Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 72
візитів сьогодні: 5465
візитів всього: 403286
Прогноз погоди
До уваги жителів м. Житомира, а особливо батьків дітей до 10 років
Поліомієліт – це високо заразне вірусне захворювання, що передається через брудні руки та брудну воду, вражає шлунково-кишковий тракт та центральну нервову систему і може призвести до паралічу  і навіть смерті.
 
Поліомієліт спочатку проявляється у вигляді захворювання, схожого на застуду чи кишкову інфекцію (висока температура, головні болі, болі в животі, горлі, нудота і блювання), яка не проходить за кілька днів. Найнебезпечніша форма хвороби проявляється паралічем: з’являються сильні болі в м’язах, і, як правило, настає параліч ніг. Така дитина більше ніколи не зможе ходити самостійно. 5-10 % таких дітей помирають від паралічу дихальних м’язів. 
 
Найчастіше хворіють діти до 5 років. Але можуть захворіти й старші невакциновані діти та дорослі. Дитина, яка не має щеплень, ризикує захворіти сама та заразити інших дітей.
 
Ліків проти захворювання не існує, і єдиним захистом є формування імунітету за допомогою вакцинації.

Міністерством охорони здоров’я України у відповідь на спалах  поліомієліту в Закарпатті, та з метою попередження епідемії по всій країні анонсовано проведення 3-х раундів додаткової вакцинації. Два тури – дітям від 2 місяців до 6 років. Третій – розширений тур, із залученням дітей віком від 2 місяців до 10 років.

За інформацією просимо звертатися до дільничних педіатрів.
 
Адміністрація комунальної установи «Центральна дитяча міська лікарня»
 


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове