Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 39
візитів сьогодні: 5570
візитів всього: 508541
Прогноз погоди
Кімната пам’яті Святослава Ріхтера

Гордістю школи є “Кімната пам’яті С.Т.Ріхтера”, яку було відкрито 20 березня 2000 року до 85-річчя від дня народження нашого славетного земляка. Зібрано понад 200 публікацій і матеріалів про життєвий і творчий шлях уславленого піаніста, листи, книги, численні фотознімки, частину яких, унікальних, подарував школі Заслужений журналіст України Георгій Мокрицький. В “Кімнаті” проводяться екскурсії-бесіди для відвідувачів, де громадськість має можливість познайомитись з творчістю нашого видатного земляка. Як данина пам’яті всесвітньо відомому піаністу ХХ століття Святославу Ріхтеру, в школі проводиться обласний фестиваль “Діти-композитори Житомирщини”, концерти камерної музики та „Педагоги – дітям ”.

 

 

 

9 квітня 2010 року в залі музичної школи №2 імені Святослава Ріхтера відбулася презентація книги Алли Рябцової “Землякам про Святослава Ріхтера”. Ця книга - це коротка розповідь про всесвітньо відомого піаніста Святослава Теофіловича Ріхтера, уродженця Житомира, про його життєвий і творчий шлях, зв’язки з Україною. Його називали піаністом номер один ХХ століття. Ареною його виступів був майже увесь світ. Мистецтво С.Ріхтера порівнювали з найвидатнішими - Ференцем Лістом, Антоном Рубінштейном, Сергієм Рахманіновим.

Щира подяка всім, хто допоміг у виданні книги: начальнику управління культури Житомирської міської ради Віктору Балюрку, директору музичної школи №2 імені Святослава Ріхтера Людмилі Кочевенко, колегам та батькам учнів.

 

 

 

 

 

 

 

22 березня 2011 року,  під час урочистостей з нагоди відкриття меморіальної дошки Святославу Ріхтеру Кімнату пам'яті Святослава Ріхтера відвідали Міський Голова Володимир Дебой, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні доктор Ганс-Юрген Гаймзьот та автор дошки Василь Фещенко.

Дошку, на червоному граніті якої зроблено написи українською та німецькою мовами, що тут в 40-50-х роках двадцятого століття виступав світової слави піаніст, уродженець міста Житомира Святослав Ріхтер, встановлено на стіні приміщення музичної школи №2, де неодноразово виступав видатний піаніст ХХ століття.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Автором меморіальної дошки з барельєфом є житомирський скульптор, народний художник України Василь Фещенко. Його мистецький витвір створено за сприяння органів місцевого самоврядування.Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare