Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 20
візитів сьогодні: 5462
візитів всього: 403146
Прогноз погоди
У Житомирі відкрили фотовиставку «Відчуваю Словенію. Відчуваю 25»
2 вересня 2016 року 15:28
 
Виставка присвячена 25-річчю незалежності Республіки Словенія.
 
Відкрила виставку Надзвичайний і Повноважний Посол Словенії в Україні Наташа Прах: «Україна була першою з країн, які визнали незалежність Словенії. За чверть століття ми встановили справжню дружбу і бачимо Україну як нашого важливого політичного та економічного партнера. Ми підтримуємо Україну в її справедливій боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність. Словенія ніколи не визнає незаконну анексію Криму, і закликає всі сторони, в першу чергу – Російську Федерацію, оперативно і в повному обсязі виконувати Мінські домовленості. Уряд Словенії високо цінує прихильність України до політичної асоціації та економічної інтеграції в ЄС».
 
Виставка дасть змогу житомирянам відкрити для себе культуру та самобутність Словенії.
 
«Для нас зараз дуже важлива підтримка Європи, підтримка Словенії. На власний сором, скажу, що ми не дуже добре знаємо Словенію, її історію. Але ті цифри – 25 років Незалежності України та 25 років Незалежності Словенії – це ті дати, які говорять про те, що ми народилися разом, наша незалежність народилася разом. Словенія змогла знайти в собі сили побудувати європейську, демократичну державу. На жаль, ми не можемо поки похизуватися тим же, але ми стали на цей шлях. Можливо, так сталося тому, що незалежність Україні свого часу дісталася без крові, яку пролила Словенія, і зараз ми платимо за це життями тих хлопців, які ведуть війну з окупантами на сході України. Сподіваюсь, після отримання безвізового режиму, яке підтримає зокрема й Словенія, українці матимуть додатковий стимул відвідати цю країну», – сказав міський голова Сергій Сухомлин.
 
Житомир друге місто України де була представлена виставка. Вперше вона була презентована в Києві.
Із експозицією у 40 світлин житомиряни можуть ознайомитися протягом 2-8 вересня в Домі української культури.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове