Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 117
візитів сьогодні: 5736
візитів всього: 743738
Прогноз погоди
Залізнична колія - зона підвищеної небезпеки!
3 червня 2016 року 12:57
 
Станом 25.04,2016 на залізниці травмовано 52 сторонні громадянина, 38 смертельно, за аналогічний період минулого року травмовано 52 особи, смертельно - 35. На станціях травмовано - 17, з них 13 - смертельно, на перегонах - 34 особи, з них 24 - смертельно, в інших місцях 1 випадок травмування смертельним наслідком. Переважна більшість громадян на залізничних коліях травмується в результаті не усвідомлення можливих наслідків дії небезпечного фактора від дій рухомого складу. Основними причинами травмування сторонніх громадян є порушення Правил поведінки залізничному транспорті, Правил безпеки громадян залізничному транспорті України.
 
Добре відомо : залізнична колія - зона підвищеної небезпеки. Це не пусті слова, не є прагнення когось залякати. Це є реальність, з якою не можна рахуватися. Багато громадян, які знаходяться на залізничній колії, поводяться як їм заманеться. Прагнучи скоротити шлях, заощадити хвилину-другу, переходять залізничну колію в невстановлених для цього місцях. Деякі з них відбуваються травмами, а інші платяться життям. Чимало ще й є ризикуючи стрибати з поїзду на ходу - травмуються та гинуть. Нещасні випадки на залізниці наносять державі великий збиток. Тут і прямі збитки від руйнування транспортних засобів, псування вантажів та залізничних пристроїв. Але головним збитком суспільства - є непоправна втрата людського життя.
 
Правила безпеки громадян на залізничному транспорті визначають вимоги щодо безпеки громадян при переході через залізничні колії, перебування на пасажирських платформах і поїздів. Особи, які порушують правила несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України. Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях. Це можуть бути пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо. На станціях де не має мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики “ Перехід через колії Перед тим, як увійти в небезпечну зону ( вступити на колію ), потрібно впевнитись у відсутності поїзда ( або локомотива, вагона, дрезини тощо ). При наближенні поїзда треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його, і впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід. Залізничний переїзд - це одна із складних і небезпечних ланок дороги, яка потребує зосередження уваги і суворого дотримання Правил дорожнього руху. Як свідчить аналіз, стан безпеки руху на залізничних переїздах насамперед залежить від водіїв транспортних засобів, дотримання ними вимог Правил дорожнього руху при проїзді залізничних переїздів. Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума перед переходом колії необхідно впевнитись , що до переїзду не наближається по'ізд (або локомотив, вагон, дрезина тощо ). Підніматися у вагон і виходити з вагона дозволяється тільки після повної зупинки поїзда. Посадку пасажирів у вагон і вихід їх з вагона необхідно проводити тільки з боку перонів або посадочних платформ. Дітей під час посадки у вагон і висадки із вагона слід тримати за руку або на руках.
 
Правила, як видно, дуже прості. Потрібно не тільки їх знати, але й чітко уявити до чого можуть призвести порушення цих правил. Важливо, щоб у людині випрацьовувався стереотип : в зоні підвищеної небезпеки жарти погані. Не дозволяйте дітям ходити та грати на колії, поблизу залізниці. Не залишайте дітей без нагляду. Попереджуйте їх про небезпеку ! Небезпека маленьких громадян у великому ступені залежить від уважного та дбайливого до них ставлення зі сторони дорослих ! Суворе дотримання правил поведінки в зоні залізниці, дисциплінованість та обачливість гарантують повну безпеку пасажирів і пішоходів, дозволяють звести до мінімуму нещасних випадків та наслідки, до яких вони приводять. Залізнична колія - це зона підвищеної небезпеки. Про це повинен пам ’ятати кожен.
 
ПАТ «Укрзалізниця» Регіональна філія «Південно-Західна залізниця» Виробничий підрозділ Житомирська дистанція колії


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare