Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 52
візитів сьогодні: 5580
візитів всього: 515159
Прогноз погоди
Дім української культури відкриває свої двері для житомирян
13 квітня 2016 року 15:13

Вже 21 квітня відбудеться урочисте відкриття Дому української культури у Житомирі. Заклад розташований в  історичному осередку міста – будинку Філіпова, відомому житомирянам як старе приміщення РАЦСу за адресою: вул. Велика Бердичівська, 61.

Дім стане осередком традицій, духовності та української культури. Тут проходитимуть майстер-класи, семінари, творчі вечори, виставки тощо.

Головною метою створення закладу є виховання патріотизму у молоді, розповсюдження ідеї українознавства, сприяння культурному, історичному та духовному розвитку, збереження національного надбання.

Якщо зазирнути всередину сьогодні, можна побачити, що всі роботи вже на стадії завершення. Відтак з моменту відкриття функціонуватимуть 6 виставкових залів, в яких представлено безліч експонатів. Серед них — вироби народної творчості, побутові речі і навіть зброя козацької доби; картини житомирських художників; куточок відомих житомирян та багато іншого.

«Двері Дому української культури будуть відчинені для кожного, хто цікавиться та шанує українське. Експозиції періодично оновлюватимуться, тому тут завжди можна буде побачити щось нове», — говорить секретар Житомирської міської ради Наталія Чиж,.

Ще однією окрасою, а, можливо, й пам’ятним місцем має стати величезна лялька-мотанка. Це давній український оберіг, символ матері-прародительки. Як зазначають майстрині, її було створено за всіма традиціями та з любов’ю, тому й сподіваються, що вона стане справжнім оберегом Житомира. Лялька-мотанка є каркасною, як і багато інших маленьких ляльок. Каркас обмотаний натуральним матеріалом. В одязі – льон, домоткана тканина з типовим для Житомирщини геометричним орнаментом у червоно-чорних кольорах. Навіть нитки та мотузки використовувались натуральні. 

Побачити ляльку-мотанку, як кажуть, у всій красі, можна буде з 21 квітня – у день відкриття закладу. Оберіг встановлять на вулиці під спеціальною скляною конструкцією, щоб кожен бажаючий зміг оцінити її велич.

У той же день до Житомира завітають гості з Книги рекордів України, які мають зареєструвати рекорд «на найбільшу ляльку-мотанку, яка виготовлена зі збереженням  правильних і точних пропорцій та згідно українських традиційних правил народної творчості».

Сергій Сухомлин, міський голова Житомира: «Тільки у повазі до історії, в знанні здобутків і прагненні розвитку національної культури можливе виховання справжнього українця. Дім української культури і стане тим осередком, де дійсно відчуватиметься український дух. Над проектом створення цього закладу було проведено величезну роботу, і в нього дійсно вкладено душу. Як до будь-чого нового, й до Дому української культури можливе різне ставлення. Але коли відчиниш двері та відчуєш, що саме тут живе душа, українська душа, – ти полюбиш це місце всім серцем…»

Відчуття українського духу, нашого, рідного, прекрасного… Дім української культури єднає своїх гостей. Двері відкриті вже з 21 квітня. Отож, ласкаво просимо! Завітайте і відчуйте магію щедрої народної культури!Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare