Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: [email protected]
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 25
візитів сьогодні: 5195
візитів всього: 134009
Прогноз погоди
14.09.11 – Про стан підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовому періоді 2011-2012 років

ПРОЕКТ

від 14.09.11

УКРАЇНА

ЖИТОМИРСЬКА  МІСЬКА  РАДА

РІШЕННЯ

 сьома  сесія шостого скликання

                                             

Про стан підготовки міського

господарства до роботи в

осінньо-зимовому періоді

2011-2012 років

 

         Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради по підготовці до зими від 21. 04. 2011року №262 комунальними підприємствами міста ще у травні місяці було розпочато роботи з підготовки міського господарства до роботи в зимових умовах.

Комунальним підприємством (КП) «Житомиртеплокомуненерго» виконано заміну найбільш небезпечної ділянки тепломережі на вул. Старовільській, що разом становить 307,7 м. п. діаметром 219мм.

На об’єктах комунальної теплоенергетики проведено ремонт покрівель 1484 м. кв., та відновлено ремонти асфальтобетонного покриття - 1774 кв. м..  Проведено поточний ремонт теплових мереж 59,5 км.

         У минулому опалювальному періоді 186 житлових будинків забезпечувалися послугами гарячого водопостачання, що становить 46 % від загальної кількості. У міжопалювальному періоді, завдяки проведених заходів КП «Житомиртеплокомуненерго» стане можливим, з початком опалювального сезону додатково забезпечити гарячим водопостачанням, мешканців ще 34 житлових будинків.

На впровадження затверджених заходів з підготовки об’єктів КП “Житомиртеплокомуненерго” витрачено 5,9 млн. грн., з них понад 5,6 млн. грн.

Завершені роботи з реконструкції центрального теплового пункту під котельню по вул. Вітрука,10.

Зважаючи на зазначене та на те, що знос теплових мереж і котельного обладнання складає майже 80 відсотків, забезпечити якісне, а головне – надійне теплопостачання окремих районів буде проблематично, особливо на початку опалювального періоду.

Враховуючи те, що з 2009 року та за останні 2 роки відсутня державна субвенція на енергозберігаючі заходи в тепловому господарстві, не надійшли кошти передбачені в міському бюджеті - КП “Житомиртеплокомуненерго” вимушено використали власні кошти, які мали направлятись  на оплату природного газу, на придбання матеріалів для підготовки теплового господарства до зими. Тому не знято проблему боргів 72,6 млн. грн. за використаний газ у попередньому опалювальному періоді. Ліміти на газ (як показала практика) будуть видаватись на декаду, що напряму буде залежати від сплати попередньо використаного газу.

З державного бюджету планується погасити 11,8 млн. грн. боргу бюджетних установ та 1,6 млн. грн.  через погашення різниці в тарифах для населення. Але для повного погашення боргу не обійтись без примусового виконання судових рішень та плідної співпраці з виконавчою службою.

З метою підготовки дорожньо-мостового господарства, об’єктів благоустрою міста до зимового періоду експлуатації виконано:

      Поточний ремонт асфальтобетонного покриття доріг – 35,9 тис. кв. м.;

         Комунальним  підприємством  по  експлуатації  штучних  споруд   прочищено та промито зливової каналізації – 6,2 км, відремонтовано 86 колодязів на проїжджій частині вулиць, прочищено 56 зливоприймальних решіток та колодязів, проведено фарбування мостів та огороджень - 1584 м. кв., встановлено 39 зливоприймальних решіток;

         Поточним ремонтом відремонтовано мережі зовнішнього освітлення  - 0,35 км, встановлено 5 залізобетонних опор, виконано ремонт 12 світильників.

         Влаштовано пандусів для руху інвалідів на візках – 2 місця (загалом по місту 129);

         Заготовлено протиожеледних матеріалів 3 835 тон. Роботи в цьому напрямку тривають, і, за графіком, необхідна кількість протиожеледного матеріалу буде заготовлена до 10.10. 2011р.;

         Підготовлено спеціальної дорожньої та снігоприбиральної техніки 32 одиниці;

Укладено угоди з окремими підприємствами міста на залучення додаткових механізмів і техніки для ліквідації аварій та боротьби зі стихійними явищами на час ускладнення погодних умов.

         Всіма комунальними підприємствами проведено роботи  з ремонту виробничих і офісно-побутових приміщень.

Незважаючи на фінансові складнощі, КП «Житомирводоканал» виконаний об’єм підготовчих робіт на суму – 2.98 млн. грн., що дало змогу упродовж літнього періоду  працювати  стабільно  та   вирішувати  питання  водопостачання  міста, нормалізувати якість  питної  води, належним чином здійснювати  водовідведення  і  очищення   стічних  вод.

Внаслідок  відсутності в комунальному підприємстві «Житомирводо-канал» оборотних коштів,  не в повному об’ємі створені запаси реагентів та хлору, сипучих матеріалів (піску, щебеню) та паливно-мастильних  матеріалів, труб, фасонних частин  для  заміни аварійних мереж водопроводу і каналізації та запірної арматури. Ці поставки доводиться організовувати з постачальниками на договірних засадах - в кредит, за умов короткострокового терміну їх погашення.

Підготовка спеціалізованої техніки для прибирання снігу та посипання вулично-дорожньої мережі протиожеледними сумішами  становить 90%

     Комунальним  по експлуатації штучних споруд проведено сезонне очищення прибережних смуг річок Тетерів, Кам’янки, Путятинки - 3,2 км., зрізано 12 аварійних дерев. Для проведення ремонту адмінбудівлі та побутово-господарських приміщень встановлено на базі підприємства опалювальне обладнання, що використовує тверде паливо, на виконання зазначеного витратити понад становлять 25 тис. грн.. На центральних вулицях міста проводиться очищення зливової каналізації для забезпечення пропускної спроможності, необхідної під час танення снігу.

     Комунальним підприємством «Спеціалізована монтажно-експлуатаційна установа» (далі СМЕУ) Житомирської міської ради у 2011році замінено та встановлено 46 дорожніх знаків, встановлено 17м.п. дорожніх огороджень, та пофарбовано 878м.п. огороджень. Також, передбачено додатково замінити лампові світлофори на світлодіодні в кількості - 17шт., виконано 4426 кв.м./44км розмітки проїзної частини та фарбування 86 світлофорних стійок й інші технічні заходи. Обсяг виконання планових завдань становить 86%.

КП «ЕМЗО» «Міськсвітло» проведено план заходів з підготовки об’єктів зовнішнього освітлення міста до роботи в осінньо-зимовому періоді 2011-2012 років.

         Комунальним спеціалізованим ремонтно-будівельним підприємством “Зеленбуд» для  квіткового оформлення міста виконані роботи по  висадженню  зелених  насаджень: кущів в  кількості  - 3020 шт.,  квіткової  розсади - 43322 шт.,  посаджено 675 дерев., викорчувано 37 пнів, проведено кронування 878 дерев, прибрано та вивезено 1048 куб. м. сміття та гілля. Виконані  роботи   по  знесенню аварійних  дерев  в   кількості  66 шт. 

За відповідний період підготовки до зими службами ПАТ «Житомиргаз» проведено обстеження підземних газопроводів комплексним приладовим методом в кількості 270,7 км, капітально відремонтовано 6 установок катодного захисту, збудовано 3 установки катодного захисту, відремонтовано ізоляцію на 54 газових стояках житлових будинків, поточним  ремонтом відремонтовано 15 колодязів, 46 наземних засувок на газопроводах, виконано капітальний ремонт 14 ГРП, ШРП, з яких на 3-х виконано заміну обладнання, а на 5-ти виконано капітальний ремонт будівель, усього пофарбовано 3,1км надземних газопроводів.

ПАТ «Житомиргаз» проводиться перевірка стану газового обладнання, зокрема індивідуального опалення, димових і вентиляційних каналів житлових будинків, складаються відповідні акти обстеження та ремонту зазначеного обладнання житлового фонду.

         Відповідно до вимог Закону України “Про житлово-комунальні послуги” задля забезпечення дієздатності житлово-комунальних підприємств  у наданні послуг споживачам органами місцевого самоврядування разом з підприємствами продовжувалась робота з приведення діючих тарифів на житлово-комунальні послуги до рівня економічно-обгрунтованих витрат їх виробництва, але через постійне підвищення ціни на електроенергію та природний газ тариф лише, на короткий час, залишається економічно обґрунтованим.

У 2011 році утворено 2 нових об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Визначено інвестиційну складову тарифу на послуги з централізованого водо,- теплопостачання  та водовідведення, на модернізацію  та їх реконструкцію в наступних періодах.

Міськими засобами масової інформації та на сайті міської ради проведено роз’яснювальну роботу серед населення з питань безпечного використання газу в побуті, дотримання правил експлуатації та технічного обслуговування газового обладнання, забезпечення економного використання енергоресурсів.

З управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради уточнено оперативні плани спільних дій, спрямованих на запобігання аваріям у системах тепло-, водо-, електро- і газопостачання комунальних об’єктів та локалізації наслідків таких аварій.

На належному рівні проведено підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012року об’єкти управління охорони здоров’я, а також лікувально-профілактичні та оздоровчі заклади, навчальні та загальноосвітні і дошкільні заклади, культурно-освітні, фізкультурно-оздоровчі, торгівельні, та побутового обслуговування населення, дорожньої та інженерно-транспортної інфраструктури міста. 

         З метою подальшого кваліфікованого технічного обслуговування обладнання котелень та надання послуг з тепло забезпечення споживачів міста, виконання заходів, визначених рішенням виконавчого комітету міської ради  щодо підготовки міського господарства до осінньо-зимового періоду 2011-2012років від 21. 04. 2011року №262, відповідно до Законів України «Про житлово-комунальні послуги»,  «Про теплопостачання», статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування  в Україні”, міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Інформацію про готовність міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років взяти до  відома.

2. Управлінням міської ради: житлового господарства (Півоварова С.І.), комунального господарства (Марцун О.В.), охорони здоров’я (Борщівський В.М.), освіти (Арендарчук В.В.), культури (МарчукН.М.), транспорту та зв’язку (Підпокровний К.В.), комунальним підприємствам «Житомиртеплокомуненерго» (Рогожин Д.В.), «Житомирводоканал»  (Білобров О.М.), «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» (Мирончук В.О.), спільно з Житомирським районом електричних мереж (Самчук О.Г.), ПАТ «Житомиргаз» (Ющенко В.І.) підприємствами і організаціями, незалежно від форми власності, у межах своєї компетенції:

         2.1. Відпрацювати в термін до 1 листопада 2011 року план  дій  керівного складу при виникненні надзвичайних  ситуацій  в  осінньо-зимовий  період 2011-2012 років та забезпечити  виконання першочергових заходів, спрямованих на зниження ризику виникнення  надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних об’єктах електро-, газо,- водо- та теплопостачання;

         2.2.  Вжити заходів щодо запобігання аварійних відключень споживачів  міста від газо-, електро-, водо та  теплопостачання, а при їх виникненні  забезпечити оперативне реагування.

         2.3. Взяти на контроль своєчасні розрахунки підприємствами, організаціями, установами за спожиті тепло-, водо-, енергоресурси, з метою запобігання примусових відключень, що може призвести до негативних  техногенних та інших наслідків.

         3. Начальникам управлінь житлового господарства Півоваровій С. І. та комунального господарства міської ради Марцуну О. В. у межах компетенції, забезпечити постійний контроль за проведенням на підпорядкованих підприємствах:

         3.1. організаційної та претензійної роботи щодо погашення існуючої дебіторської заборгованості за надані житлово-комунальні послуги.

         3.2. забезпечення вчасних стовідсоткових розрахунків за поточне споживання енергоносіїв.

4. Комунальному підприємству «Житомиртеплокомуненерго» (директор Рогожин Д. В.):

4.1. Забезпечити безперебійне теплопостачання упродовж опалювального періоду  2011-2012 років та своєчасні розрахунки за спожиті енергоносії.

4.2. Розробити та затвердити до 31 грудня 2011 року план виконання заходів з оснащення котелень засобами обліку відпуску теплової енергії.

5. Комунальному підприємству «Житомирське управління автомобільних шляхів» (Гаврилюк В.М) :

5.1. Забезпечити до 15 жовтня 2011року підготовку до зимового утримання міських вулиць та шляхів. Підготувати необхідні запаси матеріалів з метою належного посипання вулиць міста сіллю, піскосумішшю  під час ожеледиці та  для очищення поверхонь від снігу і наледнів.

5.2. Завезти до 15 жовтня 2011 року необхідну кількість піскосуміші на небезпечні підйоми та спуски вулиць міста.

5.3.Створити бригади для виконання протиожеледних робіт, забезпечити їх роботу та чергування. Скласти  графіки чергування водіїв, механізаторів, погодивши їх з управлінням комунального господарства міської ради, та виділити приміщення для чергування, обладнане телефонним зв’язком і місцем відпочинку.

5.4. Укласти угоди із шляхово-будівельними та транспортними підприємствами про додаткове залучення механізмів та автомобілів для зимового утримання вулиць в період значних опадів,  снігу. Спільно з КП «По експлуатації штучних споруд» організувати очищення зливової каналізації для забезпечення пропускної спроможності , необхідної під час танення снігу.

6. Комунальному підприємству «Інспекція з благоустрою м.Житомира» (Самборський Ю.А.) забезпечити контроль за своєчасним відновленням порушеного асфальтобетонного покриття та благоустрою після завершення робіт на зовнішніх інженерних мережах.

7. Спеціалізованій монтажно-експлуатаційній установі Житомирської міської ради (Михайловський Л.Й.) встановити на небезпечних ділянках міських шляхів  відповідні дорожні знаки, звільнити від порослі дорожні знаки, що закриті деревами, та розчистити крону дерев біля знаків.

         8. Підприємствам, установам і організаціям незалежно від форми власності, що мають на своїх балансах житлові будинки та надають громадянам  послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, до 15 жовтня 2011року стовідсотково підготувати належні житлові фонди до опалювального сезону 2011-2012 років та забезпечити упродовж опалювального сезону в зимових умовах належне утримання своїх житлових будинків і прибудинкових територій.

         9. КАТП-0628 (Зінченко С. М.) підготувати міський полігон по захороненню побутових відходів до роботи в зимових умовах та забезпечити його надійну експлуатацію.

         10.Начальникам КАТП-0628 Зінченку С.М., КВЖРЕП №11 Рихальсь-кому Л.А., директорам ТОВ “Грінко-Житомир” Грибану Ю.М., ТОВ “Світ-Еко” Дем’янову О. М., ПП «ВЖРЕП-4» Тичині В.А. до 15 жовтня 2011року спланувати виробничу діяльність своїх підприємств, з метою забезпечення надійної роботи з вивезення побутових відходів від житлової забудови, незалежно від форми власності, підприємств, установ, організацій та закладів міста Житомира.

11. Управлінню по зв’язках з громадськістю міської ради (БілобровецьО.М.) забезпечити висвітлення в засобах масової інформації даного рішення.

12. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Боровця М. П., Закусило П. І., Бочковського О. М..

 

 

 

 

Міський   голова                                                                              В. М. ДебойВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове