Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 4
переглядів: 49
візитів сьогодні: 5533
візитів всього: 481602
Прогноз погоди
15.06.11 - Про розгляд протесту прокурора м. Житомира на рішення чотирнадцятої сесії п’ятого скликання Житомирської міської ради від 17.08.2007 р. № 343 «Про надання дозволу на отримання кредиту»

 

ПРОЕКТ

від 15.06.11

УКРАЇНА

 

ЖИТОМИРСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

П`ята сесія  шостого скликання

 

 

Про розгляд протесту прокурора м. Житомира на рішення чотирнадцятої сесії п’ятого скликання Житомирської міської ради від 17.08.2007 р. № 343 «Про надання дозволу на отримання кредиту»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прокурором м. Житомира внесено протест від 04.05.2011 р. № 17/339 на рішення Житомирської міської ради від 17.08.2007 р. № 343 «Про надання дозволу на отримання кредиту», яким надано дозвіл орендному підприємству теплових мереж «Житомиртеплокомуненерго» на відкриття кредитної лінії в сумі 10 млн. грн. терміном на 5 років в установі банку, який запропонує найвигідніші умови кредитування із заставою майна комунальної власності міста, а саме котельню по вул. Жуйка, 12 у м. Житомирі  балансовою вартістю 14,728 млн. грн. У зазначеному протесті прокурор ставить питання про скасування  рішення, посилаючись на те, міська рада не мала права передавати в іпотеку котельні, оскільки дана споруда має загальнодержавне значення, через те, що вона здійснює постачання тепла для населення. Крім цього, прокурор вважає, що у відповідності до ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада не мала права давати дозвіл на отримання кредиту суб’єкту господарювання, який не перебуває у комунальній власності міста. Протест прокурора підлягає відхиленню із наступних підстав.

Згідно із ч. 1 ст. 575 Цивільного кодексу України іпотекою є застава нерухомого майна, що залишається у володінні заставодавця або третьої особи. Рішення міської ради № 343 від 17.08.2007 р. прийнято у відповідності до ч. 1,2 ст. 14 Закону України «Про іпотеку», згідно із яким предметом іпотеки може бути нерухоме майно, що є об’єктом права державної чи комунальної власності. Передача в іпотеку майна здійснюється після отримання у встановленому законом порядку згоди органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, до сфери господарського відання якого належить відповідне державне чи комунальне підприємство, установа або організація. Чинним законодавством забороняється передача в іпотеку об’єктів права лише державної власності, що не підлягають приватизації. У відповідності до зазначеного рішення  в заставу було передано майно, що належить до комунальної власності міста. Крім того, рішення було прийняте на підставі клопотання орендного підприємства теплових мереж, яке забезпечувало теплопостачання всього комунального сектора та на той час опинилося у складних фінансових умовах.

На підставі викладеного, керуючись ст. 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 4 Закону України «Про заставу», ст. 6 Закону України «Про іпотеку» міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

          1. Протест прокурора м. Житомира на рішення чотирнадцятої сесії п’ятого скликання Житомирської міської ради від 17.08.2007 р. № 343 «Про надання дозволу на отримання кредиту» відхилити.

 

          2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Боровця М.П.

 

 

 

Міський голова                                                                                        В.М. ДебойВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare