Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 44
візитів сьогодні: 5591
візитів всього: 537842
Прогноз погоди
Представники БО «Лікарняна каса Житомирської області» та міської влади обгорили шляхи співпраці
7 листопада 2016 року 15:55
 
Ця думка була провідною під час спільних зустрічей начальника управління охорони здоров'я Житомирської міської ради Марії Олександрівни Місюрової та представників благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» з колективами лікувально-профілактичних закладів обласного центру - ЦДМЛ та ЦМЛ №1 і ЦМЛ №2 Житомира. 
 
- Не секрет, що бюджетне фінансування закладів охорони здоров'я (не лише нашого міста, а й загалом усієї країни) наразі дуже обмежене, - констатувала М.О.Місюрова. – А співпраця з благодійною організацією «Лікарняна каса Житомирської області» - це той «інструмент», завдяки якому «знімається» низка проблем при наданні населенню якісної медичної допомоги. Проведення різноманітних обстежень за рахунок ЛК, часткове покриття дороговартісних обстежень (КТ, МРТ), забезпечення препаратами та витратними матеріалами, виробами медичного призначення тощо – лікарі знають, що з обстеженням та лікуванням пацієнта суттєвих проблем не буде, якщо він перебуває в ЛК.
 
- Без спільних партнерських зусиль надати якісну медичну допомогу складно, - підтвердив виконавчий директор БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський. - Ми ж забезпечуємо членів ЛК медикаментами, виробами медичного призначення та реактивами в стаціонарі, в умовах денного стаціонару, стаціонару вдома, в амбулаторних умовах лікувальних закладів Житомира (а при потребі – й за межами області). Протягом лише, зокрема, цього року (станом на 01.10.2016 року) лікувально-профілактичні заклади міста отримали медичних препаратів, реактивів та виробів медичного призначення на суму 6 мільйонів гривень.
 
- Загалом медична допомога мешканцям міста Житомира, котрі перебувають у ЛК (а їх на сьогодні нараховується 61 905 осіб - це 23% від загальної кількості населення міста), надана впродовж 2016 року в 29 520 випадках, - поінформував заступник виконавчого директора БО «Лікарняна каса Житомирської області» Сергій Миколайович Грищук. – Крім того, в медичних закладах третинного рівня пролікувались 31 802 члени ЛК – мешканці міста Житомира – на суму 4,3 мільйони гривень. Тобто ви й самі бачите, що більш потужної подібної організації в Житомирській області немає. Тим паче, що з упровадженням медичного страхування благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» займе в цій системі своє місце.
 
- Проте, на жаль, доводиться констатувати, що на сьогоднішній день підготовча робота до впровадження медичного страхування не проводиться ні серед лікарів, ні серед населення, - зауважила заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх. – Й це попри те, що головними засадами реформування системи охорони здоров'я є забезпечення якості надання медичної допомоги населенню, наближення якісної медичної допомоги до людей. Тобто те, до чого повинні прагнути лікарі високого рівня професіоналізму. Й хочу наголосити, що саме на цих засадах діє ЛК. Ми активно працюємо над дотриманням лікарями затверджених наказами МОЗ України уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги (їх на сьогодні впроваджено 123), до створення яких залучаються кращі надбання світової практики, кращі вітчизняні спеціалісти - це один із критеріїв якісного лікування. До переліку лікарських засобів, які можуть закуповуватись за рахунок коштів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та переліку лікарських засобів і виробів медичного призначення, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному лікуванні, увійшли саме ті препарати, які передбачені Державним формуляром лікарських засобів. Адже це нормативний документ, який містить перелік зареєстрованих в Україні якісних, ефективних, безпечних, економічно доцільних і – найголовніше – з доведеною доказовою дією лікарських засобів. Тому в багатьох випадках нарікання, проблеми, скарги, які виникають у наших пацієнтів - членів ЛК - мовляв, доводиться за власні кошти купувати якісь медикаменти, стосуються того, що лікарі призначають лікарські засоби, які вилучені з Державного формуляра, як препарати, що не мають доказової ефективності. Відтак вони вилучені й із уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги. Я наголошую на тому, що вилучені такі лікарські засоби державою – тобто подібні проблеми виникають через недотримання лікарями вимог законодавства, адже до Основ законодавства України про охорону здоров'я три роки тому були внесені зміни (ст.14-1), за якими уніфіковані клінічні протоколи медичної допомоги зараховано до галузевих стандартів – їх дотримання є обов’язковим до виконання. Проте результати опитувань пацієнтів – членів ЛК – засвідчують, що лише, зокрема, в другому кварталі цього року 70,5% опитаних купували медикаменти власним коштом – тобто або не були дотримані протоколи лікування, або лікарі не володіють інформацією про можливості БО «Лікарняна каса Житомирської області».
 
Крім того, ЛК закликає лікарів ширше використовувати амбулаторне лікування – пропонувати його пацієнтам замість стаціонарного, адже для пересічних громадян це більш доступна форма отримання медичної допомоги.
До того ж згідно з рішенням правління ЛК, засідання якого відбулось нещодавно, до Положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та «Переліку ліків, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному лікуванні», внесено зміни, за якими ЛК забезпечуватиме проведення цільових онкопрофоглядів. Крім того - внутрішньовенні крапельні введення в відділеннях терапевтичного профілю за рахунок ЛК можуть забезпечуватись до 9 днів.
Тому ми наголошуємо, що співпраця лікарів з ЛК потребує радикального покращення – особливо важливою є така співпраця сімейних лікарів, адже до них найперших звертаються за медичною допомогою пацієнти, отже саме вони мають можливість порадити найбільшій кількості населення скористатись послугами ЛК. Ми хочемо в лікувально-діагностичному процесі населення бути партнерами з лікарями медичних закладів міста.
 
- Наші лікарі повинні зрозуміти, що треба співпрацювати з ЛК - таке ділове партнерство знімає багато проблем забезпечення пацієнтів препаратами, виробами медичного призначення, медичними послугами тощо. Без перебільшення - БО «Лікарняна каса Житомирської області» робить потрібну справу. І як керівник галузі міста зауважу, що хотілось би, аби до ЛК вступало більше людей, - наголосила Марія Олександрівна Місюрова. – Це дуже важливо, бо ж коли пацієнт потрапляє в медичний заклад, на нього вже чекають ліки, вироби медичного призначення ЛК і не витрачається дорогоцінний час на їх пошуки.
Скажу більше: керівництво галуззю міста має задум про впровадження на базі структурного підрозділу (наприклад, амбулаторно-поліклінічної служби) одного з лікувально-профілактичних закладів міста пілотного проекту, за яким сімейні лікарі тісно співпрацюватимуть із ЛК за багатьма напрямками надання медичної допомоги. Передбачено, що завдяки цьому проекту покращиться доступність населення до медичної допомоги, знизиться високий показник необґрунтованої госпіталізації хворих, а також розпочнеться відпрацювання моделі медичного страхування.
Тому я звертаюсь до лікарів медичних закладів міста Житомира з закликом про тісну співпрацю з ЛК - ті здобутки, які вона має, весь її досвід необхідно переймати й втілювати в життя. Потрібно ширше залучати мешканців міста Житомира, аби надати їм якнайбільше можливості використати потенціал БО «Лікарняна каса Житомирської області».
 
За матеріалами веб-сайту БО "Лікарняна каса Житомирської області"
 


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare