Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 27
візитів сьогодні: 5460
візитів всього: 403098
Прогноз погоди
Як розпізнати хвору тварину та як уникнути зараження сказом?
19 серпня 2016 року 16:04
Сказ - це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.
 
В останні роки в Україні значно погіршилася епізоотична ситуація зі сказу. Активні вогнища природного типу цієї особливо небезпечної інфекції практично існують на всій території. Протягом останнього десятиріччя зросла реєстрація осередків сказу на всій території України.
 
Захворювання сказом є наслідком пізнього звертання покусаних осіб за медичною допомогою, порушення режиму щеплень або не завершення курсу імунізації.
 
Єдина можливість уникнути смерті – щеплення. Зараження людини відбувається при укусі чи заслиненні хворою на сказ твариною. Особливо небезпечні укуси в голову і кисті рук. Термін інкубаційного періоду та імовірність летального кінця залежить від місця укусу. При укусах, подряпинах, заслиненні будь-якими тваринами людей, а також при ушкодженні шкіряних покривів і попаданні інфікованого матеріалу на слизові оболонки, потрібно терміново звернутись до лікувально-профілактичних закладів (травматологічних пунктів, а в разі їх відсутності - хірургічних кабінетів чи відділень). Лікувально-профілактичними закладами буде надана перша медична допомога, а також, у разі потреби, призначено курс лікувально-профілактичної імунізації проти сказу. Курс імунізації призначається згідно затвердженої схеми, відповідно до інструкцій по застосуванню імунобіологічного препарату.
 
Після укусу необхідно встановити спостереження за твариною на протязі 10 днів, якщо у неї з’являться симптоми сказу
 
Як розпізнати хвору тварину?
 
  • Втрата відчутя страху;
  • Поява вдень серед людей в населених пунктах диких тварин;
  • Агресивнісь і напад на людей;
  • Розвиваються паралічі жуйних м’язів, язика, глотки;
Щоб не заразитись сказом:
 
1. Утримуйтесь від контактів з дикими та безпритульними тваринами.
2. Виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними. Доставляйте фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин, або їх трупи, в разі, якщо тварина загинула.
3. Не вбивайте здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликайте ветеринарного лікаря.
4. Не знімайте шкуру з диких тварин при їх знаходженні.
5. У разі укусу домашньою твариною з’ясовуйте ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.
6. Укушені рани, подряпини негайно промийте теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з милом, краї рани обробіть 70  спиртом чи 5% настоянкою йоду та накладіть стерильну пов’язку. Негайно зверніться за медичною допомогою до травматологічного пункту, що працює цілодобово, для проведення антирабічного щеплення чи серотерапії.
7. При пошкодженні одягу, в який була одягнута людина під час укусу, одяг обробіть гарячою праскою, і тільки після цього його можна ремонтувати.
8. Щорічно доставляйте на щеплення проти сказу домашніх та сторожових собак.
 
Міська державна лікарня ветеринарної медицини в м. Житомирі


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове