До Дня Скорботи у міській раді проведено круглий стіл, на якому представлено «Книгу Скорботи України. Житомирська область» ІІІ том 2 книга. У книзі увіковічено пам'ять понад 6100 прізвищ наших земляків, уродженців міста Житомира, які стали жертвами Другої світової війни 1939-1945 років.
Секретар міської ради Анатолій Каленський подякував всім, хто сприяв виходу в світ книги. Він також зазначив, що житомиряни свято шанують пам'ять про всіх загиблих мирних громадян, що загинули від рук німецьких агресорів: «Сьогодні ми маємо результат величезної праці групи – істориків, краєзнавців, пошуковців та ентузіастів – Книгу Скорботи. Це частина історії нашого міста і я впевнений, що прийдешні покоління з гідністю оцінять це».
Всього на сторінки обласної Книги Скорботи занесені імена 60 800 наших земляків. Видання стало продовженням обласної Книги Пам’яті у дванадцяти томах.
«До цього тому занесені імена мирних жителів міста Житомира, які були страчені, померли, повішені в роки окупації. Книгою Скорботи, третім томом, ми завершуємо виконання програми по увічненню пам’яті загиблих воїнів та мирних жителів», – зазначила керівник обласного відділення пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України» Раїса Барало.
Редколегія та обласне агентство усвідомлюють, що оприлюднені в томах списки жертв війни ще не повні. Тому звертаються до всіх громадян з проханням повідомляти імена своїх батьків, родичів, близьких, сусідів, які загинули (пропали безвісти) у роки Великої Вітчизняної 1941-1945 років та Другої світової воєн, для увічнення їхньої пам’яті на сторінках томів історико-меморіального серіалу «Книга пам’яті України. Житомирська область».
Робота над Книгою триває допоки не знайдена остання могила солдата.