Свято Покрови, День українського козацтва та День захисника України у Житомирі відзначили в українських традиціях. У самому серці міста, на Замковій горі, 14 жовтня були одружені Сергій та Ганна.
Наречена у вінку з калиною, дружки, бояри та рідні молодят були вбрані в українське вбрання, лунали обрядові пісні, а гостями весілля було усе місто. Саме так Ганна та Сергій за прадавніми поліськими традиціями та обрядами у святковий день Покрови вирішили поєднати долі та обмінялися обручками.
На очах у сотень житомирян відтворювалися поліські весільні обряди. Розпочали з запросин, коли біля драмтеатру Анна та Сергій, верхи на конях, через увесь майдан, зі свитою дівчат та бояр, у супроводженні фольклорного гурту «Джерельце» запрошували перехожих житомирян на весілля. Також, серед традиційних обрядів поліського весілля були випікання та вбрання весільного короваю, плетіння вінка, розплітання коси, викупу нареченої, вінчання, обряду завивання молодої. На Покровському весіллі не обійшлося без тещиних чоботів, вітань від батьків та хрещених.
Також житомиряни мали змогу спробувати страви української кухні – козацький куліш, гарбузову кашу, яку з шеф-кухарем готували діти, узвар та багато іншого. Весільний намет був своєрідною зоною фурдкорту для всіх відвідувачів свята.
На святі діяв контактний зоопарк зі свійськими тваринами – кози, вівці, кролики, морські свинки, на яких можна було не лише подивитися, а й погодувати та погладити. Діяла виставка-ярмарок майстрів народної творчості, брати-гончарі Данило та Іван Решта презентували двогодинний майстер-клас. Марта Медвєдєва, художник, вчитель, ілюстратор, провела майстер-клас з розпису гарбузів для дітей.
Довідка про молодят: Сергій – актор Житомирського академічного музично-драматичного театру ім. Івана Кочерги. Анна – викладач університету «Україна». Анна дуже любить театр, тому відвідує майже усі вистави. Закоханих познайомив спільний друг, вони разом вже більше року. Весілля планували зробити трохи пізніше, але коли почули про кастинг, то відразу погодилися.