Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 183
візитів сьогодні: 5529
візитів всього: 475843
Прогноз погоди
Інформація Управління Держпраці у Житомирській області
Проведено інформаційний семінар для голів правління ОСББ міста Житомира
 
Фахівці Управління Держпраці у Житомирській області активно продовжують проводити інформаційно-консультаційні семінари для голів ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків) міста Житомира. Метою подібних заходів є роз’яснення основних вимог законодавства щодо забезпечення надійної і безпечної експлуатації будинків, їх інженерних систем, будівельних конструкцій та комунікацій, а також норм трудового законодавства, адже у випадку використання найманої праці голова ОСББ вже набуває статус роботодавця.
Наразі у голів новостворених об’єднань виникає чимало питань щодо належної, безпечної експлуатації будівель, ліфтового, газового та електрообладнання, димових та вентиляційних каналів, що передані їм у власність. Саме тому під час семінару на базі ОКП «Обласний учбово-курсовий комбінат ЖКГ» спеціалісти відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління розглянули низку актуальних питань, які стосуються даного напрямку.
Нагадаємо, що після набрання чинності Закону України №417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» на мешканців багатоквартирних будинків перекладена стовідсоткова відповідальність за будинок, та значно розширено право вільно та самостійно визначати управителя, затверджувати та змінювати умови договору з управителем, здійснювати контроль за його виконанням, а також визначати порядок проведення поточного і капітального ремонтів та підрядників для виконання таких робіт.
Головні державні інспектори Ірина Герасимчук і Олександр Щербак детально зупинились на заходах технічного обслуговування газового і ліфтового господарства, димових та вентиляційних каналів. Надали рекомендований перелік основних нормативно-правових актів з охорони праці, який повинні знати голови ОСББ і документації, яка має бути в них, при наявності устаткування, машин, механізмів підвищеної небезпеки, та відсутності штату працівників.
Наголошено, що для забезпечення безпеки мешканців будинків, важливо своєчасно проводити експертне обстеження та періодичний технічний огляд ліфтів для визначення їх реального технічного стану та залишкового ресурсу. Крім того фахівці Управління, проаналізувавши минулорічні нещасні випадки, звернули увагу на необхідність професійного обстеження димових та вентиляційних каналів атестованими фахівцями, сертифікованими засобами вимірювальної техніки, адже часто мешканці будинків не знають про їх реальний стан та не підозрюють про потенційну небезпеку, яка ховається в них.
Участь у семінарі також взяв представник компанії, яка має ліцензії, сертифіковане обладнання та спеціалістів, які пройшли навчання і мають усі необхідні дозволи на обстеження, обслуговування і ремонт димових та вентиляційних каналів. Він на прикладі діяльності свого підприємства відповів на ряд запитань: Яка організація має право проводити роботи із обслуговування димовентиляційних каналів, яким персоналом, якими приладами, в які терміни, у яких випадках необхідні заходи при технічному обслуговуванні димовентиляційних каналів та оголовків? та ін.
У підсумку, присутні подякували за здобуті знання, які відтепер допоможуть правильно та безпечно побудувати роботу ОСББ відповідно до вимог чинного законодавства.
В свою чергу, спеціалісти Управління Держпраці у Житомирській області не припиняють практику подібних семінарів, тому незабаром відбудеться наступний.
 
Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare