Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 74
візитів сьогодні: 5741
візитів всього: 777508
Прогноз погоди
Легалізація заробітної плати не втрачає актуальності
Легалізація заробітної плати-одне з найважливіших питань, яке не втрачає свосї актуальності.
 
Виплата заробітної плати у “конверті” обкрадає людей і державу, послаблює соціальний захист працівників. Існує проблема зрівняння офіційних заробітних плат між працівниками різної кваліфікації, встановлення усім працівникам від найпростіших професій до керівника окладів (ставок) на рівні мінімальної заробітної плати, особливо на підприємствах, установах організаціях, що не входять до сфери галузевих угод.
 
З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові угоди з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Від несплати податків, внесків з тіньових доходів країна втрачає мільярди гривень доходів до державного бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.
 
За аналітичними розрахунками, значна частина населення у працездатному віці залишається офіційно не задіяними на ринку праці, тому основним резервом зростанні доходів є легалізація оплати праці та відновлення балансу трудових ресурсів.
 
З метою легалізації фонду оплати праці збільшено штрафи за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), так, відповідно до ч. 2 оновленої редакції ст. 265 Кодексу законів про працю України юридичним особам і фізичним особам-підприємцям загрожує штраф у розмірі ЗО мінімальних зарплат за кожного такого працівника, тобто у 2016 році: з травня - 43 500 грн., а в грудні - 48 000 грн.
 
Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню.
 
Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня “прозора’’ зарплата значно відрізняється від тої, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.
Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.
 
Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.
 
Начальник відділу ведення
електронних реєстрів та підтримки
інформаційно-аналітичних систем                                           І.І. Баранова


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare