Отримання пенсій через банк
Кожен пенсіонер заслуговує на дбайливе ставлення та найкращі умови обслуговування. Діючим законодавством України пенсіонерам і одержувачам допомоги надано право самостійно обирати установу, яка буде здійснювати безпосередню виплату належних їм сум пенсій. З кожним роком все популярнішими стають банківські установи, які надають ряд послуг і можливостей для людей літнього віку.
На даний час в управлінні Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області на обліку перебуває 72602 пенсіонера, 49482 пенсіонера користується послугами банківських установ, що становить 68,16  % від загальної чисельності пенсіонерів.
На  сьогодні багато пенсіонерів нашого міста отримують свої пенсії через поштові відділення. Проте, така послуга здійснюється не безкоштовно, за це Пенсійний фонд сплачує значні кошти. Наприклад, з мінімальної пенсії 1074 грн. за кожного пенсіонера пошта щомісяця одержує оплату за послуги та доставку пенсії в розмірі – 8,49 грн.. Враховуючи те, що станом на 01.10.15 управлінні Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області 23120 пенсіонерів отримують виплати через поштові відділення, не важко підрахувати, в яку суму обходяться дані послуги  ПФУ  за 9 місяців за 2015 рік було витрачено на оплату і доставку пенсій   1767 тис. грн.
Як бачимо, використання банківської системи для отримання пенсії дає змогу істотно заощадити кошти Пенсійного фонду, які необхідні для фінансування виплати пенсії.
Одержання пенсії через банки позбавляє людину непотрібних клопотів. Гроші надходять на банківський рахунок пенсіонера - і забрати їх можна в будь-який зручний для нього час. Політика банків передбачає збільшення розміру відсотків, які нараховуються по залишках коштів на поточних рахунках одержувачів, а також розширення інших додаткових послуг якісного обслуговування пенсіонерів, наприклад, оплату комунальних послуг, отримання коштів за пластиковими картками.
Також, банківські працівники забезпечать конфіденційність інформації про розмір пенсії і про наявність засобів на особистій пенсійній картці, тоді як до загальної відомості для виплати пенсії через пошту мають доступ і працівники пошти і пенсіонери. При втраті або крадіжці пластикової картки банк забезпечує захист  пенсії. Якщо пенсіонера осягнула така прикрість, досить зателефонувати у відділення банку, і ніхто не зможе скористатися відповідним рахунком, а для пенсіонера виготовлять дублікат банківської картки.
Установи банків не тільки забезпечують видачу належних одержувачу виплат у зручний саме для нього час, але й сприяють процесу накопичення пенсіонерів коштами, оскільки залежно від тривалості зберігання їх на поточному рахунку збільшується сума нарахованих відсотків. Виплата пенсій через банки вигідна й Пенсійному фонду України, адже Фонд може заощадити на своїх витратах, пов'язаних з доставкою пенсій, які використовуються для підвищення розміру пенсій.

Крім того, за бажанням пенсіонера банк може:
- щомісячно перераховувати платежі за комунальні послуги;
- переказати гроші по Україні;
- здійснювати погашення одержаного кредиту.

Начальник відділу  з питань  призначення
та перерахунку пенсій управління
пенсійного фонду України