Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 12
візитів сьогодні: 5041
візитів всього: 82630
Прогноз погоди
Житомир виростить своїх Бетховена, Рузвельта і Едісона
6 жовтня 2010 року 16:05

6 жовтня 2010 року міський голова Віра Шелудченко відвідала Фонд "Місія в Україні" та зустрілася із мамами, які вихувають дитей-інвалідів.

 

“Композитор Людвиг Ван Бетховен, президент Америки Франклін Рузвельт, письменник Артур Кларк, актор Дональд Сазерленд, винахідник Томас Едісон – що об'єднує цих людей? Всі вони були успішними, всі вони стали відомими на весь світ. А ще одна спільна риса – всі вони мали серйозні фізичні обмеження. І це не завадило їм стати знаменитими” - наголосила під час зустрічі міський голова.

 

На її думку, серед величезного списку упішних інвалидів немає українського чи слов'янського прізвища, бо в нас слова “інвалід” та “успіх” у нас мають протилежне значення.

 

“Наше суспільство не відкидає повністю неповносправних, але й не дозволяє їм повноцінно розвиватися. Вони загнані у “резервації”, вони сидять вдома, соромляться виходити на люди. Що казати, якщо ще недавно ми самі соромилися носити окуляри, люди досі соромляться носити слухові апарати, бо “якось негарно”, - сказала Віра Шелудченко.

 

“Це треба змінювати. Треба змінювати власне відношення до  цих дітей, і треба змінювати відношення до них людей”, - наголосила вона.

 

За її словами, сім’я, яка виховує дитину-інваліда потребує не тільки державної підтримки, а й підтримки громади. “Соціальна інтеграція людей з обмеженими можливостями – це безумовний пріоритет діяльності міської влади. Адже ми повинні дати нашим дітям шанс на успіх”, - зазначила Віра Шелудченко.

 

Нагадаємо, в Житомирі діє соціально-реабілітаційна програма «Ми всі рівні» для дітей та молоді з особливими потребами: при підліткових клубах за місцем проживання працюють різнопрофільні гуртки для дітей-інвалідів.

 

Два роки поспіль за сприянням міського голови Віри Шелудченко у літньому таборі «Супутник» було організовано тематичні зміни для дітей з обмеженими можливостями. Це перший досвід в Україні щодо оздоровлення дітей з обмеженими можливостями не у спеціалізованих закладах, а у звичайних дитячих оздоровчих таборах.

 

Постійно проводяться зустрічі, акції та заходи для дітей з особливими потребами. Так, у День захисту дітей у місті проводиться «мовчазний аукціон» по збору коштів на лікування хворих дітей, який організовує керівник ЖОГО «Український дім ХХІ століття» Лариса Харчук.

 

Управління по зв’язках з громадськістю міської радиВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
503 Service Unavailable

Service Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.