Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 76
візитів сьогодні: 5529
візитів всього: 473062
Прогноз погоди
Реалізація і захист прав людини в органах Пенсійного фонду
В Україні як в соціальній, правовій державі - Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.
 
Суттєве значення у системі гарантій, передбачених Конституцією, має положення ч. 3 ст. 46, згідно з яким пенсії, інші види соціальних виплат та допомог, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Таким чином, конституційне право на соціальний захист включає право громадян на забезпечення їх у старості. Зокрема, пенсія за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та інші її види, що призначаються у зв’язку з трудовою діяльністю і є однією з форм соціального захисту.
 
Кожний громадянин, який звертається до органів Пенсійного фонду має право на шанобливе ставлення до себе з боку працівників органів Пенсійного фонду; безперешкодно подавати заяви, скарги, пропозиції з питань, які стосуються пенсійного забезпечення; звертатись на особистий прийом.
 
Посадові та службові особи органів Пенсійного фонду України зобов’язані неухильно дотримуватись прав громадян при призначенні і виплаті пенсій, вживати заходи щодо попередження їх порушення; не допускати некоректного або зневажливого ставлення до громадян, які звертаються за призначенням (перерахунком) пенсії; надавати допомогу громадянам у витребуванні та оформленні необхідних для призначення пенсії документів; дотримуватись встановлених законодавством строків призначення (перерахунку) та виплати пенсій; у разі порушення прав громадян при призначенні (перерахунку) або виплаті пенсій притягати винних осіб до відповідальності згідно чинного законодавства.
 
Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області багато працює над поліпшенням обслуговування громадян, намагається оптимізувати тривалість прийому. Роз’яснюючи пенсіонерам нюанси законодавства, спеціалісти управління дають якомога ширшу інформацію з тих питань, які їх цікавлять.
 
З метою більш повної реалізації прав громадян, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України та проведення інформаційно - роз'яснювальної роботи щодо пенсійного забезпечення, безпосередньо начальником управління, його заступниками та спеціалістами управління постійно здійснюються особисті та виїзні прийоми, в засобах масової інформації висвітлюються актуальні новини пенсійного законодавства.
 
Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області не зупиняється на досягнутому та продовжує відповідну роботу з населенням з метою своєчасного реагування і розв'язання порушених ними питань та реалізації їх прав щодо пенсійного забезпечення.
 
Начальник юридичного відділу
управління Пенсійного фонду України
в м. Житомирі Житомирської області                                          К.С. Леончук


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове