ПРОЕКТ
від 15.06.11
УКРАЇНА
ЖИТОМИРСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
п’ятої сесії шостого скликання
Про внесення змін та доповнень в
додаток до рішення міської ради
від 23.12.2009 р. № 1123
На підставі ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.ст. 18, 34 Закону України „Про благоустрій населених пунктів”, чатини 21 Розділу V Прикінцеві положення Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності” міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни та доповнення в додаток до рішення міської ради від 23.12.2009 року № 1123 „Про затвердження Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші у м. Житомирі”, а саме:
1.1. В розділі 3:
1.1.1. Пункт 3.7. викласти у наступній редакції:
3.7. До відання виконавчого комітету міської ради належить здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудування документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених Законом будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об’єктів, а також може заподіяти шкоду навколишньому природному середовищу. Також до відання виконавчого комітету міської ради належить видача забудовнику архітектурно – планувальних завдань та технічних умов на проектування, будівництво, реконструкцію будинків та споруд, благоустрій територій та надання дозволу на проведення цих робіт.
Порядок проведення земельних робіт і відновлення порушеного стану об’єктів, елементів благоустрою та зелених насаджень на території міста та встановлення огорож будівельних майданчиків і місць розриття затверджується рішенням виконавчого комітету міської ради.
1.1.2. Пункт 3.8. викласти у наступній редакції:
3.8. Замовник повинен:
3.8.1. Організація технологічних процесів повинна передбачати виконання робіт у межах огородженої та обладнаної технічними засобами ділянки. Забороняється виконувати роботи, завозити матеріали та вироби, розміщувати машини, механізми та устаткування на ділянці робіт до її огородження та обладнання технічними засобами дорожнього руху.
3.8.2.Замовник – підрядник (субпідрядник), - ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ:
- утримувати в чистоті та порядку відведену для виконання земельних робіт земельну ділянку і прилеглі (закріплені) до них частини міських вулиць, доріг, тротуарів тощо;
- огородити до початку виконання робіт місце розриття огорожею і підтримувати її у належному естетичному, технічному стані до завершення робіт та позначати місця виконання робіт відповідними дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами, а в темний час доби і при тумані – сигнальними вогнями, передбаченими діючими нормами. Виконувати інші умови Державної автомобільної інспекції та КП “ Інспекція з благоустрою м. Житомира”;
- невідкладно здійснювати, у разі забруднення проїжджої частини дороги, вулиці тощо, прилеглих до будівельного майданчика або місця розриття, заходи для її очищення і своєчасного попередження учасників дорожнього руху про загрозу безпеці руху, що виникла;
- виключити можливість виносу транспортними засобами, землі, будівельного сміття тощо на проїжджі частини вулиць, доріг міста;
- додержуватись умов зняття, збереження і нанесення родючого шару грунту при рекультивації порушених земель та благоустрою;
- забезпечувати зберігання та відновлення зелених насаджень, квітників, газонів, доріжок і обладнання та належний догляд за ними;
- не порушувати під час організації і виконання земельних та інших будівельних робіт законні права та інтереси користувачів закріплених (прилеглих) земельних ділянок, власників розташованих на них будинків і споруд, відшкодовувати завдані збитки відповідно до закону;
- якщо термін проведення робіт не було завчасно продовжено, роботи вважаються самовільними;
1.2. В розділі 4:
1.2.1. Пункт 4.7. доповнити підпунктом 4.7.2. Суб’єкт господарювання незалежно від форм власності зобов’язаний погодити з Комунальним підприємством „Інспекція з благоустрою м. Житомира” місце розташування малої архітектурної форми, об’єкту зовнішньої реклами на етапі проектування.
1.2.2. Пункт 4.9. виключити.
1.2.3. Пункт 4.10. викласти у наступній редакціїї:
4.10. Розташування спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, світлових вивісок та вітрин
4.10.1. Підприємства, які експлуатують світлові засоби реклами та вивіски, повинні щодня вмикати їх з настанням сутінок та вимикати за графіком, узгодженим з виконавчим комітетом міської ради, також забезпечувати своєчасну заміну перегорілих газо світлових трубок і електроламп. У випадку несправності окремих елементів реклами та вивіски, об'єкт повністю вимикається.
4.10.2. Вітрини магазинів, підприємств громадського харчування, побутового обслуговування, а також світлові вивіски офісів розташованих на першому поверсі, як правило, повинні бути обладнані спеціальною освітлювальною арматурою. На головних магістралях міста повинна бути забезпечена горизонтальна освітленність вітрини, яка дорівнює 500 люксам, а на всіх інших – 200 люксам.
4.10.3. Власники спеціальних наземних конструкцій зовнішньої реклами зобов'язані утримувати в належному санітарному стані самі конструкції та прилеглу територію в радіусі 8 метрів до рекламного засобу.
4.10.4. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ наклеювання і розвішування на будинках, заборах, павільйонах міського пасажирського транспорту, опорах освітлення, стійках світлофорів, дорожніх знаків, деревах яких-небудь оголошень й інших інформаційних повідомлень.
1.3. В розділі 7 пункт 7.4. викласти у наступній редакціїї:
7.4. Порядок оформлення дозволу (ордера) на видалення зелених насаджень
7.4.1. Видалення (знесення) зелених насаджень дерев, чагарників, газонів і квітників на території м. Житомира здійснюється відповідно до Постанови КМУ від 01.08.2006 № 1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах» за рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради про затвердження видалення зелених насаджень, після оплати ним відновлювальної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.
7.4.2. Підставою для прийняття рішення виконкому Житомирської міської ради є заява юридичної чи фізичної особи про зненсення (видалення) зелених насаджень та акт обстеження цих насаджень установленого зразка, складений і підписаний членами спеціально утвореної комісії і погоджений з територіальним органом Мінприроди.
7.4.3. Підприємства, установи, організації всіх форм власності, юридичні та фізичні особи, які зацікавлені в видаленні зелених насаджень, зобов’язані укласти договір із спеціалізованим підприємством, яке має право на проведення робіт в установленному законодавством порядку.
1.4. В Розділі 10 пункт 10.1. доповнити пунктом 10.1.16 Суб’єкт господарювання незалежно від форм власності зобов’язаний розробити та затвердити Паспорт санітарного стану та благоустрою об’єкту.
1.5. В Розділі 13 пункт 13.1. викласти у наступній редакціїї:
13.1. Порядок проведення ремонту та утримання об’єктів міського благоустрою.
Роботи з ремонту та утримання об’єктів міського благоустрою мають бути спрямовані на забезпечення та збереження технічного та естетичного стану, підвищення експлуатаційних якостей та продовження їх строків служби, поділяються на роботи з капітального та поточного ремонту (середнього та роздрібного) і утримання об’єктів благоустрою відповідно до вимог законодавства про порядок проведення ремонту і утримання об’єктів міського благоустрою і є обов’язковим до виконання юридичними і фізичними особами, незалежно від форм власності та території міста.
Капітальний та поточний ремонт об’єктів благоустрою та будівельні роботи на вулично-дорожній мережі міста повинні здійснюватись:
а) за рішенням виконавчого комітету міської ради або іншого уповноваженого органу;
б) за обов’язкових погоджень з державною автомобільною інспекцією, балансоутримувачем дороги, іншими експлуатаційними організаціями, з власником або землекористувачем прилеглих (закріплених) земельних ділянок;
в) обов’язкове огорожування і відновлення розриття після виконання земельних робіт на умовах договору з інспекцією по благоустрою та санітарним станом міста. Договір повинен обов’язково передбачати терміни усунення пошкодження та відповідальності винних (організації які виконують роботи) перед третіми особами внаслідок спричинення шкоди майну юридичним та фізичним особам і здоров’ю громадян та навколишньому природному середовищу;
г) організація технологічних процесів повинна передбачати виконання робіт на ділянці у межах огородженої та обладнаної технічними і направляючими засобами, а в темний час доби і при тумані – сигнальними вогнями, передбаченими діючими нормами.
Забороняється виконувати підготовчі роботи, завозити матеріали та вироби, розміщувати машини, механізми та устаткування до її огородження та обладнання технічними засобами організації дорожнього руху.
Під час організації та виконання робіт слід дотримуватись правил техніки безпеки та забезпечувати безпеку дорожнього руху на ділянках робіт.
Виконання робіт сезонного характеру слід передбачати в найбільш сприятливий період року з обов’язковим забезпеченням відновлення шляхового дорожнього покриття для безпеки дорожнього руху.
Виконання робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту вулиць і штучних споруд повинне здійснюватись будівельно-монтажними організаціями, незалежно від форм їх власності у відповідності з державними будівельними нормами (ДБН В.2.3.-5-2001 розділ 9), правилами та стандартами виконання окремих видів робіт і тільки за наявності погодженої та затвердженої проектно-технологічної документації; проектів організації будівництва та проектів виконання робіт в порядку визначеному законодавством України про містобудування, планування та забудову територій.
Управління по утриманню вулично-дорожньої мережі, як об’єкту міського благоустрою покладається на управління комунального господарства міської ради, а безпосереднє утримання на балансоутримувачів та експлуатаційні організації, власників та користувачів земельних ділянок, а також власників (користувачів) малих архітектурних форм, інженерних комунікацій, що розташовані в межах червоних ліній міських вулиць і доріг згідно вимог Закону України «Про дорожній рух» та Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 року № 198 (зі змінами та доповненнями).
Організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою виробничих територій, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян; відповідно до пункту 7 частини 1 статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відноситься до компетенції виконавчих органів міської ради.
Сторони договірних зобов’язань по організації благоустрою міста несуть відповідальність у встановленому законом порядку.
2. Затвердити та включити додатком № 1 до Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші у м. Житомирі Положення про порядок видачі Паспорту санітарного стану та благоустрою об’єкту, що додається.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства,благоустрою та екології та заступника міськогоголови з питань діяльності виконавчих органів ради Боровця М.П.
Міський голова В.М.Дебой