12 травня 2010 року відбулася сесія Житомирської міської ради. Депутати прийняли міський бюджет на 2010 рік, затвердили Програму економічного і соціального розвитку міста Житомира на 2010 рік, затвердили перелік об’єктів комунальної власності, що підлягають та не підлягають приватизації у 2010 році. Також внесено та затверджено зміни до Статуту комунальної установи Центральної міської лікарні №2.
Коментар міського голови Віри Шелудченко:
Цього року держава недофінансувала медицину та освіту. Своїми силами місто може забезпечити лише виплату заробітної плати та погасити кошти за енергоносії.
«Реально держава формує бюджет Житомира. Нас загнали у рамки, коли місцеве самоврядування не може виділити гроші навіть на те, щоб зварити дітям компот у шкільній їдальні», - обурюється міський голова Віра Шелудченко.
За словами міського голови, уряд зобов’язує місцеве самоврядування виписувати бездефіцитний бюджет. Хоча реально дірки, які утворюються у головному фінансовому документі міста, закрити не можливо.
«Для чиновників у Києві головне, щоб цифри збігались. А те, що ми живемо на межі катастрофи і такі галузі як комунальна сфера, медицина, освіта на грані краху, нікого не цікавить. Нам заявляють з екранів телевізора, що медицина має бути безкоштовна, але жодної копійки на це не дають», - загострила Віра Шелудченко.
Фахівці зазначають, що міський бюджет зріс, але це тільки порожні цифри.
Цього року міський бюджет складає приблизно 663 мільйони. Якщо порівняти цьогорічний бюджет з тим, який ми мали минулого року, то він зріс на 94 мільйони гривень. Реально додаткові кошти, які держава передбачає в міському бюджеті, Житомир ніколи не збере.
«Міністерство фінансів хоче за рахунок підняття мінімальної зарплати збільшити надходження до бюджету. Це - не можливо. Сьогодні ми закладаємо міну, яка обов’язково вибухне. І це стане крахом, який ляже на плечі місцевого самоврядування та простих мешканців міста», - сказала міський голова.