З метою покращення якості води, що постачає КП «Житомирводоканал», між підприємством та Світовим банком підписані угоди про позику.
Головною метою проекту є реконструкція водопровідних та каналізаційних очисних споруд з метою досягнення нормативного ступеня очистки води та стічних вод за рахунок впровадження енергоефективних технологій, реконструкція водопровідних насосних станцій, а також заміна аварійних ділянок водопровідних мереж для зменшення значних втрат води.
«Мова йде про проект, що дозволить нам економити електроенергію та зменшити кількість аварій. В зв’язку з тим, що дане обладнання виготовляється досить довго, ми розраховуємо на те, що проект буде введений в експлуатацію в середині весни 2017 року. Затрати на даний проект складають близько 9,5 мільйонів гривень, це загальна вартість всіх робіт,обладнання та експертиз. Тільки після реалізації даного проекту, ми отримаємо суттєві зміни з ситуацією води в місті», – розповідає директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.
При обстеженні водосховища, його приток, працівниками водоканалу в точках відбору проб р. Тетерів в селах Висока Піч, Дениші та Перлявка було виявлено збільшення вмісту аміаку, окисності перманганатної та ХСК (хімічне споживання кисню).
Водоочисні споруду КП «Житомирводоканал» збудовані у 60-70 рр. були розраховані на джерело водного постачання першого класу. Оскільки на сьогоднішній день водосховище підпадає вже під четвертий клас існуюча на підприємстві технологія водоочищення з такими показниками як марганець, присмак не справляється у повній мірі.
Нагадуємо, у зв’язку з виконанням аварійно-технічних робіт на об’єктах і мережах водопостачання комунальним підприємством «Житомирводоканал» з 14.00 години 16 вересня і до 16.00 години 18 вересня 2016 року у Житомирі буде відсутнє водопостачання. Міська влада звертається до житомирян з проханням подбати про 2-добовий запас води.