Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 35
візитів сьогодні: 5618
візитів всього: 590129
Прогноз погоди
У Житомирі розповідали, як утеплити садочки, школи та лікарні без бюджетних коштів
21 червня 2016 року 10:13
 
Як провести термомодернізацію бюджетних будівель, зменшити їх витрати на житлово-комунальні послуги, і не залучати на це бюджетних коштів, житомирянам розповіли під час відповідного семінару представники Держенергоефективності.
 
Термореновація 27 об'єктів бюджетної сфери (садочки, школи та медичні заклади) протягом 2015-2017 років проводиться у Житомирі завдяки двом міжнародним інвестиційним проектам. Разом з тим, у місті ще близько 100 будівель бюджетної сфери потребують утеплення, заміни вікон і дверей, встановлення енергозберігаючого обладнання.  На це, відповідно, потрібно залучати додаткові кошти.
 
У Європі та США одним з найбільш успішних фінансових шляхів для проведення термореновації є ЕСКО-механізм. Компанія (приватна або муніципальна), заключивши контракт із замовником, вкладає власні кошти в термореновацію будівлі. Замовник оплачує послуги коштами, які йому вдалося зекономити, внаслідок проведених інвестором енергозберігаючих заходів (порівняно до витрат, які були б понесені за їх відсутності). Зниження плати за житлово-комунальні послуги внаслідок термореновації спостерігається на рівні 60%. А термін, протягом якого замовник розраховується з енергосервісною компанією, визначається контрактом, але не повинен перевищувати 10 років.  
 
У виграші, за словами голови Держенергоефективності Сергія Савчука, залишаться обидві сторони.
 
«Інвестор знаходить ринок збуту своїх послуг, ринок, щоб заробляти собі прибуток. А бюджетна сфера, нічого не вкладаючи, має на виході утеплену школу, лікарню чи садочок і менше сплачує за комунальні послуги», - зазначив Сергій Савчук.
 
В даний час в Україні вже розроблена та затверджена нормативна база для впровадження ЕСКО-механізму в бюджетній сфері. Проект вже стартував у Києві, 7 компаній інвесторів виявили бажання вкласти кошти у термореновацію 19 бюджетних будівель міста. У Житомирі наразі ведуть переговори з кількома компаніями, які могли б стати інвесторами пілотного проекту.
 
«На початковому етапі ми готові співпрацювати з інветорами щодо встановлення ІТП, лічильників та модернізації освітлення. Далі, коли інвестори побачать дієвість енергосервісу і буде відпрацьовано чіткий механізм його функціонування, ми ставитимемо вимогу - комплексної термореновації будівель. Наш пріоритет – це скорочення споживання саме теплової енергії, бо остання складає близько 75% витрат міського бюджету на енергоресурси та комунальні послуги. Якщо не застосовувати комплексний підхід, ми не досягнемо необхідного результату. Тому потрібно робити повний комплекс енергоефективних заходів – від заміни вікон, утеплення стін, даху до влаштування ІТП та приладів обліку», - зазначив заступник департаменту економічного розвитку міської ради Борис Пахолюк.
 


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare