 30 до 50 років, 18 - ті, яким більше 50 років.

Ось що показало опитування. Усі опитувані чули сигнал сирен. Відповідали правильно «Що означає сигнал?»: серед учнів та студентів – 91%; ті, кому від 30 до 50 років – 37%; старше 50 років лише – 25%.

На запитання «Як далі діяти, почувши сигнал?» правильно відповіли: серед учнів та студентів – 87%, кому від 30 до 50 – 29%, старше 50 років – лише 16%.

З цього можна зробити висновок, що роботу по роз’ясненню цього сигналу треба посилити на підприємствах, установах та серед непрацюючого населення через засоби масової інформації та навчально-консультаційні пункти виробничих житлових ремонтно-експлуатаційних підприємств.

У тому випадку, коли надзвичайна ситуація може загрожувати життю і здоров’ю людей, буде подаватись сигнал «Увага всім!». Це попереджувальний сигнал, який призначений для привернення уваги населення перед словесною інформацією. Він передається включенням сирен системи оповіщення, які встановлені на об’єктах народного господарства міста. Почувши цей сигнал, необхідно терміново включити радіо (перший канал) і прослухати повідомлення. Про отриману інформацію, по можливості, повідомити сусідів, співробітників і в подальшому діяти згідно вказівок управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Житомирської міської ради.

Що ж до НС, які можуть привести до людських жертв та значних матеріальних збитків, то це в першу чергу: аварії на атомних електростанціях, аварії на хімічно-небезпечних об’єктах з викидом небезпечних хімічних речовин (далі НХР), землетруси, зсуви ґрунту, повені тощо.

У тексті-зверненні до населення буде вказано: на якому підприємстві сталася аварія, з викидом якої НХР, у якому напрямку поширюється хмара зараженого повітря, які вулиці, підприємства, об’єкти попадають до зони хімічного зараження, як діяти виробничому персоналу та людям, котрі знаходяться на даній території, як діяти людям, що не встигли покинути цехи та будівлі і не мають протигазу; та інше.

Таким чином, залежно від місця та характеру аварії, напрямку вітру, інших чинників і буде передана відповідна інформація.

Тексти повідомлень передаються протягом 3-х хвилин, повторюючись декілька разів. Тому, якщо ви не зрозуміли інформацію, продовжуйте слухати радіо.

Уважно вислухайте інформацію і чітко та швидко виконуйте усі розпорядження та рекомендації органів цивільного захисту.

Населення, яке знаходиться на час НС у міському електротранспорті, буде оповіщене через диспетчера трамвайно-тролейбусного управління.

Рекомендацій щодо того, як поводити себе у разі отруєння та про основні характеристики деяких НХР і поради по наданню першої медичної допомоги потерпілим, ми надамо в подальшому.

В зв’язку з тим, що на території міста щорічно з різних причин відключається велика кількість абонентів від проводового мовлення, ми нагадуємо керівникам підприємств, організацій та установ, що для своєчасного та термінового отримання екстреної, важливої та необхідної інформації, потрібно скрізь, де знаходяться люди, мати радіо.

 



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare