ЗВІТ
про роботу спостережної комісії
за період січень 2016 року - липень 2016 року
про роботу спостережної комісії
за період січень 2016 року - липень 2016 року
При виконавчому комітеті Житомирської міської ради діє спостережна комісія, до складу якої входить 10 осіб. Серед них голова комісії, секретар та 8 членів комісії. Склад комісії сформовано у відповідності до Положення «Про спостережні комісії», що затверджено Постановою Кабінету Міністрів України № 1042 від 10 листопада 2010 року. До її складу входять представники благодійних та громадських організацій, посадові особи виконавчого комітету Житомирської міської ради та соціальних служб. Основним завданням спостережної комісії є: організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав людини, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб, звільнених від відбування покарання; сприяння органам і установам виконання покарання у створенні належних умов для тримання засуджених, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян; надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання; організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання.
За період січень 2016 року - липень 2016 року спостережною комісією проведено 13 засідань у Житомирській виправній колонії №4 розглянуто:
- 212 подань про застосування ст. 81 Кримінального кодексу України, а саме умовно-дострокового звільнення від відбування покарань, погоджено 103 подання;
- 223 подання про застосування ст. 82 ККУ (заміна невідбутої частини покарання більш мяким), погоджено 30 подань;
- 29 подань про застосування ст. 101 Кримінально-виконавчого кодексу (переведення засуджених до позбавлення волі), погоджено 29.
У кримінально-виконавчій інспекції УДПсУ розглянуто 2 подання про застосування ст. 81 ККУ, які були погоджені.
Спостережною комісією систематично проводяться особисті прийоми засуджених, обстеження умов тримання, та, за запитами адвокатів та особистих звернень засуджених, члени комісії беруть участь у судових засіданнях щодо розгляду заміни режиму тримання.